Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
39
Adet Adet

Kadın Havuz Mayosu

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Beden

  • Renk

  • Fiyat

  • Ürün Türü

  • Kullanıcı Yorumu

  • kadın havuz mayoları
    Yüzmenin tüm vücut kaslarını çalıştırmasının yanında zihinsel olarak da rahatlama sağladığı bir gerçek. Profesyonel yüzücüler ya da yüzmeyi sadece hobi olarak sevenler; gerek mevsimsel zorunluluklar, gerekse diğer imkanlar nedeniyle spor yapmak için deniz yerine ağırlıklı olarak havuzu tercih ediyorlar. Her bütçeye uyan mayo fiyatları ile artık sporunuza eşlik edecek en uygun mayoyu bulmak çok kolay. Havuz suyu hijyenik nedenlerden dolayı denize göre daha fazla kimyasal içerdiğinden özellikle tekstil ürünleri için yıpratıcı oluyor. Havuz mayosu klora dayanıklılığı ve hareketlerde esneklik sağlayan tasarımlarıyla yüzücülerin hayatını kolaylaştırıyor. U sırt kesimli modeller kullanım kolaylığı, çapraz bağlı yüzücü mayosu ise yüksek oranda özgürlük imkanı sağlıyor. Kalça oyuklu, etekli ya da tamamen kapalı alt kesimleri ile havuz mayoları her zevke hitap ediyor. Havuz sporlarına ilgi duyanlar için yapılan spora uygun mayoyu tercih etmek, spordan maksimum fayda sağlamak ve rahatlık açısından daha yararlı oluyor. Boks, fitness gibi dallar için göğüs ve sırt bölgelerini daha sıkı kavrayan mayolar; havuz bisikleti esnasında ise bacak kaslarını destekleyen şortlu modeller kullanılabilir. Siz de Decathlon’da yer alan mayo modelleri arasından hem ihtiyacınıza hem de tarzınıza en uygun mayoyu kolaylıkla seçebilirsiniz.
Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kadın Mayo Çeşitleri ve Özellikleri

Mayo, yüzme, dalış, sörf, su kayağı gibi hobi ve spor faaliyetleri için tasarlanmış, su içinde giyilmeye uygun bir kıyafet türüdür. Bugün kafamızda canlanan şekliyle 20. yüzyıldan itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde genelde lateks ve naylon gibi malzemelerin karışımıyla üretilir. Rekabete dayalı su sporları için tasarlanan sporcu mayoları, su tutuşunu azaltmak amacıyla spandeks gibi özel düşük dirençli kumaşlardan üretilir. Bu modellerde dış görünüşten ziyade sporcunun performansı ön planda tutulur. Mayoların bedene sıkıca oturması da hareket serbestliği sağlayıp kas titreşimini azaltarak performans artıran diğer unsurlar arasındadır. Havuz ve deniz için üretilen mayo tiplerinin materyalleri farklılık gösterebilir. Mayolar, kadın, erkek ve çocukların beden tiplerine ve farklı ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitli kumaş ve özelliklerle tasarlanabilir. Erkek mayo çeşitleri genelde alt bedeni kapatan bir yapıdayken, kadın mayo modelleri göğüs bölgesini kapatır ve bikininin aksine tek parçadan oluşur. Kadın mayo çeşitleri, balenli veya balensiz, askılı veya askısız üretilip farklı ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Etekli mayo çeşitleri hobi olarak yüzen kadınlar arasında tercih edilen modellerdendir.

Mayo Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Amatör ya da profesyonel kadın sporcuların ihtiyaçlarına göre özel üretilen kadın mayo çeşitleri arasından kendi ihtiyacınıza uygun olanını seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sörf, su topu ve su kayağı gibi sporlarla uğraşıyorsanız, seçtiğiniz kadın mayo tipini denerken mutlaka hareket edin. Mayonuzun üst ve alt beden hareketini engellemeyecek, kasık ve kol atlı bölgesinde sıkma yapmayacak bir tasarımda olması; eğer askılı bir model tercih ettiyseniz askıların kol hareketiyle sıyrılıp düşmemesi, spor deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacaktır. Göğüs sağlığınız için balenli bir model tercih edebilirsiniz. Tercihiniz balensiz modellerden yana olacaksa, dikkat etmeniz gereken nokta, mayonun göğüs bölgenize baskı yapmamasıdır. Bebeğinizin suyun tadını daha anne karnındayken almasını istiyorsanız, ilerleyen hamilelik döneminde giymeniz için özel tasarlanmış hamile mayosu modelleri de bulmak mümkündür. Ama her şeyden önce eğer düzenli bir pratiğiniz olacaksa, dünyaca tanınmış, bu alanda uzmanlaşmış bir markanın sağlayacağı güvenceyi aramanız doğal olacaktır. Siz de seçiminizi Decathlon'daki dünyaca ünlü Nabaiji mayo, Adidas mayo ve Arena mayo çeşitleri arasından yapın, kaliteyi ve dayanıklılığı deneyimleyerek keşfedin.