Freeride Paten

2 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Agresif Paten

Paten sahalarının yanı sıra sokaklarda da kullanabileceğiniz agresif paten modelleri, dayanıklılık için güçlendirilmiş alüminyum iskeletler kullanılarak üretiliyor. ABEC 7 rulman ve sert tekerlekleri sayesinde üst düzey kayma kalitesi sunan freeride, softride ve agresif paten çeşitleri, mükemmel destek için ayağı kavrayan plastik parçalar; toka, cırt cırt ve bağcıktan oluşan üçlü sıkıştırma sistemleri ile donatılıyor. Suda, toprakta, kumda paten kaymanıza olanak veren ürünlerin parçaları çıkarılabildiği için temizlerken kolaylık sağlıyor. Tarzınıza uygun agresif scooter modelini kredi kartına taksit seçeneklerinden yararlanarak satın almak için hemen sepetinize ekleyin!

Agresif Paten Nedir?

Agresif paten, bilek kısmında ekstra destek bölmesi bulunan, bot bölümü sert plastikten dış koruyucu ve yumuşak iç ayakkabıdan oluşan, dört tekerlekli ve tekerleklerin orta kısmında ayakkabıya doğru yarım ay şeklinde bir girinti barındıran paten türüdür. 1980 yılında yaz ayında da pratik yapmak isteyen buz pateni oyuncularından ilham alınarak üretilen bu paten, sürücülere engeller üzerinden atlama, paten sahalarındaki rampalardan kayma ve havada ufak figürler yapma imkanı verir. Sert plastikten üretilmiş dış bot, darbelere karşı koruyup daha fazla hareket olanağı sağlamasıyla bilinir. Bilek kısmındaki ekstra destek sayesinde engellerin üzerinden atlayan sürücü, bilek incinmelerine karşı korunurken aynı zamanda da havada yapılacak figürler için denge desteği almış olur. Agresif paten kullanıcıları için en önemli kriter güvenliktir. Engeller üzerinden atlarken ayak ve bilek güvenliğinin yanı sıra dizler, dirsekler ve baş için de koruma gerekir. Bu sebeple kask, dizlik ve dirsek koruyucu ekipmanlar ile yola çıkmak güvenli bir sürüş için ilk şart olacaktır. Verimli ve eğlenceli sürüşler yeterli güvenlikle başlar.

Freeride Paten İle Neler Yapılabilir?

Agresif paten, yalnızca paten sahalarında değil sokaktaki her türlü engelin üzerinden atlayarak sürüş sağladığı için "freeride paten" olarak da adlandırılır. Özgür sürüş anlamına gelen bu İngilizce sözcük, bu tür bir paten ile kaymanın sınırlarının ve yapacağınız figürlerin ortamdan bağımsız oluşunu vurgular. Bu patenler ile denge ve hızın mükemmel birleşimi sonucu merdivenlere ve kaldırımlara meydan okuyarak engellerin üzerinden atlayabilir ve özgür bir sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Fitness paten ile başlayan kayma yolculuğunda ikinci aşamanın temel taşı olan agresif paten, fitness patene göre daha fazla güvenlik sağlar. Sert plastikten üretilmiş dış bot, engeller üzerinden yapılan atlayışlarda dengenizi korumanıza ve yaralanma riskini azaltmanıza olanak verir. Daha küçük tekerlek yapısı sayesinde hızlanma sürenizi azaltan bu patenleri kullanmak için daha önce bir süre deneyime sahip olmak önemlidir. İlk kez paten kayacak birinin bu patenler ile engeller üzerinden atlaması, patenin sağladığı maksimum korumaya rağmen kötü sonuçlar doğurabilir. Kaliteli ve uygun agresif paten fiyatları için mutlaka Decathlon mağazalarına bir göz atın.