Şapka, Bere, Atkı, Eldiven, Çorap

268 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Geçmişten Bugüne Şapka Modelleri

Şapka tarihinin 1892'de Fransa'da bir mağarada keşfedilen paleolitik çağa ait bir kadın büstünden yola çıkılarak günümüzden 25.000 yıl öncesine dayandığı düşünülmektedir. "Venus of Brassempouy" adını alan büstün baş kısmının bir saç stilinden ziyade bir şapkayı resmettiği iddia edilmektedir. Bronz çağında yaşamış olduğu bilinen, İtalya ile Avusturya arasındaki bir dağda milattan önce 3300 yılından beri donmuş halde keşfedilmeyi beklemiş mağara adamı Ötzi, şapka giyen ilk insan olarak kabul edilir. Tarih boyunca kutlamalarda, sosyal statü göstergesi olarak, dış etkenlerden korunmak için ya da yalnızca moda aksesuarı olarak kullanılan şapka, pek çok kez şekil değiştirmiş bir aksesuardır. Savaş dönemlerinde ve hiyerarşiye önem veren toplumlarda renk, desen ve boyutları itibariyle, giyen kişinin bağlı bulunduğu orduyu, milleti ve toplumda ait olduğu sınıfı belirtirmek içn kullanışmıştır. Ast ve üst ilişkisini bu denli vurgulayan şapka modelleri zaman içinde ifade ettikleri keskin toplumsal çizgilerden uzaklaşıp işlevsel yanlarıyla sporcu ekipmanlarından biri haline gelmişlerdir. Günlük kullanımda giderek yaygınlaşan modeller arasında ise yazlık ve kışlık şapka, hasır ve fötr şapka gibi çeşitler, kasketler ve bereler sayılabilir. Böylece şapka modelleri, mevsimine uygun ve giyilen tüm diğer kıyafetleri tamamlamak amacıyla kullanılan, çeşitli dış etkenlerden başı korumak amacıyla kullanılan, vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmiştir. Şapkalar, soğuk, güneş ve yağmur gibi hava etkenlerinden koruma sağlamak üzere çok çeşitli materyallerden üretilebilir.

Spor Türüne Göre Şapka Modelleri

Spor yaptığınız ortamın çevresel koşullarından sizleri koruyacak bir şapka seçmek, spor deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacaktır. Ense arkasına kadar uzanan koruyucu bir kumaş eklentisi bulunan siperli balıkçı şapkaları, balık tutarken üşütmemek için ideal bir seçimdir. Avcılıkla ilgilenenler, doğanın renkleri içinde kaybolmalarını destekleyecek kamuflaj desenli avcı şapkalarını tercih edebilir. Tipi yağışlarında bile tam koruma sağlayan, yalnızca göz bölgesini açıkta bırakan şapka modelleri tercih etmek, kar sporları ve doğa yürüyüşleriyle ilgilenenler için faydalı olacaktır. Snowboard ile ilgilenen amatör ya da profesyonel bir sporcuysanız, veya kış tatilinizi kayak merkezlerinde geçirmeyi seven bir kar tutkunuysanız, kulaklarınızı başınızı ve saçlarınızı soğuktan koruyan maske tipi bir şapka seçebilirsiniz. Yağmur ve kar suyu gibi geçirmeyen, eksi derecelerdeki hava şartlarında başınızı sıcak tutabilecek malzemeden üretilmiş içi kürklü bere çeşitleri de sizin için ideal olacaktır. Doğa yürüyüşlerinizde uzun saatler güneş ışınlarına maruz kaldığınızda zararlı UV ışınlardan korunmak için üretilmiş anti UV şapka modelleri tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır. Başın yapısına göre çok dar ya da çok bol olmayan bir şapka seçmek de ürünün etkili kullanımı için önemlidir. Farklı derecelerde ısınma ihtiyacı bulunan bireylere ve yaş gruplarına hitap eden, yapılan spora ya da günlük hayatta kaçınılması gereken doğal ortam şartlarına uygun şapka seçimleri ile olumsuzluklardan etkilenmeden aktivitelerinize devam edebilir, dış koşullardan ileri gelen rahatsızlık ihtimallerini sıfıra indirebilirsiniz.

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Şapka Modelleri

Şapka modelleri, ihtiyaç duyulan alana göre değişiklik göstermekte ve çok çeşitli olabilmektedir. Örneğin güneşten korunmak isteyenler siperli şapka modelleri tercih ederken, baş ile birlikte kulakları da örten ve iç kısmı kürklü malzemeyle kaplanmış bereler de soğuk rüzgarlardan korunmak isteyenler tarafından tercih edecektir. Sıfırın altında derecelerde seyreden hava koşullarında spor yapıyorsanız sizin için bir şapkanın en önemli özelliği her koşulda başınızı sıcak tutabilecek bir kumaştan üretilmesi olacaktır. Bulunduğunuz ortamda sık sık kar fırtınaları yaşanıyorsa şapka tercihiniz, yalnızca gözleri açıkta bırakan başlık modelli kar maskelerinden yana olabilir. İçinde bulunulan hava koşullarına, kişisel zevklere ya da tercih ettiğiniz sporun gerektirdiklerine göre tercih edebileceğiniz şapka modelleri, hastalıklardan korunma, spora uygun bir kıyafete sahip olma ve her türlü zararlı koşuldan başınızı koruma gibi özellikleri ile bir aksesuarın ne kadar çeşidi olabileceğini ve hayatımızda ne gibi bir yeri olduğunu kanıtlar niteliktedir. Şapkalar, akla gelebilecek her alanda insanların tercihleri ve amaçları doğrultusunda şekil ve anlam değiştirebilen aksesuarlar haline gelmiştir. Milattan önce 3300 yılından bu güne, pek çok farklı malzemeden, pek çok farklı modelde üretilmiş olan bu aksesuar, tarih boyu anlam ve şekil yolculuğunu sürdürmüştür ve sürdürecektir. Siz de hemen ihtiyacınıza yönelik şapkaları satın almak için Decathlon mağazalarını ziyaret edin. Planladığınız kar tatiliniz, hava koşullarından etkilenmeden yapmaya devam edeceğiniz doğa yürüyüşleriniz ve arkadaşlar arasında yapacağınız maçta tarafınızı belli etmek için giyeceğiniz kaliteli, uygun fiyatlı ve değişik modellerdeki şapkalar ve bere çeşitleri mağazalarımızda sizleri bekliyor. Her yaştan ve her kesimden insanı sporla buluşturup, günlük hayatlarına da sporun faydalarını taşımak üzere bir köprü olma hedefindeki Decathlon'da bütçenize, ihtiyacınıza ve yaptığınız sporun gerektirdiği koşullara uygun şapkalar hizmetinizde. Dondurucu rüzgarlara gülüp geçmek, çatlamayan bir cilt ve kuruyup dökülmeyen saçlar ile kış mevsimini geçirmek, spor yaparken dış etkenlere aldırmadan sağlığınızı korumak istiyorsanız dünya markalarını bir çatı altında buluşturup hizmetinize sunan Decathlon sizin için doğru adres. Alışveriş rotanıza buradan başlayın, sporunuza kalite ve sağlık katın!