Outdoor Ayakkabı

57 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

OUTDOOR AYAKKABI VE HİKİNG AYAKKABISI

Outdoor sporlara duyulan sevgi genellikle Doğa Ana ile yüzleşmenin çeşitli zorluklarını da beraberinde getirir. Soğuk hava, yağmur, sert rüzgârlar, engebeli arazi ve zorlu koşullar sizi doğanın ruhuna bir adım daha yaklaştırır. ..

Arazide yapacağınız sporlar için satın alacağınız arazi ayakkabısı aslında decathlon quechua ayakkabı modellerinden biri olacaktır. Arazi bir outdoor aktivite alanı olduğu için bir outdoor spor ayakkabı, arazi ayakkabısı ihtiyacınızı karşılamış olacaktır

Yürüyüş sporu yapan kullanıcılarımız için ise yürüyüş ayakkabılarını, arazi ayakkabısı veya trekking ayakkabı modellerinden ayıran birçok özellik bulunmaktadır. Yürüyüş sporunda yere topuk ile basıldığı için topuk kısmındaki destek rahat yürümenizi sağlarken, outdoor spor dallarının trekking ayakkabıları modellerinde yere eşit derecede basıldığı için darbe emicilik özelliğinin trekking spor ayakkabı modellerinin tüm tabanında eşit derecede bulunması ve kaymazlık sağlanması oldukça önemli farklarıdır.

Decathlon outdoor ayakkabı modelleri erkek outdoor ayakkabı, kadın outdoor ayakkabı ve çocuk outdoor ayakkabı modelleri olarak üçe ayrılmaktadır. Bu ayrımın haricinde yazlık outdoor ayakkabı ve kışlık decathlon doğa yürüyüşü ayakkabısı olarak mevsimlere göre de ikiye ayrılmaktadır. Kışlık olan decathlon trekking ayakkabı modellerinde en çok aranan özellik ise su geçirmez olmalarıdır. Decathlon outdoor ayakkabı seçenekleri arasında kış aylarında en çok su geçirmez outdoor ayakkabısı tercih edilmektedir.

Erkek ve kadın kullanıcılarımız için genelde eşit derecede teknik ve çeşitlilikte ürün sunmaya çalışıyoruz. Decathlon erkek outdoor ayakkabı modelleri erkek kullanıcılarımızın günlük hayatta bile kullanmayı tercih ettiği modellerimizdendir. Kısa orta ve uzun konçlu olarak bulabileceğiniz outdoor erkek ayakkabı, outdoor kadın ayakkabı ve outdoor çocuk ayakkabı seçenekleri için Decathlon'a göz atmayı unutmayın !

Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz.

Outdoor sporları seviyorsanız ayakkabı seçimi en önemli kararlardan biridir. Doğa yürüyüşleri, ayaklar üzerinde büyük bir gerginlik yaratır. Aktiviteler sadece ayakları değil; aynı zamanda vücudun tüm hislerini etkiler ve zevkli bir yürüyüş ile ızdırap dolu bir parkur arasındaki farkı hiking ayakkabısı belirleyebilir. Sırası gelmişken bahsedelim trekking ayakkabı, quechua ayakkabı, kamp ayakkabısı ve hiking ayakkabısı aynı kullanışlığı sağlayacaktır.. .

1-) OUTDOOR AYAKKABI İLE DİĞER AYAKKABILAR ARASINDA NE GİBİ FARKLILIKLAR VARDIR?

Outdoor bir aktiviteye hazırlanıyorsanız satın alabileceğiniz en önemli parça, iyi bir decathlon outdoor ayakkabı veya bottur. Bununla birlikte her türlü outdoor spor için alışveriş yaparken, mevcut birçok seçenek ve çığır açan sayısız teknoloji arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Outdoor ayakkabı ile diğer ayakkabılar arasında farkları bilmek yolunuzu sağlamlaştırmaya ve doğayla bütünleşmenizi sağlamaya yardımcı olabilir. Outdoor ayakkabıların tasarımındaki farklılıklar, kullanım şekli ve dayanıklılıktan kaynaklanır.

