Yatak Aksesuarı

31 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kamp Yatak Aksesuarları ve Hamaklar

Doğa ile iç içe zaman geçirdiğiniz kamp faaliyetleriniz sırasında doğru ekipman kullanımı sorunsuz bir deneyim yaşamanız için oldukça önemlidir. Gece arazide kalarak yapacağınız kamp aktiviteleriniz için özenle seçilmesi gereken kamp malzemelerinin başında kamp yatağı gelir. Arazide geçen yorucu bir günün sonunda ertesi güne gücünüzü toparlamış bir şekilde başlamak istiyorsanız Decathlon kamp yatağı çeşitleri arasından beğendiğiniz bir ürüne sahip olabilirsiniz.

Kamp Yatağı Malzemeleri Nelerdir?

Kamp yatakları, tasarımına göre şişme yataklar ve katlanır yataklar olarak ikiye ayrılır. Katlanır kamp yatağı modelleri, pratik ve kolay kullanım özellikleri ile dikkat çeker. Çelik ayaklara sahip portatif kamp yatağı çeşitleri, dayanıklı yapıları ile göz doldurur. Tek kişilik tasarlanan bu ekipmanlar daha çok araç ile gidilen kamp faaliyetlerinde tercih edilir.

Şişme kamp yatak modelleri ise tek ve çift kişilik olarak dizayn edilir. Hafif ve oldukça az yer kaplayan tasarımları ile dikkat çeken şişme kamp yatakları, bir pompa yardımıyla şişirilerek dakikalar içerisinde kullanıma hazır hale gelir. Daha büyük boyutlara sahip 2 kişilik kamp yatağı dizaynları ise sevdikleriniz ile birlikte açık havada konforlu bir gece geçirmenize olanak verir.

Kamp Yatağı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Kamp yatağı satın alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında seçtiğiniz ürünün sağlamlığı gelir. İyi bir kamp yatağı; hava, arazi ve kamp koşullarına dayanıklı olmalıdır. Kış kamplarında kullanmak üzere seçtiğiniz yatağın mutlaka yalıtım özelliğine sahip olması gerekir.

Yaz kampları için ise nefes alabilir yapıları ile ön plana çıkan ekipmanları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte tercih ettiğiniz kamp yatağı türünün fizik yapınıza uygun olmasına da özen gösterin. Ayrıca özellikle çift kişilik şişme kamp yatağı modellerinden birini almayı düşünüyorsanız, aldığınız yatağın kamp yapacağınız çadırın içine sığacak boyutlarda olmasına dikkat edin.

Kamp yatağı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise yatağı kullanmayı planladığınız faaliyet türüdür. Uzun yürüyüş ve tırmanış içeren aktiviteler için hafif ve ergonomik modelleri tercih etmelisiniz. Araçla gideceğiniz sabit bir kamp faaliyeti için konforun ön plana çıktığı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Hamak Nasıl Kurulur?

Hamak kurulumu için ilk yapmanız gereken yer seçimidir. Hamağınızı sağlam bir şekilde kurabilmeniz için ağırlığınızı taşıyabilecek iki adet ağaca ihtiyacınız var.

Bununla birlikte seçtiğiniz ağaçların arasındaki mesafe hamağın boyuna uygun olmalıdır. Aradaki mesafenin çok kısa olması hamağın yeteri kadar açılması engeller. Ağaçların arasının çok uzak olması ise iplerinizin yetersiz kalmasına neden olabilir.

Doğru yeri seçtikten sonra hamağın her iki ucunu sağlam bir düğümle ağaçlara bağlayın. Ardından dikkatli bir şekilde ağrılığınızı vererek hamağın üzerine oturun ve düğümlerin sağlamlığını kontrol edin. Hamak kurulduktan sonra dikkat edilmesi gereken diğer konu ise hamağa doğru şekilde uzanmaktır. Hamak içerisinde daha fazla alan elde etmek ve konforunuzu artırmak için hafif açılı yatılması tavsiye edilir.

Kamp İçin En Uygun Hamak Modelleri Nelerdir?

Kamp sırasında kullanmak üzere hamak modelleri içerisinden seçim yaparken satın aldığınız ürünün sağlamlığına ve kullanım amacına dikkat etmeniz gerekir. Geceyi hamakta geçirecekseniz yalıtım özelliğine sahip ürünleri kullanmanız gerekir. Aksi taktirde geceleyin özellikle sırt ve bel bölgeniz üşüyebilir. Bununla birlikte herhangi bir rüzgâr ve yağış durumundan korumak için su geçirmez gölgelik seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Ayrıca özellikle yaz aylarında sinek ve haşerattan korunmak için sineklikli tasarımları tercih edebilirsiniz. Kamp için hamak seçerken beğendiğiniz ürünün vücut yapınıza da uygun olması gerekir. Kamp için en uygun hamak, boyunuzdan biraz daha uzun tasarımlardır.

