Futbol Çantası, Antrenman Malzemesi

49 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çantalar ve Antrenman Malzemeleri

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan futbol, ülkemizde de en çok ilgi gören spor dalıdır. Yediden yetmişe herkesin büyük ilgiyle takip ettiği profesyonel liglerin dışında amatör olarak da yoğun bir şekilde oynanan bu popüler takım oyunu, ülkemizde artık bir spor dalından çok bir kültüre dönüşmüştür. Futbol, temel olarak çok fazla ekipman gerektirmeyen bir spor türü olmakla beraber, ister amatör ister profesyonel olarak oynansın, bazı futbol malzemeleri ısınma, hazırlık ve oyun esnasında yüksek konfor sunar ve oynadığınız oyundan verim ve keyif almanızı sağlar.  

Futbol Antrenman Ekipmanları Nelerdir?

Bir futbol müsabakasına çıkmadan önce ya da rutin çalışmalar kapsamında yapılan futbol antrenmanları; ısınma, koşu, hareket etme ya da hazırlık maçı gibi aktiviteleri içerir. Futbolcunun maça hazırlıklı çıkmasını sağlayan ve sahadaki verimini arttıran bu antrenmanlar esnasında futbol antrenman ekipmanları kullanılır. Bu ekipmanlar, takım içi birliğe katkıda bulunur ve verimli bir ön hazırlık sağlar. Antrenman ekipmanları; sahada kullanılan ekipmanlar ve giyilebilir ekipmanlar olmak üzere ikiye ayrılır. Antrenörlerin, futbolcuların ve hakemlerin antrenman esnasında kullandığı antrenman yeleği, düdük, kaptan pazu bandı, düdük kordonu, ayakkabı bağcığı gibi ürünler, giyilebilir antrenman ekipmanlarıdır. Müsabaka ve antrenman öncesi ısınma turlarında oyuncuların vücudunu ısıtma ve esnetme amacı güden ekipmanlar ise saha üzerinde kullanılan malzemelerdir ve antrenman merdiveni, antrenman diski ve futbol topu filesi gibi malzemelerden oluşur. Bir de antrenman öncesinde ve sonrasında yanınızda taşıyacağınız kişisel eşyalarınız için gerekli olan çantalar vardır. Bunlar kulplu, sırt çantası ve omuzdan askılı olmak üzere çeşitlere ayrılan ve takım sporları için üretilen su geçirmez çantalardır. Çantalar, futbol ayakkabısı ve formalarından tutun da eldiven, tozluk ve dizliğe kadar pek çok malzemeyi taşıyabileceğiniz geniş bir depolama alanı sunar. 

Futbol Antrenman Ekipmanları Nasıl Kullanılır?

Giyilebilir antrenman ekipmanları arasında yer alan antrenman yelekleri, antrenmanların vazgeçilmez malzemelerinden biridir ve takımların ikiye ayrılması amacıyla kullanılır. İki futbol takımı arasındaki müsabakalarda adeta profesyonel forma işlevi gören bu yelekler, hangi futbolcunun hangi takımda yer aldığını anlamak için gerekli olan ekipmanlardandır. Düdük, maçı yöneten antrenör ve futbolcular arasında iletişimi sağlayan ve faul, korner, penaltı gibi maçın kritik anlarında kullanılan bir malzemedir. Düdük yardımıyla hakem sesini sahanın en ucundaki futbolcuya bile kolaylıkla duyurabilir. Giyilebilir antrenman ekipmanlardan biri olan kaptan pazu bandı ile takım kaptanı diğer futbolculardan ayrılır ve daima göz önünde olur. Saha üzerinde kullanılan ekipmanlar arasında yer alan antrenman merdivenleri, oyuncuların ayaklarını ve bacaklarını açmak için yaptıkları egzersizler sırasında kullanılır. Antrenman diskleri, yine oyuncuların performanslarını yükseltmek amacıyla yaptıkları egzersizler içindir. Futbol topu filesi ise antrenman esnasında çok sayıda topu bir arada tutacak bir üründür. 

Kaleci Antrenman Ekipmanları Özellikleri Nelerdir?

Kaleci antrenman ekipmanları; kaleci eldiveni, forma, şort, eşofman altı gibi malzemelerden oluşur. Kaleciler kaleyi korumakla görevlidir ve topu yakalamak için genellikle ellerini kullanırlar. Hızlı gelen topların ellerine zarar vermemesi ve topa daha etkili müdahale edebilmek için kaymayan ve aynı zamanda ellerinin zarar görmesini engelleyen sağlam yapılı eldivenler kullanmaları gerekir. Ayrıca kaleciler topu yakalamak amacıyla kalede rahat bir şekilde zıplamak için hareket özgürlüklerini kısıtlamayan esnek ve konforlu forma, şort ve futbol eşofman modellerine gereksinim duyarlar. Bu ürünler fonksiyonel olduğu kadar nefes alabilir yapıda olmalıdır ve kaleciyi maç performansı boyunca rahat ettirmelidir. 

Futbol Antrenman Ekipmanları Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Futbol ekipmanları satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır. Futbol antrenman aletleri arasında bulunan antrenman merdivenlerinin basamak seviyelerinin ayarlanabiliyor olması, kolayca görülebilmesi için dikkat çekici neon renkler seçilmesi, kayma ve sakatlanmalara neden olmaması için kaymayan malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Antrenman diski alırken üstüne basıldığında kırılmayan sağlamlığa sahip ve sahada görülebilir renkleri olan diskler tercih edilmelidir. Futbol filesinin sağlam ve yırtılmayan iplerden üretilmiş olmasına, daha fazla topu içine alabilmesi için esnek bir yapıda olmasına dikkat edilmesi gerekir. Yüksek ses seviyesine sahip bir düdük seçmek, sesin sahanın tüm noktalarından duyulabilmesi açısından önemli bir ayrıntıdır. Düdüğün kaybolmaması ve kolayca ulaşılabilmesi için kordonuyla satın alınması yerinde olur.

Futbol Antrenman Ekipmanları Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Futbol antrenman malzemelerinin fiyatları, seçeceğiniz ürünlerin kalitesine ve fonksiyonelliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. İhtiyacınıza en uygun futbol antrenman ekipmanları Decathlon aracılığıyla beğeninize sunulur. Siz de beğendiğiniz ürüne bir tıkla kolayca sahip olabilirsiniz.