Outdoor Ayakkabı

91 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

ERKEK OUTDOOR AYAKKABI VE KADIN OUTDOOR AYAKKABI | DECATHLON

Outdoor ayakkabı modelleri, hem günlük yaşamınızda hem de outdoor spor aktiviteleriyle ilgilenirken kullanabileceğiniz en fonksiyonlu quechua ayakkabı seçenekleri arasında başı çekiyor. Decathlon tarafından size özel olarak sunulan outdoor spor ayakkabı yani quechua spor ayakkabı seçenekleri ise darbeleri emen yapılarıyla size son derece güvenli bir kullanım imkanı sunarken konforunuzu da artırıyor. Bu sayede size kusursuz bir outdoor deneyimi sunan modeller, şık görünümleriyle de dikkat çekiyor.

Quechua Decathlon'un outdoor ürünleri için olan markasıdır. Dolayısıyla decathlon quechua ayakkabı modelleri aslında outdoor ayakkabı modellerimizdir. Quechua outdoor ayakkabı modellerimiz arasında kış aylarında en çok su geçirmez outdoor ayakkabı modelleri tercih edilirken, yaz aylarında ise suya dayanıklı sandalet modellerimiz tercih edilmektedir. Sandalet haricinde quechua spor ayakkabısı modellerinde en çok tercih edilenler şüphesiz botlardır.

OUTDOOR AYAKKABI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Outdoor ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktaların başında, ürünlerin dayanıklılığı ve rahatlığı yer alıyor. Ağırlıklı olarak zorlu doğa koşullarında kullanacağınız outdoor ayakkabıların, her türlü zeminde size eşsiz bir konfor sağlaması ve en zorlu doğa koşullarına karşı bile büyük bir direnç göstermesi gerekiyor. Tercih edeceğiniz outdoor ayakkabı diğer bir değişle quechua ayakkabı modelinin ayağı bilekten itibaren kusursuz bir şekilde kavraması ve kendinizi daima güçlü hissetmenize yardımcı olması da büyük önem taşıyor.

ERKEK OUTDOOR AYAKKABI VE KADIN OUTDOOR AYAKKABI MODELLERİ NELERDİR?

Outdoor ayakkabı erkek ve kadın modelleri, birbirinden çarpıcı tasarımlarıyla doğa keşiflerinizi son derece kolay bir hale getiriyor. Erkek outdoor ayakkabı modelleri, kar ayakkabısı ve su geçirmez bot gibi türlere ayrılıyor. Kar ayakkabıları, kaymaz özellikli tabanları sayesinde en yoğun kar yağışında bile güvenle hareket edebilmenize yardımcı olurken su geçirmez bot çeşitleri ise en zorlu doğa ortamında bile güvenle spor yapabilmenize olanak tanıyor.

Kadın outdoor ayakkabı modelleri ise etkileyici tasarımları sayesinde kendinizi güvende ve güçlü hissetmenize yardımcı olurken vücudunuzu destekleyen yapıları sayesinde her türlü outdoor etkinlikte rahatça hareket edebilmenize yardımcı oluyor.

DECATHLON OUTDOOR AYAKKABI MARKALARI NELERDİR?

Decathlon outdoor ayakkabı markaları arasında Quechua başı çekiyor. Etkileyici tasarımları ve yüksek performanslı ürünleriyle size benzersiz bir spor deneyimi sunan Quechua, birbirinden kaliteli quechua outdoor ayakkabı modelleri sayesinde her türlü outdoor aktivitesinde minimum eforla maksimum performansa ulaşabilmenizi sağlıyor.

Quechua su geçirmez outdoor ayakkabı modelleri, hem yaz hem kış aylarında rahatlıkla kullanılabilirken sporcu sağlığını düşünen yapıları sayesinde ayağınızı yaşanabilecek çeşitli problemlere karşı da koruyor.

EN İYİ OUTDOOR AYAKKABI NASIL OLMALIDIR ?

