Outdoor Çorap

35 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

OUTDOOR ÇORAP MODELLERİ VE FİYATLARI | DECATHLON

Açık alanda yapılan sporlar hem kış hem de yaz mevsiminde doğayla baş başa kalma imkanı verir. Yürüyüş, koşu, trekking, kayak ya da bisiklet gibi outdoor sporları icra ederek hem tabiatın tadını çıkarabilir hem de doğa ile iç içeyken form tutarak zinde kalabilirsiniz. Ancak outdoor denince belki de ilk akla gelen kelimenin "hazırlık" olduğunu unutmamalısınız.

Outdoorsporlardan maksimum verim almak, oluşabilecek zorlu koşullardan olumsuz etkilenmemek için iyi hazırlanmalı, uygun kıyafet , ayakkabı ve aksesuarlardan edinmelisiniz. Bu aksesuarlar içerisinde oldukça önemli bir yere sahip olan quechua çorap; özellikle dağcılık, trekking, kayak gibi daha zorlu hava koşullarında yapılan sporlarda çok daha kritik bir role sahiptir.

Soğuk havada spor yapacaksanız çorabınızın termal özelliğe sahip olduğundan emin olmanızı öneririz. Quechua çorap modellerimizin hepsi tüm ürünlerimiz gibi gerekli ürün testi çeşitlerinden başarıyla geçmektedir. Decathlon çorap yıkarken de yıkama önerilerini dikkate almanızı öneririz.

PEKİ SİZ, DIŞARIDA YAPACAĞINIZ SPOR TÜRÜNÜ GÖRE NASIL BİR DECATHLON ÇORAP SEÇECEĞİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

YÜRÜYÜŞ YAPARKEN GİYMENİZ GEREKEN ÇORAP İLE DAĞCILIKTA KULLANMANIZ GEREKEN DECATHLON ÇORAP ÇEŞİTLERİNİ BİRBİRİNDEN NASIL AYIRABİLİRSİNİZ?

OUTDOOR ÇORAPLARIN DİĞER ÇORAPLARDAN FARKLARI NELERDİR?

Eğer trekking, dağcılık ya da doğa yürüyüşü gibi sportif etkinliklere hazırlanıyorsanız, mutlaka bu spor dallarına uygun bir çorap seçmeniz gerekir. Mesela trekking veya hiking yapacaksanız trekking çorap kullanmanızda fayda vardır. Decathlon her spor için ayrı decathlon çorap üretmektedir.

Bunun en büyük nedeni, ayaklarınızın uzun süre çetin koşullar altında kapalı kalacak olmasıdır. Zorlu bir trekking etkinliğinde kilometrelerce yürüyebilir, dağcılıkta saatler boyunca uzun mesafeleri inip çıkmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu şartlar altında iken şayet ayaklarınız konforlu değilse, hem egzersiz performansınız düşer hem de ayaklarınızda su toplaması ya da ödem gibi sağlık sorunları kısa zamanda oluşabilir. Dış ortamda çeşitli zorlu koşullarda fiziksel aktivitede bulunmak isteyenler için üretilen outdoor çoraplar, bu tür durumların oluşmasını önleyen özelliklerle donatılmıştır. Özellikle kış aylarında decathlon termal çorap çok tercih edilmektedir.

Termal çorap modelleri decathlon'da üçe ayrılmaktadır. Termal çorap erkek, termal çorap kadın ve termal çorap çocuk. En iyi termal çorap modellerimiz decathlon'da quechua markası altında kar çorabı, wedze markası altında ise kayak çorabı ismiyle geçmektedir. Termal uzun çorap, termal kısa çorap modellerine göre genelde kullanıcılar tarafımızdan daha çok tercih edilmektedir.

Çoğu çorap modelimiz uniseks modellerden olduğu için termal erkek çorap ve termal çorap bayan modelleri gibi cinsiyetler için ayrı modellerimiz bulunmamaktadır. Bu yüzden ürün adı termal çorap erkek decathlon gibi bir ürün ile sitemizde veya mağazamızda karşılaşmazsınız.

