ÇOCUK BALE, DANS, JİMNASTİK EKİPMANI

17 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çocuk Bale, Dans, Jimnastik Ekipmanı

Bale eğitimi çocukların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Küçük yaştan itibaren öz farkındalığın artmasına yardımcı olan balenin yanı sıra dans ve jimnastik de benzer faydaları nedeniyle ebeveynlerin çocuklarını sıkça yönlendirdiği aktiviteler arasında yer alıyor.

Bale, dans ve jimnastiğin bedensel açıdan en önemli faydaları güzel bir postüre sahip olmak, koordinasyonun gelişmesi, esneklik kazanma ve estetik bir görünüm olarak ifade edilebilir. Söz konusu aktiviteler ruhsal açıdan ise iç disiplin ve özgüven artışına katkıda bulunuyor. Öte yandan bale, dans ya da jimnastikle ilgilenen çocukların hem müzik ve ritim duyguları hem de görsel hafızaları gelişiyor. Bu sayede çocuklar çabuk algılayan ve çabuk düşünen bireyler hâline geliyorlar.

Çocuklar bale, dans ve jimnastikte çeşitli ekipmanlara gereksinim duyuyor. Örneğin çocuk bale malzemeleri içerisinde yer alan etek, mayo ve şort gibi ekipmanlar önemli bir performans sanatı olan balenin olmazsa olmaz unsurları arasında yer alıyor. Keza çocuk bale ayakkabısı da mutlaka temin edilmesi gereken malzemelerden biri. Fakat buradaki en önemli nokta, ilgili ekipmanların çocukların sağlığını koruyacak ve performansını artıracak şekilde seçilmesi.

Çocukların Bale ve Dans Ekipmanları Nasıl Olmalıdır?

Bale ve dans ekipmanları her şeyden önce esnek olmalı. Ürünler, kesimleri ve bileşenlerinin yardımıyla çocukların hareketlerine kolayca uyum sağlamalı, bacak hareketlerini kusursuz şekilde vurgulamalı. Öte yandan söz konusu ekipmanların yere temas eden kısımları pamuk bileşenli ağ yardımıyla güçlendirilmiş şekilde olmalı ki hareket esnasında en üst seviyede dayanıklılık sağlanabilsin. Çocuklarınızı hareket kısıtlayıcı, ağır kumaşlardan üretilen ekipmanlardan da uzak tutmanız gerekiyor. Zira bale ve dansta kullanılan bir ekipmanın hafifliği performansı doğrudan etkiliyor. Ayrıca çocuk bale mayosu satın alırken de üründe teri dışarı atmaya yarayan materyal kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmeniz tavsiye ediliyor.

Ayrıca çocuk spor ayakkabıları arasında bulunan bale ve dans ayakkabısı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli husus söz konusu. İlk olarak ayakkabıların sıkma ipi yardımıyla farklı şekillerdeki kullanıma uygunluğunu test etmelisiniz. Keza ayağın morfolojisine uygun bir kullanıcı deneyimi yaratmak çocuğunuzun sağlığı ve performansı için epey değerli. Yine esnek deriden üretilen ayakkabılar tercih etmeniz de hareket özgürlüğüne sahip olmak açısından ön plana çıkıyor. Ek olarak çocuk dans ekipmanları arasında dikkat çeken dans ayakkabıları da sabit lastikleri sayesinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Çocuklar Dans ve Jimnastik Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

Dans ve jimnastik yapan çocukların her şeyden önce ebeveynleriyle birlikte ekipman kalitesine çok dikkat etmesi gerekiyor. Örneğin kaliteli çocuk jimnastik ekipmanları ve konforlu çocuk jimnastik kıyafetleri tercih edilmediği takdirde aktiviteden elde edilecek verimin azalması oldukça mümkün. Doğru ekipmanları tercih ettikten sonra ise yapılması gereken ilk şey güzel ve sağlıklı bir ısınma süreci.

Performansı artırmak ve sakatlık riskini azaltmak için çalışmalardan önce ısınmak ve adaleleri kuvvetlendirmek gerekiyor. Çalışma esnasında da günlük, haftalık ve aylık rutinleri takip edip performans kapasitesi açısından belirlenen sınırları zorlamamak önemli. O gün programda yer almayan bir hareketi yapması için çocuğu zorlamamalı, gelişim aşamalarını aksatmadan takip etmelisiniz. 

Tüm bunlara ek olarak çocuğunuzun zorlandığını hissettiğiniz bir durumda çalışmaya devam etmemeli ve onun vücudunu dinlendirmelisiniz. Egzersiz programlarını da egzersiz günleri arasında birkaç gün boşluk bırakarak organize etmelisiniz. Bu bağlamda ebeveynlerin, çocuklarının çalışma rutinlerini takip etme ve onların ne istediğini anlama konusunda biraz daha hassas davranmaları gerekiyor.

Çocuk Jimnastik ve Bale Ekipmanı Fiyatları Nelerdir?

Çocuk jimnastik bale ve ekipman fiyatları ürünlerin kalitesine göre değişiyor. Kaliteyi de ilgili malzemelerin üretiminde kullanılan materyaller belirliyor. Materyal kalitesi arttıkça fiyat aralığı da artıyor. Öte yandan bale, dans ve jimnastikte kullanmak için çocuk spor çantaları modellerini de incelemeniz faydalı olabilir.

Siz de en iyi çocuk jimnastik, bale ve dans ekipmanlarını satın almak için spor alışverişinin güvenilir adresi Decathlon'u ziyaret edebilirsiniz.