100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZE ÜCRETSİZ KARGO!

Uzmanına Sor Nedir? Nasıl Çalışır?

Uzmanına sor sporseverler ve spor uzmanını buluşturmayı hedeflediğimiz bir platform. Şu an için sadece koşu alanında hizmet veren Uzmanına Sor, en kısa zamanda bir çok spor için kullanılabilir duruma gelecektir. Koşu tutkunları, koşuyla alakalı sormak istedikleri ne varsa sporun uzmanına sorabilirler :) Koşu için Anadolu yakasında önerdiğiniz bir yer var mı? Koşuya başlamak istiyorum ama hangi ayakkabıyı almalıyım emin olamıyorum :( gibi soru ve sorunların yanıt ve çözümleri Uzmanına Sor'da!

Uzmanına Sor 09.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00 saatleri arasında hizmetinizdedir.

Uzmanımız Kimdir?

Devamını Oku..

Ceyhun Demirci

4 yıldır Decathlonluyum. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi ve aynı zamanda Decathlon koşu markası olan Kalenji'nin Ürün eğitmeniyim. 2008 yılından beri yani tam 10 yıldır koşuyorum. İlk koşuya 10 km'lik bir yarışa katılarak başladım. Ardından da aldığım keyif ve eğlenceden ek olarakta yarışmaktan vazgeçemedim. Boğaziçi Üniversitesi Atletizm SK ve İstanbul Üniversitesi okul takımında kariyerim devam ediyor. Türkiye Kros Ligi,Türkiye Atletizm 1. Liginde müsabakalara katılıyorum. Bireysel olarak da yol ve trail koşularına katılıyorum.
Kullanıcılarımıza, yaptığım antremanlar, kullandığım ürünler, katıldığım yarışlardan kazandığım deneyimlerle yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Katılım sağladığım bir kaç koşu; (Yazdıklarım 1 den fazla katılım sağladıklarım)

  • İstanbul Maratonu (10 yıldır katılıyorum)
  • İstanbul Yarı Maratonu
  • Tarsun Yarı Maratonu
  • Antalya Yarı Maratonu
  • Darıca Yarı Maratonu
  • Çayırova Yarı Maratonu
  • Dalyan Yarı Maratonu
  • Riva Yarı Maratonu

Sporla Kalın!

FİLTRE SEÇENEKLERİ
30
Adet Adet

Kol Saati ve Kronometreler

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil
Listeye geri dön
Seçilen Ürünleri Karşılaştır

Kronometre Nereden Geliyor?

Zaman, insan tarihi boyunca hem bilimsel hem de edebi alanda oldukça önemli bir konu olmuştur. Paleolitik çağa ait bulgular, insanlığın 6000 yıl kadar önce zamanı aya bakarak takip etmeye çalıştığını ortaya koymuştur. Daha sonraları zaman kavramı tanrısallaşarak Yunan mitolojisindeki zaman tanrısı 'Kronos'a dönüşmüştür. Zaman ölçme bilimine verilen 'Kronometre' adı da bu Yunan tanrısının adından gelmektedir. Tarih boyunca zamanı ölçmek için iki temel araç kullanılmıştır: Uzun zaman aralıklarını ölçmek için takvim ve günlük zaman takibi için kullanılan saat. Gerek üretim gerek günlük yaşam koşulları açısından zamanı takip etmek zorunda olan insanoğlu, bu işi görebilecek çok çeşitli aletler icat etmiştir. İlk gölge saatinin M.Ö. 1500'lerde Mısır'da ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. Diğer saat çeşitleri arasında kum saati ve su saati sayılabilir. Kronometre terimi ilk olarak 1714'te İngiltere'de Jeremy Thacker tarafından kullanılmıştır. Bugün kronometre işlevi, çeşitli saat kayışı tasarımlarıyla bulabileceğimiz analog kol saati modellerinin yanı sıra, dijital kol saati modellerinde ve cep telefonlarında da bulunmaktadır.

Kronometre ile Zamana Hükmedin!

Aslında vakit tutmaya, spor dışında günlük hayatın basit faaliyetleri için bile ihtiyacımız oluyor. Ama özellikle eğer spor yapmayı seven biriyseniz, büyük olasılıkla sık sık kronometre kullanmışsınızdır. Spor yaparken kişinin zamanla ilişkisi de daha kaliteli bir hale gelir. Zamanın verimli kullanılması, kişini sağlığı için de en yüksek faydayı sağlayacaktır. Koşu yaparken veya dalarken, zamanı kolunuzdaki saat üzerinde bulunan kronometreyle tutmanın ne kadar pratik olduğunu deneyimlemiş olabilirsiniz. Özellikle seçtiğiniz faaliyete uygun zaman tutma seçenekleri bulunan bir dijital kol saati, işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İşte biz de Decathlon'da, spor deneyiminize böyle bir katkıda bulunmak için size, hesaplı ve pratik, şık spor saat modelleri sunuyoruz. Siz de Decathlon'un profesyonel kol saati modelleri arasından kendinize en uygun olanını alın ve zamanınızın tek hükümdarı siz olun!