Erkek Kolsuz Tişört

19 Adet Adet

Sıralama:

Erkek Kolsuz Tişört

Spor yapmaya başlamadan önce her sporcunun kendisi için en uygun olanını seçmesi gereken sporcu tişörtlerinin bazı sporlar için özellikle şart olan kolsuz modelleri de bulunur. Kolsuz sporcu tişörtleri rahatlık vadeden yapılarıyla sporculara büyük avantajlar sağlar.

Hangi sporlarda kolsuz sporcu tişörtü kullanılır?

Her tişört her spor için uygun olmayabilir. Kolsuz sporcu tişörtü genellikle kolların aktif olarak çalıştığı spor türlerinde kullanılır. Kolsuz sporcu tişörtlerinin kolevleri oldukça açık olduğu için sporcuya geniş hareket kabiliyeti sağlar. Özellikle basketbol oynayan kişilerin hem maçlarda hem de antrenmanlarda kolsuz tişörtler giymeleri gerekir. Kolsuz tişörtler, fazla hareket halinde olan kolların ter yüzünden tahriş olmasının da önüne geçer. Basketbol için özel olarak tasarlanan tişörtler, dönüş gibi omuz hareketlerinde omuzların rahat hareket edebilmesini sağladığından oldukça işlevseldir. Böylece basketbol oyuncuları tüm atışlarda büyük kolaylık yaşar. Bunun yanı sıra bu tişörtler kumaşlarının teri emen içeriği sayesinde koşu ile ilgilenen sporcular tarafından da tercih edilir. Boks sporcuları tarafından da sıklıkla kolsuz sporcu tişörtleri kullanılır. Antrenmanlarda rahatlık sağlayan bu tişörtler, hızlı kuruyan hafif yapıları, havalandırma sağlayan ek file kumaşları ve bütün yumruk vuruşlarını rahat şekilde yapmanızı sağlayan geniş kesimleri ile boks sporcuları için idealdir. Boksun yanı sıra vücut geliştirme antrenmanları, fitness, kardiyo ve pilates yapan sporcuların da kolsuz sporcu tişörtleri giymeleri gerekir. Kolsuz sporcu tişörtleri kesimleri, kumaşları ve tasarımlarıyla tamamen sporcunun konforu için üretilir. Kolların fazlaca aktif olduğu sporlarda rahatlık ve performansa katkı sağlar.

Sporcu tişörtü seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Sporcu tişörtü seçerken öncelikle yapılacak spora göre tercih yapmak gerekir. Spor sırasında yapacağınız hareketleri düşünerek tişörtün buna imkan sağlayıp sağlamadığını kontrol etmelisiniz. Spor sırasında vücuttaki birden fazla organ farklı ve çok sayıda hareket yaptığı için vücut kolay terler ve kıyafetler üstünüze yapışır. İşte bu noktada terin hızlı şekilde kurumasını sağlayan dokuda ve kalitede sporcu tişörtüne ihtiyaç duyulur. Üstelik sporcu tişörtünüz havalandırma özelliği bulunan bir kumaştan üretilmiş ise normalden çok daha az terleyebilirsiniz. Nefes alabilen yapıdaki tişörtler sayesinde vücudunuzun ısı dengesini koruyabilirsiniz. Vücut ısısının artması kalbinizin çok daha fazla kan pompalamasına ve doğal olarak kısa sürede yorulmanıza sebep olur. Bu yüzden spor sırasında performanslarının iyi olmasına önem veren kişilerin hava alan tişörtler tercih etmesi gerekir. Gardırobunuzdaki herhangi bir kolsuz tişörtü spor yapmak için giymek yerine bunun için özel olarak hava alan kumaşlarla üretilmiş olan ürünlere yönelmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra sizi terletmeyen ve teri çabuk kurutan tişörtler, soğuk kış günlerinde spor yaparken de size büyük avantajlar sağlar. Sporcu tişörtü seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise tişörtün çok bol veya çok dar olmamasıdır. Vücudunuza yapışan ve sizi sıkan tişörtler kan dolaşımınızı yavaşlatırken çok daha fazla terlemenize de sebep olur. Çok bol tişörtler ise hem hareket kabiliyetini kısıtlar hem de kolların ya da ayakların tişörte takılmasına neden olarak kazalara sebebiyet verebilir. Tişört seçiminizde spor yapacağınız mekana göre tercih yapmanız da faydalıdır. İç mekanda spor yapacaksanız hafif ve ince tişörtleri, dış mekanda spor yapacaksanız ısıyı hapsedecek tişörtleri tercih edebilirsiniz. Evde vakit geçirirken giydiğiniz ve çok rahat ettiğinizi düşündüğünüz tişörtler, spor yaparken giymek için uygun olmayabilir. Bu nedenle mutlaka yapacağınız spor aktivitesine, ihtiyaçlarınıza, ortama ve bedeninize uygun bir sporcu tişörtü edinmelisiniz. Böylece hem yaptığınız sporda çok daha iyi bir performans ortaya koyabilir hem de çok daha az yorularak etkili şekilde spor yapabilirsiniz. Decathlon'un farklı renk ve desenlere sahip erkek kolsuz tişört modelleri arasından size en uygun olanlarını rahatlıkla seçebilir ve sporunuzu çok daha konforlu şekilde yapabilirsiniz.