Erkek İçlik

37 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Erkek İçlik

Doğru giyinmenin özellikle kış mevsiminde, vücudu dış etkilerden koruma fonksiyonu vardır. Kış mevsimi, kimileri için kat kat giyinmenin zor olduğu, kimileri içinse adrenalin barındıran birçok sporu yapabilmek için uygun bir mevsimdir. Bu iki grup için de soğuğu hissettirmeyen korumalı kıyafetler giymek oldukça önemli. Özellikle kış mevsiminde outdoor sporlarla ilgilenenler için vücudu korurken hafif hissetmek oldukça önem taşıyor. Termal içlikler böyle zamanlarda kurtarıcı kıyafetler olarak karşımıza çıkıyor. Hem mevcut vücut ısısını korumak hem de terlemenin sizi rahatsız etmemesi için ideal olan bu kıyafetler, erkek giyiminin de önemli parçaları arasında. Erkek sporcuların kış aktivitelerinde kullandıkları erkek içlik modellerinin kaliteli kumaş dokuda ve vücudu çok sıkmadan saran bir yapıda olması önem taşıyor. Özellikle kayak & snowboard gibi soğuk havalarda yapılan sporların vazgeçilmez parçası olan içlik modellerine Decathlon avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. 

Termal İçlik Ne İşe Yarar?

Kışın giyilen kıyafetlerde vücutta ısı kaybı yaşanabilir. Termal içlik, bu ısı kaybının önüne geçmek için tasarlanan, vücudun kuru ve sıcak kalmasını sağlayan kıyafetlerdir. Özellikle uzun süre dışarıda kalınan durumlarda ya da outdoor sporlar yapılırken vücudun ısı kaybı yaşamasını engeller. Kayak içliği olarak kullanılan modeller, kar gibi hava şartlarında dahi rahat bir şekilde kayak yapılmasını sağlar. Futbol içliği olarak kullanılan modellerin de futbol formalarına uyumlu ve rahat olması gerekir. Basketbol sporunda da mevsim şartlarına göre tercih edebileceğiniz birçok içlik modelini Decathlon basketbol malzemeleri kategorisinde bulabilirsiniz.

Erkek İçlik Modelleri Nelerdir?

Kış mevsiminde erkek giyiminin önemli bir parçası olan içlik modelleri, vücudu sarmalı ve rahat nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Vücut ısısını doğal yollardan koruyan erkek içlik modelleri kış giyiminin gizli kahramanları olarak karşımıza çıkıyor. Erkek üst içlik modelleri özellikle motosiklet kullanırken ya da futbol oynarken kullanılan en önemli içlik çeşitleri arasında yer alıyor. Futbolun daha rahat oynanması için formanın alt kısımda kullanılan şort, ısı kaybına sebep olabileceği için üst kısımda kullanılan içlik futbol içlik olarak oldukça kullanışlı bir parça haline geliyor. Erkek alt içlik modelleri ise kayak, snowboard gibi tüm vücudun korunması gereken sporlarda, soğuk havalarda yapılan yürüyüşlerde ve kışın dışarıda uzun süre geçirmek zorunda olan kişiler için vazgeçilmez bir içlik modelidir. Erkek içlik tayt olarak da kullanılan bu modeller çabuk kuruyan ve hafif yapıda kumaşlarıyla dikkat çekiyor. Erkek spor içlik çeşitleri farklı kumaşlarda ve kalınlıkta üretilebiliyor. Özellikle doğal yapısı nedeniyle tercih edilen yün içlik erkek modelleri ısıyı vücutta muhafaza ederek soğuk havanın olumsuz etkilerini en aza indiriyor. Erkek pamuklu içlik modelleri ter emen yapıları sayesinde rahat bir spor deneyimi için ideal modeller olarak kullanılıyor. Kayak kıyafetlerinin en dış katmanının içine giyilen erkek polar içlik çeşitleri de rüzgarın ve soğuğun iç kısma geçmesini önleyerek spor zevkini sonuna kadar deneyimlemenizi sağlıyor. Av malzemeleri ve ekipmanları arasında da bulabileceğiniz birçok modelde erkek içlik çeşitlerine göz atabilirsiniz. 

İçlik Bedeni Nasıl Olmalıdır?

Termal içliklerin yapısı elastik ve vücudu saran modeller olduğu için birden fazla beden seçeneği tercih edebilirsiniz. Fakat normalde kullandığınız bedene en yakın ölçüleri tercih etmeniz size rahatlık sağlayacaktır. Vücuda  yapışan modellerin bir beden büyük alınması gibi bir düşünce çoğu zaman doğru bir tercih olmayabilir. Bu yüzden özellikle markaların beden tablolarında yazan boy ve kilo karşılaştırmalarıyla belirlenen bilgiler size yardımcı olabilir. Termal içlik erkek modellerini satın alırken her zaman kullandığınız bedenin karşılığı olan içlik bedenini tercih etmeniz kolaylık sağlayacaktır. Erkek içlik fiyatları bakımından sağladığı faydaya göre oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Hem başlangıç seviyesi hem de profesyonel sporcuların ve spor giyimi sevenlerin güvenle tercih ettiği Decathlon'da birçok içlik modelini bulabilirsiniz.