Cross Training Ürünleri

40 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Crosstraining Ekipmanları ve Crosstraining Malzemeleri

Crosstraining, vücut formunuzu değiştiren antrenmanlara sahiptir. Genellikle farklı sportif aktivitelerinize destek amaçlı yapılır. Yüzme, antreman, fitness gibi pek çok spor türü ile birlikte güçlenmenizi sağlar. Sporcuların zayıf noktalarını güçlendirmek için yaptıkları crosstraining, bütün kas gruplarını çalıştırmaya odaklanır. Yoğun iş ve sosyal hayatınız ile birlikte spor yapmaya vaktiniz kalmadığında, kısa sürede maksimum verim almanızı sağlayan crosstraining egzersizleri sayesinde değişim oldukça fark edilir bir hale gelir. Disiplini ve eğlenceyi birlikte yaşamanızı sağlayan spor, hem zihinsel hem fiziksel motivasyonunuzu artırır.

Crosstraining'e Yeni Başlayanlar İçin Olmazsa Olmaz Crosstraining Ürünleri

Fiziksel kondisyonunuz için en ideal antrenman çeşitlerinden biri olan crosstraining sayesinde forma girmeniz ile birlikte tüm kas gruplarınız da çalışmaya başlar. Dünyada pek çok insan tarafından yapılan crosstraining, her gün değişen antrenman programı ile bütün kaslarınızın çalışmasını sağlar. Spesifik hareketler ile vücudunuzda çalışmayan bölüm kalmayacağı gibi koordinasyon yeterliliğiniz artar, hareket hızınız seri bir hal alır ve kardiyovasküler kapasiteniz de genişler. Sayısız faydasını görebilmeniz için düzenli ve size özel bir program elde etmelisiniz.

Crosstraining, yeni başlarken kullanacağınız vazgeçilmez ürünleri ile kısa sürede oldukça fazla etkisini görebileceğiniz bir spor türüdür. İçerisinde temel jimnastik, atletizm ve halter hareketlerini barındıran crosstraining için bir spor salonuna ya da komplike aletlere ihtiyaç duymazsınız. İlk almanız gereken ürün doğru bir crosstraining ayakkabısıdır. Birçok harekette ayaktan güç alacağınız için esnek, konforlu ve dayanıklı bir ayakkabınız olmalıdır. Crosstraining'e başlarken antrenman programınıza bağlı olarak elektriksiz kondisyon malzemelerini ve serbest ağırlıkları kullanmalısınız. El yayı, şınav barı, koşu ve barfiks gibi hareketler yeni başlayanların antrenman programlarında yer alır. Ayrıca, kettlebell ile yapılan squat hareketleri de vücudunuzun değişimi için oldukça gerekli egzersizler arasında yer alır. Crosstraining'de antrenmanlar ilerledikçe zorlaşır. Yoğun egzersizlerin bir araya gelmesi ile oluşan spor, kaslarınızın karşılaşacağı zorlukları minimuma indirir ve riskten uzak, güvenilir ve hızlı sonuç almanızı sağlar.

Hangi Crosstraining Aksesuarları Hangi Bölgeleri Çalıştırır?

Cross training, vücudunuzdaki bütün kasları çalıştıran ve yaptığınız diğer spor aktivitelerine destek olan bir antrenman türüdür. Cross training içerisindeki her hareketin farklı bir işlevi vardır. Squat; kalça ve bacak bölgesi için oldukça faydalıdır. Doğru yapıldığı taktirde, bacak ve ayak kaslarınızda oluşabilecek muhtemel sakatlanmaların önüne geçer. Kettlebell ile kardiyo ve kas güçlendirmeyi bir arada yapabilirsiniz. İç ve dış kol kaslarınız için oldukça gerekli olan bir egzersizdir. Dayanıklılığınızı ve esnekliğinizi geliştiren direnç bandı lastiği kas zorlanmalarını önleyerek hızınızı ve direncinizi artırır. Direnç lastiği yardımı ile yapılan egzersizler kol, bacak ve bilek kaslarınızın gelişmesini sağlar. Pek çok sporun egzersizleri arasında yer alan şınav, karın kaslarınız için oldukça faydalıdır. Şınav barı ile dar ve geniş şekilde şınav çeşitlerini uygulayabilirsiniz. Direnç bandını kullanarak şınavlarınızı zorlaştırabilirsiniz.

Crosstraining egzersizleri içerisinde karın kaslarınızı çalıştırmanız için kullanılan aksesuarlardan biri ab wheel'dir. Ab wheel deneyimli kullanıcılar için oldukça faydalıdır. Durağan moddaki aletlerin arasına ve aletlerle ayağınızın arasına takılan elastik bir kayış ile egzersizini kolaylaştırabilirsiniz. Kolay egzersiz türleri ile de kısa zamanda verim alabilirsiniz. Kol ve göğüs kaslarınızın gelişmesi için yararlı bir aksesuar olan barfiks barı, iki duvar arasına takılarak kullanılabilir. Çekme kayışlarını kullanarak antrenmanınızı kolay hale getirebilir ya da ağırlık yeleği giyerek zorlaştırabilirsiniz. Masaj rulosu egzersizin ötesinde rahatlamanız için kullanabileceğiniz bir aksesuardır. Antrenmandan önce ısınmanız için, antrenmandan sonra da zedelenen ve ağrıyan bölgelerinizi rahatlatmak için kullanılır. Crosstraining, pek çok aksesuarı ile kas, bağ, eklem ve kemiklerinize faydası olan, güçlenmenizi ve esnekliğinizi kazanmanızı sağlayan bir aktivitedir.