El Feneri

6 Adet Adet

Sıralama:

El Feneri

Doğada gece olduğu zaman, ay ve yıldızlardan yansıyan ışıktan başka hiçbir aydınlatma kaynağı olmayacağı için el feneri sadece pratik değil, yeri geldiği zaman hayat kurtarıcı bir objedir. Farklı ihtiyaçları karşılayacak ve her bütçeye hitap edecek, yüksek kalitede ve dayanıklı el feneri çeşitlerini Decathlon’da outdoor ekipmanları ve aksesuarları arasında bulabilirsiniz. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu güçlü el feneri modelleri sadece outdoor sporlarında değil, gündelik hayatta elektriksiz ortamlarda da çok faydalı olacaktır.

El Feneri Ne İşe Yarar?

El fenerleri elektrik bağlantısı olmayan yerlerin aydınlatılması için ideal araçlardır. Elde tutulan bu ışık kaynakları kolayca yönlendirilebilir. Farklı amaçlar için özel olarak üretilmiş kaliteli el feneri modelleri Decathlon tarafından satışa sunulmuştur. Mağara gezilerinde, su altı keşiflerinde, doğa yürüyüşlerinde el fenerleri eşyalarınızın arasında yer almalıdır.

Özellikle kampçılık gibi hobileri olan kimseler için el feneri olmazsa olmaz aksesuarlardan bir tanesidir. Kimi zaman erken kararan, yıldızsız ve bulutlu gecelerde, son derece karanlık olabilen ormanlarda bir ışık kaynağı olmadan kaybolmak çok kolay olabilir. Kaliteli el fenerine yatırım yapmak uzun yıllar boyunca size doğadaki her maceranızda yardımcı olacak bir araç sağlar. El fenerinizi ayrıca şehir içinde yatağınızın başucunda ya da çantanızda da muhafaza edebilir, ani gelişen elektrik kesilmeleri ya da başka durumlarda kolayca ulaşabileceğiniz bir çözüm haline getirebilirsiniz.

El Feneri Nasıl Seçilir?

El feneri seçimi kişiden kişiye göre değişir. Hangi amaçlarla kullanacağınız, bütçeniz ve nerede kullanacağınız dikkat edilmesi gereken ilk özellikler arasında yer alır. Decathlon el feneri fiyatları her bütçeye uygun geniş bir skalada sunulur.

Eğer kampçılık için el feneri istiyorsanız uzun pil ömrüne sahip bir model sizin için uygun olur. Hiçbir elektrik kaynağı olmadan bir günden fazla vakit geçireceğiniz doğada en iyi el feneri uzun süre boyunca çalışan olacaktır. Uzun süre çalışanlar arasında en popüler olanlar LED el feneri modelleridir. LED’li el feneri modelleri çok daha az pil enerjisine ihtiyaç duyduklarından uzun süreli bir kullanım sunar, doğanın zorlu şartlarında sizi yarı yolda bırakmazlar.

El Feneri Kaç Lümen Olmalı?

Sizin için uygun el fenerinde aramanız gereken özellikler arasında tasarımı ve büyüklüğünün yanında kaç lümen olduğu da yer alır. Hangi şartlar altında taşıyacağınız ve elinizde tutacağınız önemlidir. Mağaracılık gibi elinizde uzun süre el feneri tutmanızı gerektiren outdoor sporlarında fenerin gövdesinin avuç içine oturduğundan emin olmalısınız. Bu tip sporlar için 24 ve 45 lümen arasındaki fenerler uygun olabilir.

Bisiklet binicileri için şarjlı el feneri modelleri akıllıca bir seçim olabilir. Dinamolu el feneri çeşitleri ile yolculuğunuz ne kadar uzun sürerse sürsün, her zaman şarj edebilecek durumda olursunuz. Dinamolu fenerlerde ise lümen ölçüsü nerede kullanacağınıza bağlı olarak 8 ila 35 arasında değişebilir. Dalış fenerlerinde ise 250 lümen civarı tercih edilir.

Dalış El Feneri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tüplü dalış aksesuarları arasında yer alan dalış fenerlerinin lümeninin çok derinde ya da gece dalışlarında dahi geniş alanı aydınlatacak şekilde yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Suya dayanıklılık dalış fenerlerinde dikkat edilmesi gereken bir başka özelliktir. Herhangi bir el fenerini dalışlarınızda kullanamazsınız. Sudan ve basınçtan etkilenmeyen ve bu spor için özel olarak üretilmiş el fenerlerini kullanmanız gerekir.
  • Ergonomik olması, kolay tutulması ve elden kaymaması bir başka aranılan özelliktir. Ayrıca ellerin hareket özgürlüğünün sağlanması için bileğe ya da bele takılabilen bir askısı olması da çok faydalı olacaktır.
  • Uzun pil ömrü, pilin biterken aydınlatmanın kademeli olarak azalması kullanıcılar için özellikle de dalışları beklediklerinden daha uzun olduğunda büyük kolaylık sağlar.