Su Altı Avı Aksesuarı

3 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

SU ALTI AVI AKSESUARI

Su altı avcılığı doğayla iç içe avlanma türlerinden biri. Bu avlanma türünü kurallara uygun şekilde yapabilmek için doğru ve güvenli av malzemeleri seçmek gerekiyor. Konforlu bir su altı avcılığı deneyimi, hem balık avı açısından verimli geçiyor, hem de avcıya görsel bir şölen vadediyor.

Su altı avcılığı için balık av malzemesi denince akla ilk olarak zıpkın geliyor. Dalış elbisesi, dalış maskesi, şnorkel gibi balık av malzemeleri de su altı avcılığının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu malzemelerden ayrı olarak kullanılan bazı av aksesuarları da bulunuyor. Bu aksesuarlar av deneyiminizi hem daha kolay hem de daha güvenli bir hale getiriyor.

Su Altı Av Aksesuarları Nelerden Oluşur?

Su altı av aksesuarlarının seçimine de av malzemesi seçimi kadar dikkat etmek gerekiyor. İsterseniz sığ isterseniz derin sularda avlanın kullandığınız tüm malzeme ve aksesuarların mutlaka bu spor için tasarlanmış olmasının hayati öneme sahip olduğu biliniyor. Su altı avcılığı deneyimini üst seviyeye taşıyan ve en çok tercih edilen aksesuarlar arasında eldiven, ağırlık kemeri, çorap, bıçak, ağırlıklar, zıpkın taşıma kılıfı, balık teli, şamandıra ve şiş kakıcı yer alıyor.

Su Altı Av Aksesuarları Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Su altı avı için ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra sıra alışverişe geliyor. Alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcut. Güvenlik, su altı için öncelik olduğundan avlanacağınız bölgenin özelliklerini bilmeniz önemli. Sığ ya da derin dalışlarda farklı kalınlıkta aksesuarlar tercih edilmeli. Bunun yanı sıra avlanacağınız suyun sıcaklığı da büyük önem teşkil ediyor. Konforlu bir su altı avı deneyimi için aldığınız tüm aksesuarların vücudunuzla uyumlu olması ve bedeninize tam oturması da hem güvenliğinizi hem de keyfinizi artırıyor.

Bazı aksesuarları alırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç husus var. Örneğin çorap ve eldiven alırken ürünlerin neoprenden üretilmiş olmalarına, el ve ayağınıza tam olarak uymalarına dikkat etmeniz önemli. Ağırlıkların daha çok hidrodinamik şekilde olanları tercih ediliyor. Oval ve yuvarlak ağırlıkları alırken yüzerliliğini önce denemeniz işinizi su altında kolaylaştırıyor. Bıçak saplarının rahatça kavranabilirliğini ve kaymadığını kontrol etmek su altında yeri geldiğinde hayatınızı kurtarabiliyor. Balık ipi, avladığınız balıkları üzerinizde ya da şamandırada taşımanıza yardımcı oluyor. Bu ürünler paslanmaz çelikten üretiliyor. Şamandıra su altı avcılığında yasal bir zorunluluk olarak bir aksesuar olmanın çok daha ötesine geçiyor. Fark edilebilir renklerde olması, üzerinde balık, fener zıpkın gibi malzemeleri koyacak yer bulunması da bir şamandırada olması gerekenler arasında yer alıyor.

Su Altı Av Aksesuarları Çeşitleri Nelerdir?

Su altı avcılığına yeni başlayanlar için aksesuarların bazıları fazla gelebiliyor ya da kullanılmayacağı düşünülebiliyor. Ancak profesyonelleştikçe her bir aksesuara ihtiyaç duyuluyor ve bu aksesuarlar vazgeçilmeziniz hâline geliyor. Su altı avı aksesuarları, avlanacak balık türüne ve avın yapıldığı yere göre kalınlık, uzunluk ve üretildiği malzeme bakımından çeşitlilik gösterebilse de bu spor için temelde aynı aksesuarlara sahip olmak gerekiyor.

Su Altı Avı İçin Aksesuar Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Su altı avı aksesuarları için fiyatlar seçilen aksesuara göre belirleniyor. Su altı avcılığına yeni başlayanlar aksesuarları çevrelerinden aldıkları tavsiyeler ya da reklamlardan etkilenerek seçiyor. Oysa aksesuarların kişinin vücut özelliğine ve avlanılacak yerin özelliklerine uygunluğu gibi faktörleri dikkate almak gerekiyor. Decathlon’da avlanacağınız suyun derinlik ve sıcaklık özelliklerine göre birçok aksesuar çeşidi bulunuyor. Kimi aksesuar tamamen su geçirmez özellik göstermesi gerekirken kimilerinin yüzerliliği daha önemli oluyor. Deneyiminize göre en iyi kalitedeki en uygun av malzemeleri fiyatları ve balık av malzemeleri fiyatları Decathlon'da av tutkunlarını bekliyor.