Kum Torbası ve Aksesuarı

7 Adet Adet

Sıralama:

Kum Torbaları ve Aksesuarları

Dövüş sanatçıları ve güç çalışanlar için temel bir eğitim aracı olan kum torbaları, uzun yıllardır evde ya da spor salonlarında kullanılabilen etkili bir araç olarak kabul ediliyor. Son yıllarda kondisyonunu geliştirmek isteyen herkes kum torbası eğitimini bir egzersiz yöntemi olarak kullanıyor ve olağanüstü derecede faydalarını görüyor. Kum torbası, rutin egzersize etkili bir şekilde entegre edildiğinde kondisyonun ötesinde kuvvet de kazanılabiliyor.

Kum Torbaları Fiyatları Nelerdir?

Evde spor yapmayı sevenler için çok geniş bir yelpazede kum torbaları ve fiyatları bulunuyor. Etkili çalışma için gereken tüm spor ekipmanları ve spor aksesuarları Decathlon’da oldukça uygun fiyat avantajıyla sizi bekliyor. Kum torbası, kum torbası aparatı, çocuk ve yetişkinler için yumruk topu ve kum torbası eldiveni gibi kum torbası ekipmanları da bu ürünler arasında bulunuyor. Kaliteli, dayanıklı ve güvenli spor malzemeleri, geniş ürün yelpazesiyle Decathlon’da kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Kum Torbası ile Nasıl Çalışılır?

Kum torbası; antrenman programları, kondisyon antrenmanı ve kuvvet eğitimi antrenmanı olarak egzersiz rutinlerine ilave edilebiliyor. Birkaç özelliğe dikkat ederek siz de kum torbası yardımıyla etkili ve fark yaratan sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kuvvet eğitimi için kum torbası antrenmanı yapıldığında 90 cm gibi büyük bir model kullanılıyor. Vücut ağırlığınıza göre 30 ila 60 kg kapasiteli kum torbaları kuvvet için tercih edilebiliyor. Antrenmanların bir kısmı kum torbasını asılı kullanmak yerine taşımayı gerektiriyor. Bu nedene seçiminizi mutlaka deneyiminiz ve performansınıza göre belirlemeniz gerekiyor.

Kondisyon artırmak ve yağ yakmak istendiğinde yine vücut ağırlığına göre 50-60 cm aralığında 10 ila 30 kg kapasiteli bir kum torbası ideal olarak kabul ediliyor.

Kum torbasıyla antrenman yapmaya başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmak gerekiyor. Bunun için ayaklardan başlayarak bedeninizde yukarı doğru tüm eklemlerle birkaç ufak daire çizmek ve ardından beş dakika kadar ip atlamak yeterli olabiliyor. Daha sonraysa yapabileceğiniz birkaç farklı hareket mevcut.

1. Kum Torbasıyla Ayak Hâkimiyeti

  • Kum torbasının etrafında seçtiğiniz bir yöne doğru dolaşarak başlayın. Her adımınız için seçtiğiniz yönün tersi yönde yumruk atın (3 tur x 2 dakika, bir dakika ara).
  • Aynı egzersizi ters yöne ve ters yumrukla tekrarlayın (3 tur x 2 dakika, bir dakika ara).
  • Aynı egzersizi bir sağ bir sol yumrukla tekrarlayın (3 tur x 2 dakika, bir dakika ara).

2. Hız Egzersizleri

  • Kum torbasından 60-90 cm mesafede durarak ve hareketin hızına odaklanarak sol direkle ileri doğru atılın ve geri çıkın. Hareketi en fazla 5 kez tekrarlayın.
  • Aynı egzersizi bu sefer sol direk yumruk yerine sağ ile tekrarlayın. Hareketi en fazla 5 kez tekrarlayın.
  • Aynı egzersizi bu sefer bir sağ bir sol ile tekrarlayın. En fazla 5 kez tekrarlayın ve mutlaka saldırı ve geri çekilme hızına odaklanın.

Kum Torbası Nasıl Asılır?

Kum torbası evde kullanılacaksa ev tipi olanını seçmek gerekiyor. Ev tipi boks torbaları kaliteli dış yüzey malzemeleri kullanılarak imal ediliyor. İçi deri ve kumaş kırpıntıları kullanılarak doldurulan kum torbaları uzun bir süre güvenli ve sağlıklı bir şekilde kullanılabiliyor. Dış malzeme kalitesi ve iç dolgusu dışında kum torbası alırken boyunuzu, kilonuzu ve kullanılacağınız alanı dikkate almanız gerekiyor. Kaliteli ve güvenli spor ekipmanlarının adresi Decathlon uygun kum torbası fiyat seçeneklerini kullanıcılarla buluşturuyor. Kum torbaları fiyat ve model çeşitleri için Decathlon’a göz atmayı unutmayın.

Kum Torbası Aparatı Nasıl Takılır?

Kum torbası evin herhangi bir odası, garaj, verandanın bir köşesi gibi herhangi bir yere asılarak kullanılabiliyor. Kum torbasını seçtikten ve nereye asılacağına karar verdikten sonra geriye kum torbasını asıp antrenmana başlamak kalıyor. Herhangi bir kazadan kaçınmak için kum torbasını asarken dikkatli davranmak gerekiyor. Kullanıcılar kum torbası asma aparatı yardımıyla astıkları kum torbalarını uzun yıllar güvenle kullanabiliyor.

Kum torbası askısı monte edilirken işaretleyici kalem, matkap, cıvata, somun, vida ve tornavidayı hazır bulundurmak gerekiyor. Öncelikle cıvataların yeri işaretlendikten sonra matkapla uygun boyutlarda delikler açılıyor. Ardından tornavida ya da İngiliz anahtarı yardımıyla aparat ve vidalar duvara sabitleniyor. Son olarak torba S kancalı montaj parçasına sabitleniyor.