Outdoor Ayakkabılar

53 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

OUTDOOR AYAKKABI VE HİKİNG AYAKKABISI

Outdoor sporlara duyulan sevgi genellikle Doğa Ana ile yüzleşmenin çeşitli zorluklarını da beraberinde getirir. Soğuk hava, yağmur, sert rüzgârlar, engebeli arazi ve zorlu koşullar sizi doğanın ruhuna bir adım daha yaklaştırır. ..

Arazide yapacağınız sporlar için satın alacağınız arazi ayakkabısı aslında decathlon quechua ayakkabı modellerinden biri olacaktır. Arazi bir outdoor aktivite alanı olduğu için bir outdoor spor ayakkabı, arazi ayakkabısı ihtiyacınızı karşılamış olacaktır

Yürüyüş sporu yapan kullanıcılarımız için ise yürüyüş ayakkabılarını, arazi ayakkabısı veya trekking ayakkabı modellerinden ayıran birçok özellik bulunmaktadır. Yürüyüş sporunda yere topuk ile basıldığı için topuk kısmındaki destek rahat yürümenizi sağlarken, outdoor spor dallarının trekking ayakkabıları modellerinde yere eşit derecede basıldığı için darbe emicilik özelliğinin trekking spor ayakkabı modellerinin tüm tabanında eşit derecede bulunması ve kaymazlık sağlanması oldukça önemli farklarıdır.

Decathlon outdoor ayakkabı modelleri erkek outdoor ayakkabı, kadın outdoor ayakkabı ve çocuk outdoor ayakkabı modelleri olarak üçe ayrılmaktadır. Bu ayrımın haricinde yazlık outdoor ayakkabı ve kışlık decathlon doğa yürüyüşü ayakkabısı olarak mevsimlere göre de ikiye ayrılmaktadır. Kışlık olan decathlon trekking ayakkabı modellerinde en çok aranan özellik ise su geçirmez olmalarıdır. Decathlon outdoor ayakkabı seçenekleri arasında kış aylarında en çok su geçirmez outdoor ayakkabısı tercih edilmektedir.

Erkek ve kadın kullanıcılarımız için genelde eşit derecede teknik ve çeşitlilikte ürün sunmaya çalışıyoruz. Decathlon erkek outdoor ayakkabı modelleri erkek kullanıcılarımızın günlük hayatta bile kullanmayı tercih ettiği modellerimizdendir. Kısa orta ve uzun konçlu olarak bulabileceğiniz outdoor erkek ayakkabı, outdoor kadın ayakkabı ve outdoor çocuk ayakkabı seçenekleri için Decathlon'a göz atmayı unutmayın !

Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz.

Outdoor sporları seviyorsanız ayakkabı seçimi en önemli kararlardan biridir. Doğa yürüyüşleri, ayaklar üzerinde büyük bir gerginlik yaratır. Aktiviteler sadece ayakları değil; aynı zamanda vücudun tüm hislerini etkiler ve zevkli bir yürüyüş ile ızdırap dolu bir parkur arasındaki farkı hiking ayakkabısı belirleyebilir. Sırası gelmişken bahsedelim trekking ayakkabı, quechua ayakkabı, kamp ayakkabısı ve hiking ayakkabısı aynı kullanışlığı sağlayacaktır.. .

1-) OUTDOOR AYAKKABI İLE DİĞER AYAKKABILAR ARASINDA NE GİBİ FARKLILIKLAR VARDIR?

Outdoor bir aktiviteye hazırlanıyorsanız satın alabileceğiniz en önemli parça, iyi bir decathlon outdoor ayakkabı veya bottur. Bununla birlikte her türlü outdoor spor için alışveriş yaparken, mevcut birçok seçenek ve çığır açan sayısız teknoloji arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Outdoor ayakkabı ile diğer ayakkabılar arasında farkları bilmek yolunuzu sağlamlaştırmaya ve doğayla bütünleşmenizi sağlamaya yardımcı olabilir. Outdoor ayakkabıların tasarımındaki farklılıklar, kullanım şekli ve dayanıklılıktan kaynaklanır.

Decathlon'da birçok spor için farklı ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Decathlon ayakkabı modellerinden arazi ayakkabısı veya trekking ayakkabısı arıyorsanız quechua ayakkabılardan tercih etmeniz gerekmektedir. Quechua ayakkabı erkek, kadın ve çocuk trekking ayakkabısı çeşitleri olarak herkese hitap edebilmektedir.

Bu trekking ayakkabı modelleri haricinde kullanmak için botları tercih edebilirsiniz. Quechua bot kategorisinde kar botu ve trekking botları seçenek olarak sunar. Kadın ve erkek için farklı özelliklerde sunduğumuz trekking ayakkabı modelleri ve outdoor bot modelleri arasında tercih yapabilirseniz. Kötü hava koşullarına karşı kışlık bot modelleri sıcak ve kuru tutma özellikleriyle sizin için Decathlon'da.