Normal çoraplardan farklı olan outdoor çoraplar; kalınlık, malzeme ve ölçü açısından değişkenlik gösterir. Ayakları outdoor ayakkabılarla birlikte dış faktörlere ve travmalara karşı koruyan outdoor çoraplar, ayakların rahat etmesini sağlayan, nefes alan bir dokuya sahiptir

QUECHUA ÇORAP SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Eğer doğada yürüyüş yapacaksanız bileklerinizi koruyan uzunlukta bir trekking çorap seçmenizde fayda var. Bu şekilde ayaklarınızı ve bileklerinizi basit yaralanmalara karşı koruyabilirsiniz. Eğer yaz sıcağında uzun süre yürüyecekseniz naylon ve polyester çoraplar ayaklarınızın terlemesini ve su toplaması riskini en aza indireceğinden onları tercih etmelisiniz.

Kış aylarınızdaki yürüyüşlerinizde ise seçeceğiniz çorabın yün ağırlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Yün quechua çorap modelleri ayakları terletmez, kokutmaz ve antimikrobiyal olması sayesinde sağlık sorunlarına geçit vermez.

Termal çorap, decathlon ürünlerinin kullanıcıları arasında oldukça sevilmektedir. Termal çorap tipleri olan outdoor çorap modeller arasından ayak bedeninize uygun, boyu uzun, kaliteli bir kumaştan üretilen bir decathlon termal çorap seçerek soğuk havalarda da aktif olabilirsiniz. Böylece doğa yürüyüş çorapları ile spor yaparken teri dışarı atarken aynı zamanda ayaklarınızı sıcak tutabileceksiniz.

Eğer daha dayanıklı ve hızlı kuruyan bir çorap arayışındaysanız sentetik ve yün karışımlı çoraplara göz atabilirsiniz. Ayağınızın yara olmaması açısından çorabınızın kalitesini destekleyen, nefes alan, rahat ve dayanıklı bir outdoor ayakkabı seçmeye de özen göstermelisiniz.

DOĞADA YÜRÜYÜŞ VE KARDA YÜRÜYÜŞ ÇORAPLARI ARASINDAKİ TEMEL FARKLAR NELERDİR?

Doğada yürüyüş yapacaksanız, kar olmayan ortamlarda naylon ve polyester karışımlı çoraplar işinizi rahatlıkla görür. Bu şekilde terleme, su toplaması gibi sorunlar yaşama olasılığınız azalır. Çorabınızın ince olması her ne kadar önemli olsa da ayağınızın daha iyi korunabilmesi açısından topuk ve burun kısmında destek olan çoraplardan tercih edebilirsiniz.

Eğer karda yürüyecekseniz ayaklarınızda yalıtımı artırmanız şarttır. Bunun için içerisinde mutlaka yün bulunan, diz altı ya da yarım baldır çorap çeşitlerinden almalısınız. İpek içeren ince çorapları da karlı ve soğuk havalarda giymek amacıyla inceleyebilirsiniz.

Özellikle Yağmurlu havalarda kullanıcılarımız su geçirmez çorap giymektedirler. Su geçirmez çorap decathlon olarak sunduğumuz çoraplardan sadece bir türüdür. Su geçirmez çorap sayesinde havanın spor yapmaya elverişsiz olduğu günlerde bile sporunuzdan geri kalmamış olursunuz. Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz.

İster soğuk ister sıcak havada yürüyün, alacağınız çorabın ayağınıza uygun olmasına, çabuk kurumasına, kaliteli ve nefes alan bir kumaştan üretilmesine dikkat etmeyi unutmamalısınız. Decathlon magazalarından veya Decathlon.com'dan ihtiyacınız olan outdoor çorap modellerine hemen erişebilir, yürüyüş yapacağınız şartlara en uygun çorabı edinebilirsiniz.