Kadın Şort

33 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kadın Spor Şortlar

Spor yaparken rahat hissetmek uzun süreli performansın temellerinden biri olarak görülüyor. Bunun için yapılan spora uygun kıyafetler kullanmak gerekiyor. Kadınlar için üretilen spor sutyenler ve tişörtlerin yanı sıra spor şortu seçimi de büyük önem taşıyor.

Hangi Spor İçin Nasıl Spor Şortu Seçilmelidir?

Her sporun özellikleri farklı olduğundan spor şort modelleri de bu değişik göz önünde bulundurularak üretiliyor. Bu nedenle spor şortu almadan önce onunla hangi spor veya sporları yapacağınızdan emin olmalısınız. Bazı egzersizler birbirine daha çok benzeyen kıyafetlerle yapılıyor olsa bile, kullanılan materyaller açısından farklar bulunabiliyor. Pilates için üretilen bayan şort modelleri pamuktan üretilirken, jimnastik için tercih edilen modellerde polyester kullanımının yoğunlukta olduğu görülüyor. Koşu şortu olarak tanımlanan ürünler, teri dışarı atma konusunda sergiledikleri üstün performans ile dikkat çekiyor. Kumaş yapılarının yanı sıra kişisel eşyaları taşımaya yardımcı olan cepler ile koşularınızda daha rahat edebilirsiniz. Cep ihtiyacının yaşandığı bir diğer spor da tenis oluyor. Nispeten bol kesime sahip tenis şortları, topu rahat taşımayı sağlayacak cepler düşünülerek üretiliyor. Decathlon'un SH Soft 500 tenis şortunu giydikten sonra en hızlı hareketlerde bile topunuz cebinizden düşmüyor. Ayrıca verdiği hareket serbestliğiyle dilediğiniz kadar çabuk hareket edip koşabiliyorsunuz. Trekking ya da doğa yürüyüşü için üretilen bayan spor şort modelleri ise arazilerin zorlu şartları göz önüne alınarak tasarlanıyor. Taşlarla veya otlarla temas eden şortların kolayca yıpranmaması ve kir tutmayan bir yapıları olması büyük önem taşıyor. Bu nedenle tercih edilen kumaşların oldukça dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Decathlon Travel 100 trekking şortu, yapısında kumaşın daha sağlam olmasını sağlayan pamuk içeriyor. Bu şort modelini tüm trekking aktivitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İyi Bir Spor Şortunda Hangi Özellikler Olmalıdır?

Yapılan spora göre tercih edilen sporcu şortu özellikleri çeşitli farklılıklar gösterse de bazı temel özelliklerin mutlaka bulunması gerekiyor. Spor şortlarında aranan temel özelliklerden biri hafiflik oluyor. Siz performansınızı sergilerken rahatsızlık vermeyen ve performansınızı en üst seviyelere çıkarmanızı sağlayan şortlar, yaptığınız spor kategorisi için iyi bir spor şortu olarak değerlendiriliyor. Decathlon NH 500 doğada yürüyüş şortunun 40 bedende sadece 231 gram olan ağırlığı, yürüyüşünüz boyunca sizi hiç rahatsız etmiyor. Spor şortlarının vazgeçilmez bir özelliği de teri emmeleri oluyor. Eğeri teri emen bir kumaşta şort tercih etmezseniz sporunuz sırasında ve hemen sonrasında sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle şort kumaşınız hava alabiliyor olmalı. Decathlon V500 voleybol şortu, teri kolayca dışarı atabilen yapısıyla, eğer voleybol için şort arıyorsanız en yoğun antrenmanlarda bile size maksimum konfor sağlıyor. Özellikle sporu hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline getirmiş olan kadınlar için en önemli unsurlardan biri de spor kıyafetlerinin kolay temizlenmesi oluyor. Bu nedenle kadın spor şort modelleri üretilirken kolay kuruyan kumaşlar kullanılıyor. Eğer her gün veya günaşırı yürüyüş veya koşu yapıyorsanız bu duruma özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca sürekli kullanılan şortların yıpranmaya karşı da dayanıklı durması şart oluyor. Fakat elbette kumaşların dayanıklı olması tek başına yeterli olmuyor. Şortlarınızı temizlerken mutlaka yıkama talimatlarına uymaya dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece şortlarınızın kullanım ömürlerini de uzatabilirsiniz. Spor şortlarının çoğunu yüksek sıcaklıklarda yıkamamanız gerekiyor. Decathlon spor şortu modellerinin kırışmayan şortlar olması, ütü ihtiyacınızı da ortadan kaldırıyor. Ayrıca çamaşır suyu kullanıldığı takdirde ürünlerde ciddi sorunlar oluşabileceği için bu gibi uyarıların temizleme talimatlarında bulunduğu modellerde çok dikkat etmek gerekiyor. Tercih ettiğiniz spor ne olursa olsun, özel olarak tasarlanmış spor şort modelleri Decathlon’da sizi bekliyor. Özel olarak kategorilendirilmiş ürünler, aynı zamanda uygun fiyatları ile de dikkat çekiyor. Siz de egzersizlerinizi en konforlu giysilerle gerçekleştirmek isterseniz Decathlon.com veya Decathlon mağazalarına bekliyoruz.