En iyi outdoor ayakkabı modellerinin her şeyden önce kullanıcı sağlığını garanti altına alması gerekiyor. Vücut ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtan outdoor ayakkabı modelleri, ayak tabanlarınızın hiçbir noktasına ekstra basınç uygulamamaları sayesinde sağlığınıza katkıda bulunuyor. Su geçirmeyen outdoor ayakkabı seçenekleri, zorlu iklim ve doğa koşullarında bile ayaklarınızı kuru ve güvende tutarken darbe önleyici özellikli modeller ise özellikle trekking ve tırmanış gibi fiziksel zorlanma gerektiren aktivitelerde son derece rahat etmenize yardımcı oluyor. Quechua ayakkabı modelleri outdoor sporuna yeni başlamış veya bu sporda ilerleyen tüm kullanıcılara uygun ürün gamı sunabilmektedir.

Ayakkabı seçimi sırasında darbe emici gibi birçok özelliğe göre ayakkabı tercihi değişmektedir. Mesela Su geçirmezlik özelliğine sahip decathlon quechua ayakkabılar da yer tutuşu iyi olan ayakkabılar kadar tercih edilmektedirler. Bu sırada gideceğiniz yerin hava koşullarında nasıl bir hava ile karşı karşıya kalacağınız önemlidir.

Mesela yağmurlu bir yere gidilecekse yazlık outdoor ayakkabı yerine waterproof ayakkabı tercih edilmelidir. Waterproof ayakkabı modellerimiz de waterproof ayakkabı erkek, waterproof ayakkabı kadın ve waterprood ayakkabı çocuk olarak üçe ayrılmaktadır.

Ayrıca, gidilecek yerin arazi koşulları da önemli olacaktır. Mesela dağlık arazide spor ayakkabısı yerine yer tutuşu sağlayan ve hatta darbe emicilik açısından da kuvvetlı outdoor ayakkabılar tercih etmekte fayda var.

YAZLIK OUTDOOR AYAKKABI MODELLERİ NELERDİR ?

Decathlon quechua ayakkabı ürün gamında sunulan Yazlık outdoor ayakkabı modelleri, üst yüzeylerinde nefes alıp verebilen özel hava kanallarıyla tasarlanıyor ve bu sayede ayağınızın etrafında gün boyu temiz hava dolaşmasına olanak tanıyor. Hava dolaşımı sayesinde terlemeyi engelleyen ve size son derece ferah bir kullanım şansı sunan yazlık outdoor ayakkabı modelleri, havasızlık ve terleme kaynaklı cilt problemlerinin oluşumuna da engel oluyor. Hafif tasarımları sayesinde rahatça kullanabileceğiniz yazlık outdoor ayakkabı modelleri de outdoor sandalet gibi, ayağınıza ekstra yük bindirmez ve kaymaz özellikli tabanları sayesinde her türlü zeminde tercih edilebilir. Yazlık outdoor ayakkabı tercihinizde Decathlon'a göz atmayı unutmayın

SU GEÇİRMEZ OUTDOOR AYAKKABI ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Su geçirmez outdoor ayakkabı modelleri, erkek ve kadın kullanıcıların fiziksel özelliklerine göre ayrı ayrı üretiliyor. Erkek modelleri, yarısına kadar suya girse bile iç yüzeyini kuru tutmaları sayesinde size benzersiz bir deneyim sunarken bayan outdoor ayakkabı çeşitleri ise suyu dışarıda bırakan yapılarının yanı sıra hafiflikleriyle de dikkat çekiyor. Ortalama 300 ila 350 gram arasında ağırlığa sahip olan su geçirmez kadın outdoor ayakkabı modelleri, ıslandıkları zaman suyun ağırlığından da etkilenmiyor ve bu sayede kusursuz bir performans gösteriyor.

Decathlon outdoor ayakkabı erkek, kadın ve çocuk için fizyolojik farklılıkları ve ihtiyaçları analiz ederek üretimini gerçekleştirmektedir. Outdoor spor ayakkabı günlük hayatta da kullanıcılarımız tarafından oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Erkek outdoor ayakkabı, kadın outdoor ayakkabı ve çocuk outdoor ayakkabı modellerimizin hepsi çok talep görmektedir.

Erkek outdoor ayakkabı, kadın outdoor ayakkabı ve çocuk outdoor ayakkabı çeşitlerinin hepsi fizyolojik farklar gözetilerek üretildikleri için oldukça rahat, güvenilir ve outdoor spora uygundur. Outdoor spor ayakkabı çeşitlerini öğrenmek, outdoor ayakkabı erkek, kadın ve çocuk modellerini ve fiyatlarını keşfetmek için decathlon'a göz atmayı unutmayın

Eğer siz de son derece kaliteli outdoor ayakkabı modelleri arıyorsanız, hemen Decathlon'un birbirinden çarpıcı seçeneklerine göz atabilirsiniz. Decathlon kamp malzemeleri ve dağcılık malzemeleri gibi teknik spor ürünlerine ek olarak, tekstil ürünlerinde de size en uygun modelleri sunarak spor ve macera dolu bir hayat tarzını benimseyebilirsiniz.

