Çocuk Eşofman Takımı

78 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Çocuk Eşofman Takımları, Çocuk Eşofman Altı Fiyatları

Çocukların kişisel ve fiziksel gelişimleri için spor yapmaları son derece önemli olup düzenli egzersiz alışkanlığı erken yaşlarda çok daha kolay kazanılır. Ayrıca spor yapan çocuklar, akranlarına göre dikkatlerini daha iyi toplar ve derslerinde de daha başarılı olur. Çocukların spor alışkanlığı kazanma sürecinde kullandıkları eşofmanlar son derece önemlidir. Cildin nefes almasına imkân tanıyan çocuk eşofman takımları kullanmak gerekir. Esnekliği yüksek kumaşlar kullanılan ürünler ise hareket özgürlüğü tanır ve spordan alınan keyfi artırır. Çocuklara spor sevgisi aşılamaya büyük önem veren Decathlon’un çocuk eşofmanları değişik model ve renk seçenekleri ile sizi bekliyor.

Kaliteli Bir Çocuk Eşofman Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yalnızca spor esnasında değil, günlük hayatta da kullanılan çocuk eşofmanlarını seçerken kaliteli ürünlere yönelmekte fayda vardır. Kaliteli eşofman takımları hem çocukların daha rahat etmelerini sağlar hem de daha uzun ömürlü olur.

Çocuk eşofman modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk konu ürünün kumaşıdır. Kumaşın cilde nefes aldırması koşup eğlenirken terleyen çocuğun hasta olmasının ve alerjik reaksiyonlar göstermesinin önüne geçer.

Eşofman takımları sporun haricinde günlük yaşamda ve uyku esnasında da kullanılabilir. Bu nedenle rahat olmaları son derece önemlidir. Eşofman takımının esnek ve çocuğunuzun rahat edeceği şekilde olması gerekir. Vücudu sıkmamasına ve kan dolaşımını engellememesine özen göstermenizde fayda vardır. Ayrıca alacağınız eşofman takımını çocukların beğenmesine dikkat etmelisiniz. Çocukların sevdiği kıyafetlerle spor yapmaları, sporu daha çok sevmelerini sağlar.

Eşofman takımının mevsime uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Yaz ayları için terletmeyen ince kumaşları tercih edebilirsiniz. Kış ayları için ise kıyafetin içerisindeki sıcaklığı koruyan ve soğuğa karşı dayanıklı ürünleri kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerin iklimine göre yağmur ve rüzgârdan koruyan modelleri de satın almayı düşünebilirsiniz.

Eşofman takımı alırken ayak ve el bilekleri lastikli modelleri tercih ederek çocuklarınızın daha rahat kullanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca fermuarlı eşofman üstlerini giyip çıkarmak daha kolay olur. Kapüşonlu ve rüzgarlıklı modeller, hava şartlarına karşı daha koruyucu modellerdir ve özellikle yağmurlu gün sayısı fazla olan iklimler için çok faydalıdır.

Spora Göre Çocuk Eşofman Altı ve Eşofman Üstü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk eşofman takımı alırken eşofmanın hangi spor esnasında kullanılacağını göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Eşofman takımı ne kadar kaliteli olursa olsun kullanım amacına uygun değilse istenilen rahatlığı elde etmek mümkün olmayabilir.

Jimnastik, çocukların esneme kabiliyetlerini yükselten spor dallarından birisidir. Jimnastik için kullanılacak eşofman takımlarının yüksek esnekliğinin bulunması gerekir. Çocuk eşofman altı modellerinde ürünün paçasında lastik bulunması spor esnasında daha rahat hareket etmeyi mümkün kılar. Bu modeller, jimnastiğin yanı sıra beden eğitimi dersleri esnasında da kullanılabilir.

En sevilen sporlardan birisi olan koşu, çocukların enerjilerini atmaları için faydalı bir aktivitedir. Ancak koşu için uygun eşofman takımları kullanılmadığı takdirde çocukların hastalanma riskleri bulunur. Koşuya uygun eşofman takımlarında kullanılan kumaşların yüksek oranda polyester kumaş içermesi gerekir. Böylelikle terin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca vücut sıcaklığının da belli bir seviyede tutulmasına yardımcı olur.

Doğayı seven ebeveynler, çocuklarını henüz küçük yaşlardayken trekking ve hiking gibi sporlarla tanıştırır. Erken yaşta doğa ile tanışan çocukların doğada giyecekleri kıyafetler son derece önemlidir. Eşofman takımını seçerken mevsim koşullarını da göz önünde bulundurarak tercihinizi belirlemenizde fayda vardır. Yüksek pamuk içerikli kumaşlar kullanılarak üretilen trekking eşofmanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca yağmurun yoğun olduğu dönemlerde kullanacaksanız yağmura ve rüzgâra dayanıklı modelleri inceleyebilirsiniz. Termal özellikteki eşofman takımları, çocukların vücutlarının soğuk kış aylarında sıcak kalmasını sağlar.

Bisiklete binerken kullanılacak eşofman takımlarının eşofman altına ekstra olarak dikkat edebilirsiniz. Eşofman altının paçalarının bol olması, paçanın bisiklete takılmasına ve çocuğun düşmesine neden olabilir. Bu nedenle vücudu saran eşofmanlar kullanmakta fayda vardır. Ayrıca bisiklet esnasında rüzgâr daha fazla hissedileceğinden rüzgârı engelleyen ürünler tercih edilebilir.