Trekking ayakkabı modelleri, açık ve doğal ortamlarda sıvı temasına ve soğuğa dayanacak şekilde güçlü ve esnek malzemeler kullanılarak üretilirler. Taban yapıları, uzun süreli yürüyüşler için gerginliği ve burkulmaları önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Outdoor ayakkabıların mukavemeti, sıradan bir çift ayakkabıya kıyasla çok daha fazladır.

Su geçirmezlik özelliği bu kategorideki trekking ayakkabısı modellerinin en önemli özelliğidir. Su geçirmezlik seviyesi, modellere göre farklılık gösterir. Hava alabilen ayakkabıların yanı sıra %100 su geçirmezlik özelliğine sahip outdoor botlarda vardır. Kaliteli bir outdoor ayakkabı, normal bir ayakkabıya kıyasla daha pahalı olabilir ancak kalitesiz ve aktiviteye uygun olmayan bir üründe, dikişlerin ya da kumaşların yırtılması ve dış tabanın hızla yıpranması daha olasıdır

2-) Outdoor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yağmurda veya soğuk hava koşullarında çok sayıda aktivite planlıyorsanız, su geçirmez ayakkabı neredeyse bir zorunluluktur. Bununla birlikte su geçirmez ayakkabılar, ayaklarınızın etrafında sıcak hava ve nem birikmesine neden olur, bu da kabarcıklara ve cilt sorunlarına neden olabilir. Ayrıca su geçirmez bir trekking ayakkabısı, ılık ve kuru alanlarda ayağınızı daha sıcak hale getirecektir. Bu nedenle aktiviteniz sırasında karşı karşıya kalacağınız koşulları düşünmelisiniz.

Açık havada yürüyüş için kullanılan ayakkabılar, suya dayanıklı malzemeden yapılmış olsalar da uzun yürüyüşlerde, bir dereden veya su birikintisinden geçildiğinde veya uzun süreli yağmurda yüründüğünde suyu dışarıda tutmak için yeterince korumaya sahip değildir. Ağırlık, ayakkabı seçimini belirleyen diğer bir faktördür..

Bir sırt çantası veya 15 kilodan daha az bir yük taşıyorsanız yürüyüş için kısa boyunlu bir ayakkabı kullanabilirsiniz. Daha fazla ayak bileği desteğini tercih ederseniz, bileğinizin biraz üzerinde yükselen orta kesimli bir ayakkabı da deneyebilirsiniz. Ancak 15 kilodan fazla yük taşıyacaksanız, daha ağır yükler taşımak için dizayn edilen, sert ve destekli orta taban tasarımıyla sunulan outdoor bot modellerine yönelmelisiniz.

Kış döneminde arazi ayakkabısı gibi tabanı sağlam ayrıca suya dayanıklı ayakkabı veya decathlon su geçirmez ayakkabı arıyorsanız su geçirmez trekking ayakkabısı tam size göre ! Yaz döneminde ise, decathlon yazlık ayakkabı arıyorsanız quechua ayakkabı seçeneklerinden quechua sandalet modelleri veya quechua hava geçiren ayakkabı modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Decathlon ayakkabı erkek, kadın ve çocuk için üretilmektedir. Erkek kullanıcılıarımız decathlon erkek ayakkabı modelleri arasından quechua erkek ayakkabı modellerini çokça tercih etmektedirler.

Decathlon ayakkabı erkek, kadın ve çocuk için üretilmektedir. Erkek kullanıcılıarımız decathlon erkek ayakkabı modelleri arasından quechua erkek ayakkabı modellerini çokça tercih etmektedirler.

3-) Spora göre outdoor ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır ?

Outdoor sporlarla ilgileniyorsanız, hiking, trekking ve backpacking terimlerine aşina olmalısınız. Hepsinin açık hava aktiviteleri olduklarını biliyoruz. Peki, gerçekte hepsi aynı şey mi?

Doğa yürüyüşü yani hiking, yürüyüş parkurları adı verilen önceden belirlenmiş yollar üzerinde gerçekleştirilen açık hava aktivitesidir. Trekking ise genellikle hiçbir ulaşım aracının bulunmadığı bölgelerde uzun bir yolculuğu içerir. Trekking, dağcılık değildir. Dağlık olması muhtemel zorlu ortamlarda genellikle birkaç gün boyunca, bilinmeyen yollarda yürüme aktivitesidir.

Mutlu ayaklar istiyorsanız, doğru quechua ayakkabı yanı sıra doğru çoraplara da ihtiyacınız olacaktır. Pamuklu çoraplardan kaçının, çünkü pamuk nemi tutar ve kabarcıklara neden olur.

Bunun yerine ayaklarınızdan nemi emecek bir yün çorap veya sentetik çorap seçebilirsiniz. Şimdi harekete geçme zamanı! Artık doğaya açılmaya hazırsınız!