Quechua outdoor ürünleri arasından quechua ayakkabı çeşitleri günlük hayatta da kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Kış aylarında tercih edilen waterproof spor ayakkabı modelleri arasından outdoor olan quechua decathlon waterproof ayakkabı modelleri üçe ayrılır. Waterproof erkek ayakkabı modelleri, waterproof kadın ayakkabı modelleri ve waterproof çocuk ayakkabı modelleri. Bu ayakkabılarının bazılarının rüzgar geçirmemesinden dolayı softshell ayakkabı olarak da geçmektedir.

PARKURLARI DOĞRU OUTDOOR AYAKKABI İLE ARŞINLAYIN !

Bilenler bilir, ülkenin, belki de dünyanın en güzel, en ilham verici, en büyüleyici yürüyüş rotalarından biri de Fethiye’den Antalya’ya uzanan Likya Yolu’dur. Tarihte Likya olarak bilinen Teke Yarımadası’ndaki patikalar her gezgin ruhun bir gün mutlaka tecrübe etmek istediği bir macera sunar. Kâh zorlu kâh kolay etaplarıyla bu bölge, bilhassa Kate Claw tarafından haritalandırıldığı 1992 yılından itibaren dünyanın dört bir yanından gelen trekking tutkunlarına kucak açmıştır. Ama böylesi bir parkur, ister amatör isterse profesyonel tüm trekking tutkunlarının hazırlıklı olmasını gerektirir.

Özellikle seçtiğiniz trekking bot ve trekking ayakkabı yürüyüş zevkinizi doğrudan etkileyecek, hatta uzun vadede sağlığınız açısından yadsınamaz bir öneme sahip olacaktır. Çünkü outdoor ayakkabı ve outdoor sandaletlerin en ayırıcı yanı, malzemelerinin dayanıklı ve hafif olması, vücudunuzun anatomik yapısına uygun olmasıdır. Hava durumuna göre seçeceğiniz outdoor ve trekking ayakkabı sizi doğa şartlarına karşı olabildiğince korumalıdır.

Pakurlarda bir diğer ihtiyacınız olacak ekipmen ise çantadır. Çantanızın outdoora uygun olması taşımakta rahatlık sağlaması açısından oldukça önemlidir. Decathlon farklı spor aktiviteleri için de sırt çantaları ve çanta modelleri üretmektedir. Decathlon olarak sporu herkes için sürdürülebilir olarak ulaşılabilir kılıyoruz.

EN İYİ TREKKING AYAKKABISI NASIL SEÇİLİR?

Sizin için en uygun outdoor bot, modelini, ya da sandaleti seçerken öncelikle yürüyüş yapacağınız mevsimi ve zeminin özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Trekking yapacağınız mevsim kışsa farklı, yazsa farklı bir trekking ayyakabısı, botu veya sandaleti tercih edebilirsiniz, zeminin düzlük ya da kayalık olmasına göre de ayakkabınızın malzemesi, bilek yüksekliği değişiklik gösterebilir. Ayrıca trekking ayakkabınızı seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus da toprak zeminde tutuş sağlaması ve kaymayı engellemesi için tabanının mümkün olduğu kadar tırtıklı bir dokuda olmasıdır. Ayakkabının altındaki bu tırtıklar yumuşak toprağa saplanarak kaymayı büyük oranda engelleyecektir

Decathlon kurulduğu günden bugüne dek sporun her alanında müşterilerine en iyi hizmeti ve en kaliteli ürünleri en uygun fiyata sunarak vermeye çalışmaktadır. Yediden yetmişe herkesin doğayla kucaklaşıp doğa yürüyüşünün keyfini çıkarması amacıyla trekking meraklılarına birçok seçenek sunmuştur. Birçok markanın kadın, erkek ve çocuk için kaliteli outdoor ayakkabı modelleri macerasever sporculara sorunsuz bir doğa yürüyüşü deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır.