Jimnastik Mayosu Fiyatları ve Çeşitleri

15 Adet Adet

Sıralama:

Jimnastik Mayosu

Jimnastik sporunun zarif ve estetik hareketlerine uyum sağlayan rahat jimnastik mayoları, sporcunun içinde kendini özgür hissedeceği spor kıyafetlerdir. Kumaşların kolay kuruyabilen yapıda, esnek ve yumuşak olması, jimnastik sporunun rahat yapılabilmesi için çok önemlidir. Özellikle bacaksız ve kolsuz modeller özgür hareket imkanı sağlarken jimnastiğin antrenman ya da gösteri amaçlı yapılmasına göre çeşitli aksesuarla da desteklenebilir.

Jimnastik Kıyafeti Nedir?

Yapılan spora uygun ve rahat giyinmek oldukça önemlidir. Jimnastik yapılırken hareketlere uyum sağlayacak, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz özel kıyafetler gereklidir. Jimnastik kıyafetleri hareket özgürlüğü sağlayan, aktiviteler esnasında her hareketi kolayca yapabilmek için tasarlanmış, genellikle vücuda tam oturan ve özel kumaşlardan üretilmiş kıyafetlerdir. Ritmik jimnastik mayosu olarak da bilinen bu modelleri birçok farklı seçenek arasından tercih edebilirsiniz.

Çocuk Jimnastik Kıyafetleri

Özellikle çocuk jimnastikçilerin bu sporu yaparken içinde kendini rahat hissedeceği ter emici ve nefes alan kumaşlardan yapılmış jimnastik mayoları tercih etmesi oldukça önemlidir. Genellikle eğitim ve gösteri performansları için ayrı üretilen jimnastik mayoları, ortak olarak kumaş rahatlığı konusunda birleşir. Gösteri performansları için daha parlak kumaşlarda ve ek olarak aksesuarlar ya da kumaşa işlenen birtakım süslerle hareketlilik kazanan çocuk jimnastik mayoları, vücuda doğru bir şekilde oturmalı ve ter emici özelliğe sahip olmalıdır. Mayo kumaşı olarak bilinen hafif ve çabuk kuruyan kumaşlar, jimnastik sporunun hareketlerinin çeşitliliği nedeniyle tercih edilmektedir. Çocuk jimnastikçiler için tercih edilecek cimnastik mayolarının; çocuğun yaşı, gelişim özellikleri ve vücut yapısı dikkate alınarak satın alınması gerekir.

Jimnastik Mayosunun Özellikleri

Kadın, erkek ya da çocuk jimnastik mayosu seçerken birtakım özellikler olmazsa olmaz niteliktedir. Bunlardan ilki, mayonun vücut yapısına uygun olmasıdır. Eklem yerlerini kapatmayacak ve rahat hareket edebilecek şekilde tasarlanan jimnastik mayoları, bacak ve kolları tamamen örten fakat hareketi engellemeyen modellere de sahip olabilir. Hafif ve esnek yapıda kumaşların tercih edildiği modellerde, teri dışarı atan özellikteki kumaşlar da tercih sebebidir. Spor esnasında vücudu kavrayan ama asla rahatsız etmeyen bu kıyafetler, birçok farklı spor alanında da kullanılabilir.

Nefes alabilen hafif kumaşlar, jimnastik mayosunun en önemli özelliklerindendir. Hızlı kuruması sayesinde hem kullanırken teri vücutta tutmaması, hem de temizliği açısından kolaylık sağlar. Eğitim ya da yarışmalar esnasında daha düz modeller seçilebilirken gösteri performansları için sınırsız renk ve model tercih edilebilir. Zarif ve dikkat çeken modeller gösteriler sırasında jimnastik sporunun inceliği ile birleşince harika görüntüler ortaya çıkarır.

Jimnastik Mayosu Nereden Alınır?

Jimnastik mayosu özel bir kıyafet olduğu için satın alırken dikkatli olunması gerekir. Alanında uzman ve yetkili satıcılardan alabileceğiniz bu spor kıyafetler, ürün hakkında doğru açıklamalar yapılan yerlerden satın alınmalıdır. Hem ürün hakkında doğru bilgi alabilmek hem de teknik detaylarla birlikte doğru seçim yapabilmek için Decathlon'un geniş ürün yelpazesi içinde tavsiyeleri ve yönlendirmeleri dikkate alarak istediğiniz jimnastik kıyafetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Jimnastik Mayosu Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Satın alma aşamasına geçmeden önce ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Öncelikle jimnastik mayosunu hangi durumlarda ve aşamada kullanacağınızı belirlemelisiniz. Sadece antrenman yaparken farklı, yarışma ve gösterilerde daha farklı modeller tercih etmelisiniz. Kullanılan kumaş da bu doğrultuda farklılık gösterecektir. Vücut yapınızı iyi tanıyor olmanız doğru kıyafeti seçmeniz için önemlidir. Kendinizi hangi model içinde rahat hissedeceğinizi yapılan hareketlere ve vücut yapınıza göre belirleyebilirsiniz. Sırtı açık, etekli ya da taytlı, mayo şeklinde veya uzun kollu gibi birçok seçenekte jimnastik mayosu bulabilirsiniz. Seçeceğiniz jimnastik mayosu üzerinizde yokmuş hissi yaratmalı ve sadece spora odaklanmanızı sağlamalıdır.

Jimnastik Mayosu Fiyatları

Özel spor kıyafetleri dikkatle seçilmesi gereken ürünler olduğu için fiyat konusu ikinci planda kalsa da piyasada her bütçeye uygun spor kıyafeti bulmak mümkündür. Genellikle kumaş türlerine ve kullanılan aksesuarlara göre belirlenen jimnastik mayosu fiyatları, bütçenizi çok sarsmadan da bu sporu yapmanıza olanak sağlar. Decathlon'nun birbirinden farklı model ve seçenekle karşınıza çıkan ürünleri arasından kendinize uygun jimnastik mayosuna avantajlı şekilde sahip olabilirsiniz.