Fitness Patenleri

6 Adet Adet

Sıralama:

Hem keyif almak için hem de sağlıklı olmak için yapabileceğiniz aktivitelerin başında fitness pateni sürmek gelir. Fitness pateni öğrenme kolaylığı ve açık havalarda eğlenceli bir sürüş sağlaması nedeniyle her yaştan insan tarafından tercih edilir. Fitness pateni satın alırken ürünün teknik özelliklerini incelemeli ve beklentilerinizi belirlemelisiniz.

Fitness Pateni nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Ağırlıklı olarak spor yapmak için kullanılan fitness paten, başlangıç seviyesi patenler arasında yer alır. Sahil yolu gibi düz zemin bulunan alanlarda sürülür. Üstelik düz zeminlerde fitness pateni ile oldukça hızlı gidebilir, orta seviyede slalom yapabilirsiniz. Ortalama 2 kg ağırlığında olan bu patenler hafif oldukları için kullanıcıları yormaz ve keyifli bir sürüş sağlar. Başlangıç seviyesinde kullanacağınız fitness pateni ile küçük zıplamalar da yapabilirsiniz. Hem yetişkin pateni hem de çocuk pateni olarak kullanılan fitness paten modelleri bulunur. Diğer paten türleri ile kıyaslandığında paten fiyatları arasında uygun seçeneklere sahiptir.

Fitness Pateni alırken dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir?

Fitness pateni alırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Alacağınız fitness pateni numarası standart ayakkabı numaranız ile aynı olabilir. Ancak kalın çoraplar ile kullanmayı düşünüyorsanız 1 numara büyük olan bir paten tercih edebilirsiniz. Kalitesiz ve gelişmiş özelliklere sahip olmayan modeller hem ayağınızda rahatsızlığa hem de çeşitli sakatlanmalara yol açabileceği için kaliteli bir fitness pateni seçmeye özen göstermek gerekir. Temel paten sürüşü için ideal olan fitness pateni satın alırken terlemeyi önleyen, topuk bölgesinde darbeyi emen ve kayışıyla bileği uygun şekilde kavrayan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece sıcak yaz aylarında da konforlu ve güvenli bir şekilde paten sürebilirsiniz. Özellikle yaralanma risklerini en aza indirecek teknik özelliklerle donatılmış olduğundan emin olmak için Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş modellere yönelebilirsiniz. Fitness pateninin sert ve yüksek bir gövdeye sahip olması olası düşme durumlarında sizi korur ve hem konforlu hem de güvenli bir sürüş yaşamanıza yardımcı olur. Mikrometrik toka, bağcık ve sıkma kayışından oluşan üçlü bağlama yöntemine sahip olan modeller bileğinizi en iyi şekilde kavrayarak paten sürerken rahat olmanızı sağlayacaktır. Oxelo fitness pateni ile güvenli, konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Her paten modeli farklı teknik özelliklere ve farklı kullanım alanlarına sahiptir. Fitness pateni başlangıç seviyesi paten olarak kabul edilirken düz zeminlerde kullanım için uygundur. Hız patenleri ise başlangıç aşamasından sonraki süreçlerde tercih edilmesi gereken modellerden bir tanesi olarak büyük tekerlekleriyle hızlı gidebilmeyi sağlar. Slalom yapmak için tercih edilen ve topuk freni bulunmayan slalom patenler de başlangıç aşamasını geçmiş kullanıcılar tarafından tercih edilmelidir. Agresif patenler ise sahilde kullanıma uygun olmamakla birlikte özel rampalardan ve trabzanlardan kaymak, yükseltilerden atlamak isteyen ve biraz daha profesyonel bir kullanım tercih edenler için idealdir. Darbelere karşı dayanıklı olabilmesi için küçük tekerleklere sahiptir. Fitness patenin muadili olan urban paten başlangıç seviyesinde kullanılabileceği gibi engebeli zeminlerde de kullanıma müsaittir. Pratiklik kazanmak adına fitness paten ile başlangıç yapıp sonrasında urban paten ile devam edebilirsiniz. Buz hokeyine alternatif olarak ortaya çıkan hokey patenler ise yalnızca takım oyununda kullanıma uygundur. Denge problemi yaşamaktan tedirginlik duyuyorsanız tercih edebileceğiniz paten türü ise quad patenlerdir. Manevra kabiliyeti daha düşük olan bu patenler her yetişkinler tarafından hem de çocuklar tarafından güvenle tercih edilebilir. Ayakkabı şekline benzeyen, önünde ve arkasında iki adet tekerleği bulunan quad patenler, hafif olmalarının yanı sıra kısa bilek kısmına sahiptir. Decathlon yetişkin patenleri arasından ihtiyacınız olan pateni mutlaka bulabilirsiniz. Pateninizle iyi eğlenceler dileriz!