Fitness Sütyeni

13 Adet Adet

Sıralama:

Fitness Sporcu Sütyeni

Yılın her mevsimi düzenli olarak yaptığınız spor, fiziksel ve ruhsal anlamda oldukça faydalıdır. Birbirinden farklı egzersiz çeşitleri ile sağlığınıza dikkat edebilir, hayalinizdeki görünüme kavuşmak için çalışabilirsiniz. Spor yaparken kullanılan ekipmanlar kadar kıyafetler de oldukça önemlidir. Spor çeşidine göre eşofman, tayt, şort gibi çeşitli kıyafetler giyebilirsiniz. Moda, dış giyim ile birlikte iç giyimde de kendini kanıtlar nitelikte ürünlerin karşınıza çıkmasını sağlar. Kadın spor malzemeleri geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Decathlon, spor sütyeni modelleri ile de dikkat çeker. 

Sporcu Sütyeni Ne İşe Yarar?

Göğüslerin sağlığı açısından önemli olan sporcu sütyeni modelleri, farklı özelliklere sahiptir. Evde spor yaparken dahi kullanarak konforunuzu koruyabilir, göğüslerinizin şeklinin bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Kadın sporcu sütyeni modelleri, önden kopçalı ya da kopçasız olarak birbirinden ayrılır. Spor esnasında göğüslerinizde oluşabilecek deformasyonlara karşı koruma görevi gören ürünler, göğüslerinizi sabit tutarak dikkatinizin dağılmasını da önleyebilir. Genellikle, büyük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilerek ağrı ve acı gibi sorunları ortadan kaldırır. Göğüsler sarkmaya uygun bir yapıya sahiptir. Doğru sütyen modelleri, spor ile sarkan göğüsleri toparlayarak korur. Kadın spor sütyeni çeşitleri, kas çalışırken ya da koşarken ağırlığın göğüslerinize binmemesini sağlar. Böylece, rahat bir spor süreci geçirerek sağlığınızı ve güzelliğinizi koruyabilirsiniz.

Sporcu Sütyeni Nasıl Olmalıdır?

Kadın antrenman spor sütyeni çeşitlerinin göğüslere destek sağlaması öncelikli amacı olduğu için alt tarafında yer alan bant, sütyenin temelini oluşturur. Geniş bantlı modeller, dar olan ürünlere göre göğüslerinizi daha fazla destekler. Sütyenin omuz askılarının ayarlanabilir olması, spor yaparken göğüslerinizin yukarı aşağıya hareketini azaltabileceği için konforunuzu korur. Geniş askılar göğüslerin omuzlara binen ağırlığını dağıtarak hareket esnekliği kazanmanızı sağlar. Metal ya da plastik bir malzeme ile göğüslerinizi alttan destekleyen balen, sütyenlerin olmazsa olmazları arasında bulunur. Sürtünme ve yaralanma gibi sorunları önlemek için esneklik oldukça önemlidir. Kumaş, ürünün belirleyici özellikleri arasında yer alır. Seçimlerinizi yaparken terletmeyen ve esnek kumaşlardan üretilen modelleri dikkate alabilirsiniz. Sporunuzu doğru ürünler ile yaparak verim sağlayabilir, istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. 

Sporcu Sütyeni Nasıl Seçilir?

Fitness sütyeni seçerken ilk belirleyeceğiniz faktör bedeniniz olmalıdır. Sütyen modelini vücut yapınıza ve bedeninize göre tercih ederek sporunuzu rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bedeninizden küçük sütyen seçimi, modelin vücudunuzu sıkmasına sebep olabileceğinden rahatsızlık hissi oluşturabilir. Büyük beden ise göğüslerinizi sarmayabileceği için onları sabit tutmayabilir. Göğüslerinizin şekil bozukluğuna uğramaması ve bozulmaması için bedeninize birebir uygun bir model seçebilirsiniz. Pamuklu kumaşlardan üretilen sütyen modelleri, hava geçişine izin verir. Bu durum, terin vücudunuzdan kısa sürede uzaklaşmasını sağlayarak sağlığınızı korumasına sebep olur. Tercihlerinizde etkili olması gereken bir diğer kriter de sütyenin kalın askılara sahip olmasıdır. Omuz kısmınızın tahriş olmamasını sağlayan kalın askılar ile sporunuzu rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Decathlon'un uygun sporcu sütyeni fiyatları ile en uygun spor kombinini yapabilir ve sporunuza başlayabilirsiniz.     

Sporcu Sütyeni Nasıl Kullanılır?

Bedeninize uygun sporcu sütyeni ile keyifli bir spor süreci geçirebilir, sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sütyen modelleri, bir süre kullanıldıktan sonra gevşeyip bozulabilir. Bu durum karşısında, göğüslerinize zarar verme ihtimali bulunan sporcu sütyeninin bakımını iyi bir şekilde yapmanız gerekir. Sıcak yıkamada bozulabilen sütyenleri elde ve ılık suda yıkamanız, ömrünün uzamasına sebep olabilir. Beyaz sabun ve bebek deterjanı gibi organik ürünler ile yıkayarak sütyenin özelliğini korumasını sağlayabilirsiniz. Hafif hareketler ile sürtmeden temizleyerek sütyeni güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Siz de Decathlon'un uygun spor sütyeni fiyatları ile dilediğiniz ürüne kavuşup egzersizlerinize başlayabilirsiniz.