Masaj Aleti

11 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Masaj Aletleri

Hem sağlıklı bir hayat sürmek hem de keyifli zaman geçirmek amacıyla pek çok kişi hayatında spora yer veriyor. Spor sonrası rahatlamak, vücudunuzda oluşan gerginliği azaltmak ve spor keyfini farklı bir boyuta taşımak için Decathlon, kendi kendinize masaj yapabileceğiniz çeşitli masaj aletleri sunuyor.

Spor antrenmanlarında masaj aleti kullanmanın faydaları nelerdir?

Farklı masaj aletlerini başka birine ihtiyaç duymadan vücudunuzun çeşitli bölgelerine uygulayabilir, ruhsal ve fiziksel gerginliğinizi azaltabilirsiniz. Decathlon ürün gamında yer alan masaj topu, masaj çubuğu, 4 noktalı manuel masaj aleti ve elektronik masaj aletlerini kullanmak, sporun ardından rahatlamanızı sağlar. Bacak, kol, göğüs kasları, ense, ayak, sırt, baldır, kalça gibi pek çok bölge üzerinde masaj aletleriyle çalışabilirsiniz. Masaj aletleri, çalıştığınız bölgedeki damarların genişlemesini sağlar. Düzenli kullanımla kas tembelliğinin önüne geçtiği gibi, cildinizin de çok daha canlı görünmesini sağlar. Antrenmanlarınızın ardından masaj yoluyla da vücudunuzun gelişmesine katkı sağlayarak bedensel iyileşme yaratabilirsiniz. Masaj aletleri düşük maliyetleri sayesinde de omurga, eklem ve ayak bölgelerindeki sağlık sorunlarına ve tedavi sürecine dair kolayca erişilebilecek bir destek sağlar. Ayrıca ekipmanların vücudunuzun sıkılaşmasını hızlandırır ve daha fit bir görünüme sahip olmanızı kolaylaştırır. Sporseverler masaj aletlerini yanlarında çok rahat bir şekilde taşıyabildikleri ve pratik bir şekilde ev, ofis veya dışarıda kullanabildikleri için de tercih ederler. Örneğin masaj topları bu açıdan büyük kolaylık yaratır.

Hangi antrenmanlarda masaj topu kullanılabilir?

Masaj toplarını antrenmanlarınızın ardından hemen hemen tüm vücut bölgelerinde kullanabilirsiniz. Peki bu etkili ve pratik masaj toplarını hangi antrenmanlarda kullanabilirsiniz? Aslında bunun için bir kısıtlama yok, kas odaklı tüm antrenmanlarda bu aletleri kullanabilir, rahatlama gibi faydalarını yaşayabilirsiniz. Su sporları, yüzme, aqua gym, sörf, dalış gibi suda çok fazla efor harcadığınız ve haliyle kaslarınızı yoran antrenmanların ardından rahatlamak için Decathlon'un faydalı masaj topları her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz boyutlarıyla çantanızda yer edinmeye hazır. Bisiklet, koşu, yürüyüş, fitness, pilates, yoga ve vücut geliştirme gibi oldukça faydalı ve popüler egzersizlerin sonrasında da masaj toplarını düzenli bir şekilde kullanabilir, masajı egzersiz rutininizin olmazsa olmaz bir parçası haline getirebilirsiniz. Masaj topları düzenli kullanım ile kısa zamanda faydasını gösterecektir. Futbol, basketbol, tenis, jimnastik gibi yorucu sporların ardından kaslarınıza ve özellikle de en hassas veya en yorgun hissettiğiniz bölgelere derinlemesine masaj yapabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlarıyla her sporseverin faydalanabileceği ve kullanmaya başladıktan sonra yararlarını keşfedeceği masaj toplarını, kendinizi fazla yormadan ama vücudunuzun hissedeceği şiddette bir baskı ile ilgili bölgelere uygulayabilirsiniz. Örnekse kulunç bölgesindeki veya ayaklarınızdaki ağrıları büyük ölçüde azaltmak için deneyebilirsiniz.

Elektronik Masaj Aletleri

Yorucu antrenmanların sonrasında en iyi şekilde toparlanmak ve rahatlamak için titreşimli elektronik masaj aletini kaslarınızın tetiklenmiş noktalarını açmak için uygulayabilirsiniz. Alt ve üst bacaklar başta olmak üzere göğüs kaslarınıza ve ensenize eliniz ile bastırarak uygulayacağınız elektronik masaj aletleri, şaşırtıcı düzeyde rahatlamanızı ve kas ağrılarınızın azalmasını sağlar. Bu aletler size güçlü bir masaj deneyimini en uygun fiyatla sunar. Kompakt boyutları sayesinde her yere götürebileceğiniz elektronik masaj aletini kullanarak etkili bir masaj deneyimi yaşayacak ve günün tatlı yorgunluğunu kolayca üstünüzden atacaksınız.

4 Noktalı Klasik Masaj Aleti

Oldukça uygun fiyatlı ve küçük boyutlu 4 noktalı masaj aletleri ile omuz ve sırt bölgenizde hızlıca rahatlama sağlayabilir, antrenmanlarınızda oluşan ağrıları azaltabilirsiniz.

Masaj Rulosu ve Masaj Çubukları

Özellikle sırt, kalça ve baldır başata olmak üzere tek başınıza arka vücut bölgelerinizde antrenman öncesi ve sonrası kullanabilir, yorucu antrenmanların ardından etkili bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Decathlon'un farklı tipteki masaj aletlerini hemen inceleyerek spor sonrası rutininize çok faydalı bir masaj deneyimi ekleyebilirsiniz.