Decathlon'da birçok spor için farklı ayakkabı çeşitleri bulunmaktadır. Decathlon ayakkabı modellerinden arazi ayakkabısı veya trekking ayakkabısı arıyorsanız quechua ayakkabılardan tercih etmeniz gerekmektedir. Quechua ayakkabı erkek, kadın ve çocuk trekking ayakkabısı çeşitleri olarak herkese hitap edebilmektedir. Bayan outdoor bot ve quechua bot erkek modellerinin teknik özelliklerini ürünlerin içine tıkladığınızda karşınıza çıkan bilgiler sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bu trekking ayakkabı modelleri haricinde kullanmak için botları tercih edebilirsiniz. Quechua bot kategorisinde kar botu ve trekking botları seçenek olarak sunar. Kadın ve erkek için farklı özelliklerde sunduğumuz trekking ayakkabı modelleri ve outdoor bot modelleri arasında tercih yapabilirseniz. Kötü hava koşullarına karşı kışlık bot modelleri sıcak ve kuru tutma özellikleriyle sizin için Decathlon'da.

Trekking ayakkabı modelleri, açık ve doğal ortamlarda sıvı temasına ve soğuğa dayanacak şekilde güçlü ve esnek malzemeler kullanılarak üretilirler. Taban yapıları, uzun süreli yürüyüşler için gerginliği ve burkulmaları önleyecek şekilde tasarlanmıştır. Outdoor ayakkabıların mukavemeti, sıradan bir çift ayakkabıya kıyasla çok daha fazladır.

Su geçirmezlik özelliği bu kategorideki trekking ayakkabısı modellerinin en önemli özelliğidir. Su geçirmezlik seviyesi, modellere göre farklılık gösterir. Hava alabilen ayakkabıların yanı sıra %100 su geçirmezlik özelliğine sahip outdoor botlarda vardır. Kaliteli bir outdoor ayakkabı, normal bir ayakkabıya kıyasla daha pahalı olabilir ancak kalitesiz ve aktiviteye uygun olmayan bir üründe, dikişlerin ya da kumaşların yırtılması ve dış tabanın hızla yıpranması daha olasıdır

2-) Outdoor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Yağmurda veya soğuk hava koşullarında çok sayıda aktivite planlıyorsanız, su geçirmez ayakkabı neredeyse bir zorunluluktur. Bununla birlikte su geçirmez ayakkabılar, ayaklarınızın etrafında sıcak hava ve nem birikmesine neden olur, bu da kabarcıklara ve cilt sorunlarına neden olabilir. Ayrıca su geçirmez bir trekking ayakkabısı, ılık ve kuru alanlarda ayağınızı daha sıcak hale getirecektir. Bu nedenle aktiviteniz sırasında karşı karşıya kalacağınız koşulları düşünmelisiniz.

Açık havada yürüyüş için kullanılan ayakkabılar, suya dayanıklı malzemeden yapılmış olsalar da uzun yürüyüşlerde, bir dereden veya su birikintisinden geçildiğinde veya uzun süreli yağmurda yüründüğünde suyu dışarıda tutmak için yeterince korumaya sahip değildir. Ağırlık, ayakkabı seçimini belirleyen diğer bir faktördür..

Bir sırt çantası veya 15 kilodan daha az bir yük taşıyorsanız yürüyüş için kısa boyunlu bir ayakkabı kullanabilirsiniz. Daha fazla ayak bileği desteğini tercih ederseniz, bileğinizin biraz üzerinde yükselen orta kesimli bir ayakkabı da deneyebilirsiniz. Ancak 15 kilodan fazla yük taşıyacaksanız, daha ağır yükler taşımak için dizayn edilen, sert ve destekli orta taban tasarımıyla sunulan outdoor bot modellerine yönelmelisiniz.

Kış döneminde arazi ayakkabısı gibi tabanı sağlam ayrıca suya dayanıklı ayakkabı veya decathlon su geçirmez ayakkabı arıyorsanız su geçirmez trekking ayakkabısı tam size göre ! Yaz döneminde ise, decathlon yazlık ayakkabı arıyorsanız quechua ayakkabı seçeneklerinden quechua sandalet modelleri veya quechua hava geçiren ayakkabı modelleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Decathlon ayakkabı erkek, kadın ve çocuk için üretilmektedir. Erkek kullanıcılıarımız decathlon erkek ayakkabı modelleri arasından quechua erkek ayakkabı modellerini çokça tercih etmektedirler.

3-) Spora göre outdoor ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır ?

Doğada, dağda veya karda yürüyüş çeşitlerinden öncelikle hangisinde spor yapacağınızı tercih etmeniz gerekmektedir. Daha sonra özellikle doğada yürüyüş ve dağda yürüyüş sporlarından birini pratik edecekseniz hava şartlarına göz atmakta fayda var. Hava sıcak iken yapacağınız spor için outdoor ayakkabı tercih ederken, hava soğuk ise decathlon quechua bot hava yağışlı ise waterproof ayakkabı veya waterproof bot modellerinden tercih etmek çok faydalı olacaktır..

