Avcı Pantolonu - Bermudası

28 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Avcı Pantolonu ve Bermuda

Hayatınızda ilk defa ava çıkacaksınız ya da artık daha profesyonel bir avcı olmak istiyorsunuz. Hangi koşulda olursa olsun, av malzemelerinin yanı sıra ava çıkarken giydiğiniz kıyafetlerin kalitesi de verimli ve rahat bir av geçirmenizde oldukça önemlidir. Hem kara hem de balık avcılığında giyeceğiniz av kıyafetleri bedeninize, çıktığınız avın türüne ve hava koşullarına göre farklılık gösterebilir. Bu kriterler ışığında alacağınız av kıyafetlerinin başında avcı pantolonları gelir. İyi bir avcı pantolonuyla en zor hava koşullarına karşı bile dayanıklı olabilir, avınıza çok daha konforlu şekilde ulaşabilirsiniz. Peki, iyi bir avcı pantolonunda hangi özelliklerin olması gerektiğini biliyor musunuz? Avcı pantolonu almadan mutlaka nelere dikkat etmelisiniz?

İyi Bir Avcı Pantolonu Nasıl Olmalıdır?

İyi bir avcı pantolonunda olması gereken özelliklerin başında dayanıklılık gelir. Dayanıklı dikiş ipiyle üretilmiş, çift dikişli ve güçlendirilmiş fermuarlı pantolonlar idealdir. Bunun yanı sıra vücut tipinize uygun bir pantolon seçmelisiniz. Ayarlanabilen yarı elastik bel ile tasarlanan modellere göz atabilirsiniz. Hafif bir pantolon çok daha uzun süre rahat etmenize yardımcı olurken, cepli modellerle ufak eşyalarınızı daha rahat taşıyabilirsiniz. Avcı pantolonunda ihtiyaç duyacağınız bir diğer özellik de ısı yalıtımıdır. Eğer kışın soğuk havada ava çıkıyorsanız, sizi sıcak tutacak hava geçirmeyen modellerden alabilirsiniz. Ormanın ya da çalılıkların içinde geçen avlarda minimum yıpranma için dizlerde güçlendirmesi olan kalın pamuklu avcı pantolonları da doğru bir seçenek olur. İyi bir avcı pantolonunda su geçirmezlik de önemli bir özelliktir. Su sızdırmaz dikişler ve su tutmaz kumaş kaplaması, özellikle balık avcılığında size büyük kolaylık sağlar. Tüm bu özellikleri barındıran bir avcı pantolonu ile uzun yıllar keyifli avlara çıkabilirsiniz.

Sezonuna Göre Seçilmesi Gereken Avcı Pantolonları ve Bermudaları Nasıl Olmalıdır?

Avcı pantolonu ve avcı bermudası alırken sezona en uygun modeli seçmeniz gerekir. Eğer kışın ya da serin havalarda ava çıkacaksanız, ısı yalıtımlı, su geçirmez, hareket serbestliği sağlayan, esnek ve vücuda göre ayarlanabilen modellere göz atabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında çıkacağınız avlarda ise avcı bermudaları ile daha rahat edebilirsiniz. Dayanıklı, hafif ve bol cepli bermudalar terlemeden, özgürce hareket etmenizi ve avınıza odaklanmanızı sağlar. Büyük avlarda uzun süre sabit durmanız ya da yürümeniz gerekebilir. Bu gibi durumlara uygun olarak tasarlanan hafif ve vücut tipine uygun avcı pantolonu ve bermudalar oldukça kullanışlıdır. Genellikle bel kısmı lastikli olan bu modellerle pantolonu vücudunuzun bir parçası gibi hissetmeniz kaçınılmazdır.

Hangi Av İçin Nasıl Bir Pantolon Kullanılmalıdır?

Avcı pantolonu ve bermudası seçiminde çıkacağınız avın türüne uygun bir tercihte bulunmalısınız. Eğer büyük bir ava çıkıyorsanız, saatler içerisinde değişebilen hava koşullarına uygun, su geçirmez ve sıcak tutan bir modeli seçmelisiniz. Balıkçılıkta da su tutmaz pantolonlar tercih edilmelidir. Bu sayede su ya da çamur birikintilerinde hareket etmeniz kolaylaşır. Bu tür pantolonlar soğuk havalarda sabit durarak yapılan büyük avlar, küçük göçmen kuş ve su kuşu avcılığı için de uygundur. Kuru havalarda yapılan avcılık aktivitelerinde ise su tutmaz ürünlerden ziyade çalılıklara ya da sert arazi koşullarına dayanıklı, güçlü dikişleri olan sağlam kumaşlardan tercih etmelisiniz. Bermudaları ise daha çok sıcak havalarda yapılan küçük avlarda kullanabilirsiniz.

Pantolonda Kamuflajın Önemi ve Faydası Nelerdir?

Gizliliği sağlamak ve avınız tarafından görünmez olmak adına kullanabileceğiniz kamuflaj desenli pantolon ve bermuda modelleri de vardır. Doğa denince akla gelen renklerde hazırlanan bu ürünler, ormanda, arazide ve çalılıklı ortamlarda çevrenizle uyumlu bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Bu durum da avınıza çok daha kolay ulaşabilmenizde etkili olur. Avın yanı sıra kuş gözlemciliği ya da doğa fotoğrafçılığı gibi alanlarda da işinize oldukça yarayacak olan kamuflaj desenli pantolonlarda kumaş kalitesi oldukça önemlidir. Güneşte solmayan, mevsime uygun, rahat ve dayanıklı pantolonlar alarak doğada uzun yıllar boyunca gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Her mevsime ve av türüne uygun avcı pantolonu ve bermuda modelleri için Decathlon 'u tercih edebilir, birbirinden kaliteli ürünler arasından aradığınız modele ayrıcalıklı koşullarla sahip olabilirsiniz.