Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
FİLTRE SEÇENEKLERİ
21
Adet Adet

Şişme Mont ve Şişme Yelek

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kuş Tüyü Mont Özellikleri

Aslında kuş tüyü, akla gelen ilk anlamıyla ördeğin dış tüyleri değil, tüylerin altında bu canlıyı soğuktan korumak amacıyla bulunan, daha kısa ve kabarık özellikteki alt tüy katmanıdır. Dişi av kuşları kendi göğüslerindeki alt tüy katmanından kopardıkları tüyler ile yuvayı örer ve ciltleri açıkta kaldığında kan damarları yardımıyla yavruları ve yumurtaları daha kolay ısıtırlar. Bu katman, battaniye, yastık, yorgan ve kuş tüyü mont yapımında bir metreküplük alanda en az 300 tüy bulunması standardıyla üretilir. Ördeğin vücudundakiyle aynı görevi gören bu tüyler, soğuktan korunmak için en etkili yöntem olarak bilinir. Amerika ve Avrupa’da canlı ördeklerden tüy elde etmek kesinlikle yasak olduğu gibi ördek- kuş tüyü içeren hiçbir Dectahlon ürününde canlı hayvanlar kullanılmamıştır. Yiyecek endüstrisi için yetiştirilen ve raflara çıkmadan çeşitli hazırlık aşamalarından geçen ördeklerden elde edilen tüyler, kuş tüyü mont üretiminde kullanılır. Üretime geçmeden önce tüyler pek çok temizleme ve ayıklama işleminden geçer. Daha sonra bu tüyler, kuş tüyü erkek mont ve kuş tüyü bayan mont boyut ve tasarımlarına uygun olacak şekilde doldurulma aşamasına ulaşır. Kuş tüyü montlarda genellikle astardan görünmesini önlemek amacıyla beyaz tüyler kullanılır. Tüylerin rengi kahve,krem ya da gri olabilir ancak renk faktörü tüyün sıcak tutma özelliğine etki eden bir faktör değildir.

Kuş Tüyü Mont Hakkında Daha Fazla Şey

Bazı kuş türlerinde, alt katman tüyler doğal bir savunma mekanizması görevi görür. Yavrular henüz yuvada beslenirken diğer yırtıcılara bu tüyler sayesinde olduklarından büyük görünürler ve yem olmaktan kurtulurlar. Biz insanların da doğal bir savunma mekanizması elde etmek amacıyla ürettiği kuş tüyü mont bazı durumlarda ördek tüyü kullanılarak imal edilir. Kuş tüyüne alerjisi olan kişiler için iyi bir alternatif olan bu şişme mont çeşidi ile soğuktan korunmak mümkündür. Kuş tüyü mont, tüylerin özelliğini koruması için her parçası ayrı ayrı doldurulup dikildikten sonra birleştirilen bir üründür. Son derece hafif ve koruyucu olan ördek tüyleri, sıcak havayı hapseder. Böylece terlediğinizde üşümeyi engeller. Sıkıştırıldığında çok az yer kaplayan kuş tüyü, uygulanan baskıdan kurtulduğunda ise çabucak eski formunu alır. Battaniye, yorgan, yastık, mont ve uyku tulumu üretiminde kuş tüyü kullanımı, maksimum düzeyde soğuktan korunma ve konfor imkanı sağlar. Soğuk hava ve vücut arasında bir tampon bölge görevi gören kuş tüyü ürünler, iki astar arasına yerleştirilen tüyler ile hem son derece yumuşak hem de oldukça hafif formda ürünlerdir. Böylece dağcılar, doğa yürüyüşleri yapanlar, kamp sevenler, gezginler ve üşümek istemeyen herkesçe tercih edilen; kullanışlı, amacına uygun ve konfor sağlayan ürünler kategorisinde yer alırlar. Siz de doğa yürüyüşlerinizde, kar tatillerinizde ve kamp günlerinizde yorulmadan ısınmanın keyfine varmak istiyorsanız bayan ve erkek şişme mont modellerine göz atmak için hemen Decathlon’u ziyaret edin.

Kuş Tüyü Mont Avantajları

Konu soğuktan tamamen korunmak ve bunun için çok ağır bir dış giyim ürünü kullanmak zorunda kalmamak olduğunda kuş tüyü mont son derece hafif yapısı ve maksimum ısı yalıtımı performansı ile mükemmeli arayanlar için iyi bir örnek teşkil ediyor. Metreküp başına minimum 300 tüy standardı ile üretilen bu ürünün, tüy sayısı arttıkça sıcak tutma performansı da artıyor. Sentetik dolgular bir süre sonra deforme olup topaklanma yaparken doğal tüy ile dolgusu yapılmış olan kuş tüyü mont uzun ömürlü ve kaliteli bir kullanım sunmasıyla dikkat çekiyor. Kuş tüyünün sıkıştırıldığı zaman oldukça az yer kaplıyor olması ise bu ürünün pek çok avantajından biri. Zorlu iklim şartlarına sahip olan bir ülkeye seyahat edecekseniz ve bavulunuzda minimum yer kaplayacak bir dış giyim ürünü istiyorsanız kuş tüyü mont sizin için en ideal çözüm olacaktır. Vücut ısısını sabit tutarak dış etkenlere aldırmadan aktivitenize devam etmenize olanak veren kuş tüyü montlar, her yaşa ve her zevke hitap eden seçenekleri ile de amatör ya da profesyonel olarak sporla ilgilenenlerin ve sıcacık bir kış geçirmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Dağcılık, doğa yürüyüşü, snowboard, avcılık gibi sporlara tutkuyla bağlıysanız ve sıfırın altındaki hava sıcaklıklarında bile tutkunuzun peşinden gitmek size keyif veriyorsa, hafiflik ve sıcaklığın muhteşem birleşimi kuş tüyü montları tercih edebilirsiniz. Kamp hayatını seviyor ve bu keyfi kış mevsiminde de yaşamak istiyorsanız, kuş tüyü dolgulu uyku tulumları imdadınıza yetişecektir. Vücut ısınızı içeriye hapsederek dışarıdaki soğuk havaya karşı bir kalkan oluşturan kuş tüyü dolgu sayesinde kat kat giyinmenize gerek kalmadan korunmanın keyfini yaşarsınız. Bilimin ilhamını doğadan alarak hizmete sunduğu vazgeçilmez buluşlardan biri sayılabilecek bu ürün, bir anne ördeğin yavrusunu koruduğu gibi sizi koruyacak ve sıcak tutacaktır. Dünya çapında markaları kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleri ile spor tutkunlarının hizmetine sunan Decathlon’da erkek ve bayan şişme mont modelleri sizleri bekliyor. Uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün satın alarak kaliteli geçecek vakitlere de yatırım yapmak için hemen alış verişe başlayın.