Hamak Fiyatları Nasıl Belirlenir? Nerede Satılır?

Hamak fiyatları, ürünün tasarımına, yalıtım özelliklerine ve üretildiği materyale göre farklılık gösterir. Günlük kullanım için tasarlanan hamak salıncak çeşitleri, uygun fiyat seviyeleri ile dikkat çeker. Kamp faaliyetleri için tasarlanan yalıtım özellikli ekipmanlar ise daha yüksek fiyat seviyeleri ile kullanıcılara sunulur. Bununla birlikte hamağın üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi arttıkça doğru orantılı olarak ekipmanın fiyatında da artış gözlenir.

Hamak çeşitlerini outdoor malzeme kategorisi içerisindeki ürünler arasından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Decathlon ürün gamı içerinde yer alan hamak modelleri arasından gereksinimlerinizi karşılayan ekipmana sahip olarak kamp keyfinizi kesintisiz yaşayabilirsiniz.

Kamp Yatağı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Açık havada keyifli bir uyku deneyimi yaşamanıza yardımcı olan kamp yatağı fiyatları, ekipmanın tasarımına ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Katlanabilir kamp yatağı fiyatları, şişme kamp yatağı fiyatlarına göre daha yüksektir.

Şişme yatak modellerinin boyutları büyüdükçe fiyatları da artar. Decathlon bünyesinde yer alan tek kişilik veya çift kişilik kamp yatağı modellerinden beğendiğiniz bir ürünü satın alarak açık havada konforlu bir gecenin keyfini çıkarabilirsiniz.

KAMP AKSESUARLARI: KAMP YASTIĞI VE PİKNİK ÖRTÜSÜ | DECATHLON

Doğayı keşfetmek ve uzun yürüyüşler, psikolojik ve fiziksel olarak kişiyi rahatlatarak daha iyi hissetmesine yardımcı olan aktivitelerdir. Bu tür faaliyetleriniz sırasında keyfinizin kesintiye uğramaması için gereksinim duyabileceğiniz tüm kamp malzemeleri yanınızda olması gerekir. Bu sayede değişen her türlü duruma çabucak adapte olabilirsiniz.

Kamp malzemelerinin bir kısmını sıralamak gerekir ise decathlon piknik örtüsü diğer adıyla quechua piknik örtüsü, decathlon göz bandı, hamak yastığı, çadır yastığı, decathlon şişme yastık veya decathlon yastık sıralayabiliriz.

Kamp Yastığı Nasıl Olmalıdır ?

Kamp yastığı, doğada geçirdiğiniz gecelerde konforunuzu artıran ekipmanlardan biridir. Kamp için sırt çantanıza koymayı planladığınız kamp yastıklarının oldukça az yer kaplaması ve hafif bir yapıya sahip olması gerekir. Şişkinliği ayarlanabilir kamp yastıkları, böylece ideal sertliği ayarlamanıza da olanak tanır.

Ayrıca kullanacağınız kamp yastığının şişirildiğinde yeterli yüksekliğe ulaşması gerekir. Bu kapsamda ön plana çıkan Decathlon şişme yastıkları ve helyum yastıkları arasından beğendiğiniz bir ürüne hemen sahip olabilirsiniz. Bu yastıkları kamp hamak yatak her yerde güvenle de kullanabilirsiniz.

Kamp İçin Piknik Örtüsü Nasıl Olmalıdır ?

Piknik örtüsü; doğa yürüyüşü, trekking veya kamp faaliyetleriniz sırasında zemine sererek tozdan korunmanıza yardımcı olan bir kamp malzemesidir. Piknik yer örtüsü tasarımlarının sahip olması gereken özelliklerin başında sağlamlık gelir.

Yere sererek kullanacağınız ve üzerine oturacağınız örtülerin zeminde bulunan olumsuzluklardan etkilenmemesi gerekir. Bununla birlikte piknik örtüleri ısı yalıtımı niteliğine de sahip olmalıdır. Böylece hava sıcaklığının düşük olduğu aylarda gerçekleştirdiğiniz kamp faaliyetlerinizde yerden gelen soğuğu keserek konforunuzu artırır..

Su Geçirmez Piknik Örtüsü Çeşitleri Nelerdir?

Su geçirmez piknik örtüsü çeşitleri, tasarımlarına, boyutlarına ve sahip oldukları özelliklere göre farklı şekillerde üretilir. Decathlon ürün gamında yer alan su geçirmez piknik örtüleri, yeşil ve gri renk seçenekleri ile outdoor tutkunlarına sunulur. Kolayca katlanabilen piknik örtüleri oldukça az yer kaplar. Hafiflikleri ile de dikkat çeken ürünler, genellikle iki kişilik bir çadırın zeminini kaplayacak boyutlarda tasarlanır.

Polar Battaniye Modelleri ve Polar Battaniye Fiyatları Nelerdir?

Polar battaniye modelleri, soğuk kış aylarında yaptığınız kamp faaliyetlerinizde uyku tulumlarını destekleyici olarak kullanılan kamp ekipmanlarıdır. Polar yapıya sahip battaniyeler, hafiflikleri ve ısı yalıtım özellikleri ile dikkat çeker. Polar battaniye çeşitleri, hava sıcaklıklarının yüksek olduğu zamanlarda tek başına da kullanılabilir. Ayrıca kamp ateşi başında oturup kahvenizi yudumlarken battaniyenizi sırtınıza alarak üşümenizi engelleyebilirsiniz.

%100 polyesterden imal edilen polar battaniyeleri rahatlıkla çamaşır makinesinde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Polar battaniye fiyatları oldukça uygun seviyelerde olduğundan her kampsever bu ekipmanı Decathlon ayrıcalığı ile rahatlıkla temin edebilir.

Uyku Maskesi ve Uyku Maskesi Fiyatları

Uyku maskesi, fazla ışığın olduğu ortamlarda uykuya dalmanızı ve dinlenmenizi kolaylaştırır. Seyahatler sırasında yaygın bir şekilde kullanılan uyku maskeleri, çadırda dinlenirken de sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olur. Gün erkenden aydınlansa bile siz uyumaya devam edebilirsiniz. Oldukça küçük boyutlara sahip uyku maskeleri fiyatları ile de dikkat çeker.

Uygun seçenekler ile sunulan uyku maskesi fiyatları, her bütçeye hitap eder. Siz de arazide geçirdiğiniz yorucu bir günden sonra uzun ve kesintisiz bir uyku için uyku maskesi satın alabilirsiniz.

Kamp Gece Lambası Çeşitleri Nelerdir ?

Kamp gece lambası çeşitleri, ekipmanın tasarımına ve aydınlatma seviyesine göre birbirinden ayrılır. Bivak veya kamp faaliyetleri için tasarlanan gece lambaları, çadır içerisinde veya açık alanda kullanılabilir. Yağmur altında kullanıma da imkân veren kamp lambaları, aynı zamanda oldukça az yer kaplar.

Farklı lümen seviyelerine sahip lamba tasarımları, uzun süre boyunca aydınlatma ihtiyacınızı karşılar. 40 lümen gücündeki kamp lambaları tek kişinin kullanımı için dizayn edilir. 100 lümen seviyesinde gece lambaları ise 2 kişiyi aydınlatması için tasarlanmıştır. 200 lümen gücündeki modeller ise 4 kişinin ışık gereksinimini karşılaması için imal edilir.

Ayak Pompası Nasıl Olmalıdır ?

Ayak pompası, kamp sırasında kullandığınız şişme yatak veya kamp matını en kolay ve en hızlı şekilde şişirmenizi sağlar. Kaliteli bir ayak pompasının tek harekette maksimum havayı verebilmesi gerekir..

Bu sayede şişirme işlemini yorulmadan en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Bununla birlikte ayak pompasının farklı boyda ağızlıklara da sahip olması gerekir. Böylece ayak pompasını farklı kamp ekipmanlarını şişirmek için kullanabilirsiniz. Ayak pompası fiyatları ise kamp malzemesinin özelliklerine göre değişmekle birlikte genel olarak oldukça uygun seviyelerdedir.

İlk Yardım Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

İlk yardım battaniyesi alırken dikkat etmeniz gereken ilk konu ürünün boyutlarıdır. Satın alacağınız ekipmanın bir kişiyi rahatlıkla kaplayabilecek büyüklükte olması gerekir. Bununla birlikte seçtiğiniz ilk yardım battaniyesinin hem sıcağa hem de soğuğa karşı koruyabilecek nitelikte olmasına özen gösterin. Bu sayede ihtiyaç duyduğunuzda her iki duruma karşı da tedbir alabilirsiniz.

İlk yardım battaniyesi seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da ürünlerin sağlam yapıya sahip olup kullanım sırasında yırtılmayacak kalınlıkta tasarlanmasıdır.

İhtiyacınız olan tüm outdoor ürünler ( outdoor ayakkabı gibi) , kamp malzemelerine ve dağcılık malzemeleri dağcılık malzemeleri Decathlon üzerinden ulaşabilir, keyifli bir kamp geçirebilirsiniz.