Outdoor Eldiven

16 Adet Adet

Sıralama:

Outdoor Eldiven

Outdoor sporlara ilgi duyanların temel ihtiyaçlarından biri eldivenler oluyor. Trekking gibi doğa yürüyüş aktivitelerinde ellerin zarar görmemesini sağlayan outdoor eldiven modelleri konforlu kullanım sunuyor. Outdoor eldivenler yapılan outdoor aktiviteye göre farklı özelliklerle geliştirilmiş olup ihtiyacınıza göre seçenekler sunuyor. Tabi ki üst bölgenizin tam olarak ısınabilmesi için mont , polar ve kazakdan yararlanabilirsiniz. b

Outdoor Eldivenleri Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Outdoor eldivenler hem yaz hem de kış mevsimlerinde yapacağınız trekking aktiviteleri için ellerinizin koruyucusu oluyor. Kış mevsiminde yapılan aktivitelerde soğuğun yıpratıcı etkisi ısı yalıtımı sağlayan eldivenlerle ellerinizi korurken yaz mevsiminde de değişen hava koşullarına karşı koruma sağlıyor. Vücut sıcaklığınızı muhafaza ederek ısınızın düşmesine engel olan, kan dolaşımınızı dengede tutan ve size sıcacık, kuru bir aktivite vadeden eldivenler, normal eldivenlerden farklı olarak iç eldiven de barındırıyor. Bu iç eldivenler aktiviteleriniz esnasında size ekstra sıcaklık sağlıyor. Outdoor eldiven çeşitlerinden biri de polar trekking eldiveni olarak öne çıkıyor. Trek 500 polar trekking eldiveni, 290 g/m² polar bileşeniyle -4 ve 0 derece arasındaki sıcaklıklarda ellerinizi koruma altına alıyor. Böylelikle hem yaz mevsiminde yüksek yerlere doğru yapacağınız ve konaklayacağınız etkinliklerde hem de kışın yapacağınız doğa yürüyüşlerinizde yardımcı ekipman oluyor. Eldivenin avuç içi ve parmak destekleri sayesinde nesneleri kolayca kavrayabilir, ellerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Eldivenin yapısı sizi telefonunuzu ya da çantanızın fermuarını kavramaktan alıkoymuyor. Polar outdoor eldiven polyester örgü yapısıyla terinizi dışarı atarak ellerinizdeki ıslak terli hissi önlüyor, ellerinizi kuru ve sağlıklı şekilde sıcacık muhafaza ediyor. En önemli özelliklerinden biri de rüzgar geçirmez bir ısı yalıtımına sahip olması. Eldivenin çift kat polar yapısı rüzgarın içeri sızmasını önlüyor, böylelikle rüzgar dolayısıyla ellerde oluşabilecek kuruluğu ve çatlamayı da önlemiş oluyor.

Outdoor Eldivenlerin Kendi Aralarında Ayrıştığı Noktalar Nelerdir?

Eldivenin kullanım kolaylığı sağlayan bir özelliği de manşetlerde bulunan ipleri. Bu ipler sayesinde eldiven en zor koşullarda bile kolayca giyilip çıkarılabiliyor, yükleriniz arasında zorluk yaratmıyor. Bunun suya düşürme ya da yağmurdan ıslanma gibi durumlarda eldivenler kolaylıkla kuruyabiliyor, yeniden kullanmak için uzun süre beklemeniz gerekmiyor. Outdoor eldivenler de kendi aralarında farklı özelliklere sahip olarak geliştiriliyor. Eldivenlerin ısı geçirgenlikleri farklı sıcaklık derecelerine göre değişiyor. Bazı eldivenler eksi derecelerle 0 derece arasında koruma sağlarken bazıları – 10 dereceye kadar inebiliyor. Aktivite sırasında gireceğiniz hava koşullarını gözeterek eldiven seçiminde bulunmalısınız. Soğuk ve rüzgarlı havalar için tasarlanmış olan eldivenler olduğu gibi daha durgun havalarda kullanabileceğiniz eldivenler mevcut. Bunun yanında bazı eldivenlerin parmak uçları dokunmatik özelliğe sahip. Telefonunuzu kullanmanızın önemli olduğu durumlarda bunu eldiveninizi çıkarmadan pratik bir şekilde yapabilmeniz için dokunmatik modelleri tercih edebilirsiniz. Kullanılan materyale göre de eldivenler çeşitlilik gösteriyor. Bazı eldivenler polar malzemeden üretilmiş olup bazıları avuç iç ve bilek kısımları poliamit ve elastan gibi farklı malzemelerden üretiliyor. Dokunmatik özelliğe sahip Trek 900 yetişkin trekking eldiveni çok tercih edilen modeller arasında bulunuyor.

Dokunmatik Ekran Kullanımına İzin Veren Özel Eldivenler

Soğuk ve rüzgarlı havalarda ellerinizi tamamen koruyarak yürüyüş yapmanıza imkan tanıyan eldivenler, hafif ve nefes alan kumaşlarıyla rüzgarı kesiyor. Bu eldivenler için önerilen sıcaklık değeri - 4 ile -10 derece aralığında belirtiliyor. Avuç içinde ve işaret parmağında kavrama sağlayan destekler eldivenin kolay kullanımına izin veriyor, nesneleri kolayca kavrayabilmenizi sağlıyor. Esnek bileşeni ve çok yumuşak olan avuç içi aynı zamanda gün boyu konforlu bir his yaratıyor. Eldiveninizi kullanırken telefonunuzu işaret ve baş parmakta bulunan alanlarla kullanabilirsiniz. Böylelikle telefonunuzu kullanabilmek için eldiveninizi çıkarıp ellerinizi üşütmenize gerek kalmıyor. Eldivenler aynı zamanda bileklerinde tek elle kullanılabilen sıkma iplerine sahip. Böylelikle elinizden kolayca çıkarabilir ya da giyebilirsiniz. Outdoor etkinliklerinizi çocuklarınızla beraber yapanlardansanız onların ellerine göre de dizayn edilmiş renkli parmaksız eldivenler bulunuyor. Kolayca çıkarılıp giyilmeye olanak sağlayan geniş ağız, daha fazla rahatlık ve sıcaklık sağlayan astarlı malzeme miniklerin ellerini sıcacık tutuyor.