Outdoor ayakkabı ve quechua ayakkabı bot modelleri aynı zamanda kamptada bir kamp ayakkabısı olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılarımız kampta gördüğü bütün quechua ayakkabılar kamp alanındaki outdoor mekanlarda kullanabilecekleri quechua kamp ayakkabısı modellerine örnektir..

Kampta, outdoor mekanlarda ve günlük hayatta tercih edebileceğiniz outdoor ayakkabı decathlon mağazalarında ve online mağazasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu ürünler arasında quechua spor ayakkabı, trekking ve hiking botları çeşitlerinin yanı sıra su geçirmez spor ayakkabı modellerine de göz atabilir ve ayakkabılığınızı daha sportif bir düzene getirebilirsiniz.

quechua çocuk bot, quechua kadın bot, quechua bot erkek, erkek outdoor bot, kadın outdoor bot ve bayan outdoor bot modelleri yılın 365 günü en iyi fiyat performans garantisiyle sizleri decathlon'da karşılamaktadır..

Outdoor sporlarla ilgileniyorsanız, hiking, trekking ve backpacking terimlerine aşina olmalısınız. Hepsinin açık hava aktiviteleri olduklarını biliyoruz. Peki, gerçekte hepsi aynı şey mi?

Doğa yürüyüşü yani hiking, yürüyüş parkurları adı verilen önceden belirlenmiş yollar üzerinde gerçekleştirilen açık hava aktivitesidir. Trekking ise genellikle hiçbir ulaşım aracının bulunmadığı bölgelerde uzun bir yolculuğu içerir. Trekking, dağcılık değildir. Dağlık olması muhtemel zorlu ortamlarda genellikle birkaç gün boyunca, bilinmeyen yollarda yürüme aktivitesidir.

Mutlu ayaklar istiyorsanız, doğru quechua ayakkabı yanı sıra doğru çoraplara da ihtiyacınız olacaktır. Pamuklu çoraplardan kaçının, çünkü pamuk nemi tutar ve kabarcıklara neden olur.

Bunun yerine ayaklarınızdan nemi emecek bir yün çorap veya sentetik çorap seçebilirsiniz. Şimdi harekete geçme zamanı! Artık doğaya açılmaya hazırsınız!

DOĞADA YÜRÜYÜŞ, DAĞDA YÜRÜYÜŞ VE KARDA YÜRÜYÜŞ SPORLARI, AYAKKABILARI

Decathlon outdoor ayakkabı ve bot modellerini üretirken üç ana hava durumu ve zemin farkı gözeterek üretim yapmaktadır. Doğada, dağda veya karda yürüyüş ortamına göre üretilen bu ayakkabı ve botlarda birçok farklılıklar vardır. Üç spor için de bot modeleri olsa da quechua kar botu modelleri sadece karda yürüyüş sporu içerisindedir ve bu yüzden quechua kar botu modellerinin adında ''SH'' ibaresi bulunmaktadır.

Outdoor bot modelleri doğada yürüyüş botu yani ''NH bot'' ve dağda yürüyüş botu ''MH bot'' sporları ve ibareleriyle üretilmektedirler. Bu 2 sporun botları ve quechua spor ayakkabı modelleri sporların altında erkek kadın çocuk olarak tekrar ayrılmaktadır. Bu sayede decathlon quechua bot modelleri quechua kadın bot, quechua erkek bot ve quechua çocuk bot olmak üzere üçe ayrılıyor. NH ve MH botların çoğu farklı su geçirmezlik seviyelerine sahip olarak waterproof ayakkabı veya su geçirmez spor ayakkabı olarak da kullanılabilir. Spor ayakkabılar ile outdoor ayakkabılar arasındaki en büyük fark ise yer tutuş özelliğinden gelmektedir.

Outdoor ayakkabı decathlon kullanıcılarının outdoor etkinliklerde ihtiyaç duydupu ve kullandığı önemli bir ürün gamıdır. Burada hava ve zemin durumuna göre ayakkabı tercih etmeniz güvenliğiniz, yer tutuş rahatlığı ve konforunuz için önem taşır. Quechua ayakkabı bot modelleri, erkek outdoor bot, kadın outdoor bot ürün gamını ve sporların farklarını decathlon ile keşfedebilirsiniz.