Çocuk Outdoor

165 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çocuk Outdoor Ürünlerini Tanımaya Ne Dersiniz?

Şehir hayatından uzaklaşmak, doğada vakit geçirmek isteyenler outdoor sporlar olarak adlandırılan doğa yürüyüşleri, kampçılık, tırmanış gibi faaliyetlere yöneliyorlar. Hafta sonları veya tatillerde yapılan bu faaliyetlerde özel outdoor ürünler kullanılıyor.

Outdoor sporlar sadece yetişkinlerin değil çocukların da sevdikleri faaliyetler arasında yer alıyor. Ayrıca doğada geçirilen zaman çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri üzerinde olumlu etkiler bırakıyor. Çocuk outdoor ürünleri, çocukların bu türden faaliyetleri rahatça ve güven içinde sürdürmelerine yardım ediyor.

Çocuk Outdoor Ürünleri Nelerdir?

Doğa faaliyetleri hem yazın hem de kışın yürütülebiliyor. Dolayısıyla bu tür faaliyetlerde kullanılacak kıyafet, outdoor ayakkabı ve diğer aksesuarların da kullanılacağı mevsime uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Decathlon çocuk outdoor giyim ürünleri arasından hem yazlık hem de kışlık ürünlere uygun fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz. Yazlık ürünler arasında sayılabilecek çocuk şort modelleri hem gündelik kullanıma uygun seçenekler içeriyor, hem de deniz ve havuz kullanımı için uygun bir alternatif sunuyor.

Çocuk şapka çeşitleri, sıcak yaz günlerinde güneş çarpmasına karşı koruma sağlarken çocuk güneş gözlükleri de gözlerin korunmasına yardımcı oluyor. Çocuk koşu ayakkabıları , çocukların spor faaliyetlerini rahat yapmalarına yardımcı olacak fonksiyonlar içeriyor. Sıcak yaz günlerinde ise ayakları terletmeyen ve kolay giyilip çıkarılabilen çocuk sandalet çeşitleri tercih ediliyor. Çocuk outdoor pantolon, mont, çocuk eldiven çeşitleri ve ayakları soğuktan koruyan çocuk bot modelleri de hem outdoor faaliyetlerde hem de gündelik kullanımda tercih edilen kışlık ürünler arasında yer alıyor.

Çocuk Outdoor Ürünü Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Outdoor kıyafetlerin, çocukların vücutlarını saran ve rahat hareket etmelerine imkân tanıyan yapıda olmaları gerekiyor. Özellikle pantolon seçerken rahat kalıplı outdoor çocuk pantolonları arasından seçim yapmak, tırmanma, koşu gibi faaliyetlerde bacakların kolay hareket etmesini sağlıyor. Çocuk kar montu, polar gibi ürünlerin de kolay giyilip çıkarılabilmesi gerekiyor. Tırmanış gibi zorlu faaliyetlerde çıkarılan bu tür kıyafetlerin molalar esnasında kolayca giyilebilir olması vücudun korunması bakımından önemli.

Çocuk doğa yürüyüşü ayakkabısı veya çocuk kar botu gibi ürünlerin de çocukların ayak ölçülerine uygun olması zorlu doğa koşullarında ayakların rahat etmesini sağlıyor. Outdoor ayakkabılar da kıyafetler gibi kolay giyilebilir olması pratik bir kullanıma imkân tanıyor. Outdoor faaliyetler için kıyafet kadar önemli bir yere sahip eşyalardan birisi de çocuk sırt çantaları. Doğa yürüyüşlerine götürülecek her tür eşyanın kolayca taşınmasını sağlayacak sırt çantası çeşitlerinin de zorlu doğa koşullarına dayanıklı, kullanışlı ve omuzları yormadan taşınabilir olması gerekiyor.

Çocuklar Doğa Yürüyüşü İçin Hangi Kıyafetleri Tercih Etmeli?

Çocuk outdoor kıyafetlerinin hava alması önemli kıstaslar arasında yer alıyor. Özellikle cilde temas eden ürünlerin bu özellikte olması, doğa sporları yapanların daha konforlu bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesi için önem arz ediyor. Outdoor kıyafetlerin rahat hareket etmeyi sağlayacak esneklikte olması da tercih sebeplerinden birisi. Yeterince esnek olmayan kıyafetler doğa yürüyüşü veya tırmanış faaliyetleri esnasında kolların ve bacakların hareket alanlarını kısıtlayabiliyor.

Yağmur, güneş, rüzgâr, kar ve soğuk gibi doğal olgular, outdoor sporu yapanlar için zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Dolayısıyla çocuk outdoor kıyafetleri seçerken bu tür zor doğa koşullarına karşı vücudu yeterince koruyan, aşırı terletmeyen, su ve soğuk geçirmeyen ürünler olmasına dikkat etmek gerekiyor. Outdoor ürün seçiminde mevsimlere uygun ürünler tercih etmek, doğada geçirilecek zamanın daha keyifli ve konforlu olmasında etkili oluyor. Kış ayları için çocuk polar ve kar botu, yaz ayları için çocuk sandalet ve şapka çeşitleri gibi.

Siz de doğada çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirmek için ihtiyacınız olan spor malzemelerine her bütçeye uygun çocuk outdoor fiyatları ve Decathlon ayrıcalıkları ile kolayca ulaşabilirsiniz.