100 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNE ÜCRETSİZ KARGO!
FİLTRE SEÇENEKLERİ
5
Adet Adet

Wilson

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Ürün çeşitleri

  • Fiyat

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Wilson Markasının Tarihi

1915'te kurulmuş, badminton, basketbol, softbol, tenis, voleybol, beyzbol ve golf gibi bir çok spor dalı için ekipman üreten, Amerika menşeili bir firmadır. Adını, kurucuları arasında olan Thomas E. Wilson'dan almıştır. Özellikle tenis alanında ünlenen firmanın markalaşmış Wilson tenis topu ve raket çeşitleri, Roger Federer gibi ünlü sporcular tarafından olduğu kadar dünya çapındaki tenis turnuvalarında da kullanılmaktadır. Günümüzde spor ekipmanlarının yanı sıra sporcuların her türlü ihtiyaçlarına cevap verebilecek aksesuarları da üreten firma, 1989'da Fin menşeili Amer Sports şirketiyle birleşmiştir.

Raket ve Top Alırken Dikkat Edilecekler

Tenis, beyzbol, squash gibi raket ve topla oynanan sporlara gönül verdiyseniz, bu marka mutlaka karşınıza çıkmıştır. Tenis topları için standart ağırlık 56 - 58 gram arasındadır. Topun iç basıncının 1.2 oranında olması gerekmektedir. Toplar paketlerinden çıkarıldıktan sonra kullanılmasalar bile basınçlarını kaybedebilirler. Raket alırken ise ağırlığının, denge noktasının ve kafa büyüklüğünün değerlendirilmesi gerekir. Siz de dünyaca ünlü Wilson tenis raketi çeşitlerinden birine Decathlon güvencesiyle avantajlı fiyatlara sahip olun, tenis oynarken bu seçkin markanın getirdiği kaliteyle deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyın.

Spor dostu Wilson

1911 yılından beri raket ile icra edilen ve diğer tüm spor çeşitlerinin ekipmanlarını üreterek bu konuda dünya devlerinden biri olma unvanını kaybetmeyen Wilson markası, badminton, golf, basketbol, voleybol ve softbol ekipmanlarının kalitesi ve uzun ömürlü oluşuyla dikkat çekiyor. Dünya profesyonellerinden amatörlere kadar sporla ilgilenen herkesin spor ekipmanları ve aksesuarları konusunda gözü kapalı güvendiği Wilson, başarılı tasarımları ve dayanıklı malzemelerden üretilmiş ürünleri ile sporcuların bir numaralı destekçisi olmayı sürdürüyor. Beyzbol setleri, yetişkinler ve çocuklar için kullanılan, aktif ele uygun tutuş eldivenleri, her spora uygun raketleri, kordaj adı verilen raket telleri ve raket sapında titreşim emerek bilek ve dirsek sağlığını korumayı amaçlayan sap şeritleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip Wilson, sporcunun ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda spora devam etmenin birinci koşulu olan beden sağlığını desteklemeyi de ihmal etmiyor. Wilson ürünleri arasından tercih yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar, yaptığınız sporda hangi seviyede olduğunuz ve bu seviyeye uygun ekipmanların özelliklerine hakimiyetinizdir. Örneğin tenis oynuyorsanız ve sağlık sorunu olmayan orta seviyede profesyonel bir oyuncuysanız, tercih etmeniz gereken kordaj çeşidi monofilament kordajdır. Profesyonel olma yolunda çabalayan ve her gün düzenli bir şekilde antrenman yapan bir oyuncuysanız sentetik kordajları tercih etmeniz yerinde olacaktır. Her sporun farklı özelliklere sahip raketleri bulunur ve bu raketlere, icra edilen spora uygun bir kordaj çekmek gerekir. Çekilen kordajın tansiyonunun maksimum 23 kg olması sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir başka parametredir. Kontrol ve daha az güç isteyen oyuncular yüksek gerginlikte kordajlar kullanırken, daha fazla güç ve vuruş istikrarı isteyen oyuncular düşük gerginlikteki kordajları tercih etmektedirler. Teller kadar raketin kullanıcının el biçimine uygunluğu, baş ve sap ağırlığı dengesi ve yüzey alanı da önemlidir. İster kendini geliştirmek isteyen amatör bir sporcu, ister orta veya ileri seviyede profesyonel bir oyuncu olun, tercihinizi dünya markalarını çatısı altında toplayan Decathlon’daki hesaplı ve kaliteli Wilson tenis raketi ve Wilson tenis topu çeşitleri arasından yapın, karlı çıkın!