Çocuk Pateni

37 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Paten kaymak her yaşa hitap eden, özellikle bahar ve yaz aylarında kız çocuklarının en çok yapmaktan hoşlandığı aktivitelerden biridir. Eğlenceli fakat dikkat edilmediğinde bir o kadar tehlikeli olabilecek bu aktiviteye başlayacak çocuklarınız için konforlu ve güvenli bir paten seçmeniz gerekiyor. İşte kız çocuk pateni konusunda bilmeniz gerekenler…

Kız çocuk pateni seçerken nelere dikkat edilmelidir?

3 yaşından itibaren kullanılabilen, teknik özelliklerine göre farklı yaş gruplarına uygun olarak üretilen paten modelleri; çocukların eğlenirken dengeyi öğrenmesine yardımcı olan en keyifli araçlardan biridir. Denge sağlamak ilk etapta, özellikle de henüz küçük yaşlardaki çocuklar için daha zor olacağından buna uygun modeller seçilmelidir. Üç ya da dört tekerlekli olan modeller, denge ve stabilite konusunda küçük çocuklar için güvenli olmasının yanı sıra hızlı ve zemin üzerinde kaygan bir sürüş sağlar. Kullanımı ve öğrenmesi daha kolaydır.
Güvenli bir sürüş için kaliteli teknik özelliklerin yanı sıra patenin ayak ile tam uyum sağlaması da oldukça önemlidir. Olması gerekenden büyük olan patenler dengeyi bozabilir. Benzer şekilde küçük olan modeller ise bir süre sonra çocuk için rahatsız edici bir hale gelebilir. Genellikle ebeveynler çocuk pateni modelleri arasında seçim yaparken çocuğun hızlı büyüdüğü düşüncesiyle bir ya da iki numara büyük olan modellere yönelebilir. Bu durumda konforu ve güvenliği sağlarken, bütçeyi de korumak istiyorsanız birden fazla numaraya sahip olan modeller tercih edebilirsiniz. Fren sistemi, çocukların güvenliği için oldukça önemlidir. Bununla birlikte plastik materyalden dizayn edilen fren sistemleri, yere direkt temas etmediği için güvenli bir duruş sağlamayabilir. Ayrıca Dünya Paten Standartları gereğince güvenlik için yalnızca tek bir patende fren sistemi bulunan modeller tercih edilmelidir.

Kız çocuk paten kullanım alanları

Farklı görünüme ve teknik özelliklere sahip kız çocuk pateni modellerinin her bir çeşidi kullanım alanına uygun özellikler barındırır. Kullanım alanlarına göre paten çeşitleri: -Fitness Paten: Düz zemin üzerinde spor yapmak amaçlı kullanılır. Çocukların en sık kullandığı modellerden biridir. -Urban Paten: Hafif engebeli zeminde kullanılır. Fitness patene alıştıktan sonra çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. -Slalom Paten: Fitness ve Urban modellere göre daha agresif bir modeldir. Genellikle manevra yapmak için kullanılır. Bu sebeple temel paten kayma becerileri gelişmiş büyük yaştaki çocuklar için tavsiye edilir.

İyi bir kız çocuk patende hangi özellikler olmalıdır?

Paten kaymak çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağlarken, denge ve kondisyon becerilerinin de gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gelişimi halen devam eden çocuklarda kas ve beden gelişimini destekler. Bu sebeple kız çocuk pateni modelleri konfor ve güvenlik konusunda ön plana çıkmalıdır. Güvenli sürüş için en önemli kriterlerden birisi duruş anında veya dönüşlerde patenin sarsmamasıdır. Bu sebeple frenlerin poliüretan materyalden üretilmiş olması gerekir. Kullanılan materyale ve paten çeşidine göre ise çocuk pateni fiyatları değişiklik gösterebilir. Fren yapısının orijinal olup olmadığına bu materyal kontrol ederek tespit edebilir ve çocuğunuza uzun ömürlü, güvenli bir model satın alabilirsiniz. Paten kullanmaya başlayan kız çocukları henüz gelişimlerini tamamlamadıkları için standart modellerdeki patenler bir süre sonra sıkmaya başlayabilir. Bu sebeple iyi bir kız çocuk pateninin mutlaka ayarlanabilir olması gerekir. Böylece ayak numarası büyüdükçe paten de rahatlıkla ayarlanabilir ve uzun süre boyunca kullanılabilir. İç malzemesi ne kadar kaliteli olursa olsun kullanım sonucunda patenin iç kısmında koku ve zaman içerisinde bakteri oluşabilir. İç kısmı çıkarılabilen paten modellerinde istediğiniz zaman iç kısmı çıkararak yıkayabilir ve çocuğunuz tekrar kullanmaya başlamadan önce hijyenik bir hale getirebilirsiniz.