Sörf Mayosu

126 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Sörf Mayoları

Bayan Sörf Mayosu ve Erkek Sörf Mayosu

Normal mayo modelleriyle ortak noktaları olsa da sörf mayosu özel bir tasarımla sunuluyor. Sörf sporuna uygun olan bu mayo modeli, sörf yaparken suya düşme durumunda yüksek koruma sağlıyor. Yüzme mayosundan farklı olarak üretilen mayo modelleri denizin ve okyanusun devasa dalgaları karşısında yüksek performans sergiliyor. Decathlon ayrıcalıklarıyla sörfün tadını çıkarmak için hemen şimdi sörf mayosu modellerine göz atmaya başlayabilirsiniz.

Sörf Mayosu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Diğer tüm mayo ve bikini modellerinde de olduğu gibi sörf mayosu da kullanacak kişinin beklentilerini karşılayacak şekilde seçiliyor. Ayrıca kullanım alışkanlıkları da yapılacak seçim üzerinde önemli bir rol oynuyor. Seçim yapılırken bu sporun dinamik yapısına uygun modellerin seçilmesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle hareketi kısıtlamayan modeller sörf sporu yaparken en çok tercih edilen mayo modelleri arasında bulunuyor. Sörf alışverişi yaparken mayonun esnek ve kolay giyilebilir olması da göz önünde bulunduruluyor.

Sörf tahtası üzerinde saatler geçirileceği için mayonun güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra sörf mayosu bayan modelleri için hızlı kuruma özelliği de büyük önem taşıyor. Tüm günü dalgalarla mücadele ederek geçiren sporcular için mayonun suyu tutmaması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Sörf Mayosu ve Sörf Bikinisi Çeşitleri Nelerdir?

Sörf sporuna ve normal yüzme mayosu ve yüzme bikinisi karşılaştırıldığında arada farklar olduğu görülebiliyor. Bu mayo türleri iki gruba ayrılıyor. Bayan sörf mayosu tek parçadan oluşan ve yüzme mayosuna benzeyen görünümüyle kullanıcılara sunuluyor. Bunun yanı sıra iki parçalı olan sörf sporuna özel bikini ise yüzme bikinisine benzer iki parçalı yapıyla karşımıza çıkıyor. Mayo veya bikini seçimi kullanacak kişinin beğenisine ve isteklerine bağlı oluyor.

Bu mayo ve bikini çeşitleri bodyboard ile kullanmaya uygun şekilde üretiliyor. Sörf yapmak için gerekli olan ve sörf tahtası olarak da bilinen bodyboardlar bu sporun en önemli malzemelerinden biri olarak sayılıyor. Spor yapan kişi sörf tahtasının üzerinde de uzanmak zorunda olduğu için mayoların aşınmaya karşı dayanıklı olması da büyük önem taşıyor.

Diğer bir sörf mayosu çeşidi ise şort mayo olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle erkek modelleri olsa da şort sörf mayo modelleri de sörf yaparken tercih ediliyor. Güneşe karşı koruma sağlaması nedeniyle şort mayolar uzun süre denizde kalacak kişiler tarafından kullanılıyor.

Sörf Bikinisi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sörf bikinisi alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında bikinin kullanım alanı yer alıyor. Sörf sporu hareket içeren bir spor olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle hareket ederken kaymayan ya da düşmeyen modeller daha fazla tercih ediliyor.

Ayrıca satın alınacak bikini veya mayonun kullanım amacı da önem taşıyor. Havuzda ve denizde antrenman veya yarış gibi etkinlikler; satın alınacak bikini ve mayonun özelliklerini belirliyor. Havuz kullanımında klora ve havuz kimyasallarında dayanıklı modeller ön plana çıkıyor. Diğer yandan denizde kullanılacak modellerde ise dalgalara ve akıntılara dayanıklı modeller tercih ediliyor.

Kullanım alanlarının yanı sıra tamamlayıcı ürünler de sörf bikinisiyle satın alınabiliyor. Plaj havlusu, plaj terliği ve plaj şortu gibi ürünler sörf bikinisini ve sörf mayosunu tamamlayamaya yardımcı oluyor. Sörf mayosuna benzer şekilde sörf bikinisi modellerinin de harekete karşı dayanıklı olması büyük önem taşıyor. Ayrıca hızlı kuruma özelliği de bikinilerde en çok aranan özelliklerden biri olarak sayılıyor.

Şehir hayatına kısa bir mola vermek ve sporun tüm eğlencesini yaşamak için Decathlon tarafından sunulan ayrıcalıklardan hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.