Outdoor Kıyafet

252 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

OUTDOOR GİYİM - DOĞA YÜRÜŞÜ KIYAFETLERİ | DECATHLON

Doğa ile iç içe yaptığınız yürüyüşler sırasında hem doğanın benzersiz güzelliklerini keşfetme şansı yakalarsınız hem de sağlıklı bir egzersiz yaparsınız. Ayrıca açık havadaki tertemiz oksijeni doyasıya solurken harika manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için planladığınız doğa yürüyüşü faaliyetlerinizde kullanacağınız outdoor kıyafetlere Decathlon aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Sahip olacağınız decathlon outdoor ürünlerini ve kamp kıyafetleri de hem doğa yürüyüşlerinizde hem de kamp gezilerinizde kullanabilirsiniz.

Decathlon sporu herkes için sürdürülebilir kılmak için birçok model sunmaktadır. Her kategori sayfasında ilgili ürünleri sunan decathlon bu kategoride trekking ya da tırmanış sırasında en çok ihtiyaç duyabileceğiniz ilk yardım çantası çeşitlerini bile sunmaktadır. Kullanıcılarımız çok çeşit ürün ile karşılaştıkları için modeller arasından seçim yaparken kullanıcı yorumları ve decathlon blogtan oldukça fazla yararlanmaktadır. Ayrıca Decathlon blog üzerinden trekking malzemeleri kullanım amaçları ve çeşitleri yanı sıra doğa yürüyüşünde ne giyilir gibi tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

OUTDOOR GİYİM - DOĞA YÜRÜYÜŞÜ KIYAFETLERİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ ?

Outdoor yürüyüş kıyafetlerinin doğru seçimi açık hava aktiviteniz sırasında konforunuzu ve performansınızı olumlu yönde etkiler. Doğa faaliyetleriniz sırasında gereksinim duyduğunuz outdoor giyim ürünlerini seçerken göz önünde bulundurmanız ilk konu mevsim koşullarıdır. Kış aylarında gerçekleştirdiğiniz yürüyüşlerinizde su geçirmez ve termal özelliklere sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Yaz aylarında kullanmak üzere ise hızlı kuruyan yapıdaki outdoor giysileri seçmelisiniz. .

Doğa yürüyüş kıyafetleri olan outdoor kıyafetleri ve trekking giyim ürünlerinden decathlon üzerinden çok güzel doğa yürüyüşü kombinleri yaratabilirsiniz. Eğer yürüyüş kıyafeti nasıl olmalı gibi sorularınız var ise decathlon'un sizler için her yıl hazırladığı kamp kombinleri den de yararlanabilirsiniz.

Ayrıca kullanacağınız kıyafetler, hava koşullarının yanı sıra arazi şartlarına da uygun olmadır. Doğa yürüyüşü kıyafeti alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise seçtiğiniz kıyafetlerin beden ölçülerinize uygun olmasıdır. Böylece kamp kıyafetleri ile daha rahat hareket ederek keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz..

Kamp giyim; kamp kıyafetleri erkek ve kamp kıyafetleri kadın olarak iki seçenekte quechua markası adıyla Decathlon'da satılmaktadır. Decathlon kıyafet olarak başka sporlarda kullanmak için de kıyafetlerimiz mevcuttur.

Outdoor Pantolon Modelleri Nelerdir?

Outdoor pantolon modelleri yürüyüş tutkunlarının bacaklarını faaliyet boyunca meydana gelebilecek olumsuzluklardan korumak için tasarlanır. Bununla birlikte nefes alabilen kumaşlar kullanılarak üretilen outdoor pantolonlar hafiflikleri ile de öne çıkar. Terletmeyen tasarımları sayesinde kullanıcılara ihtiyaçları olan konforu sağlayan outdoor pantolonlar, farklı renk seçenekleri ile doğaseverlere beğenisine sunulur.

Su kaydırmaz niteliğe sahip outdoor pantolon modelleri, cep dizaynları ile de fonksiyonel kullanım imkânı sağlar. Decathlon ürün yelpazesi içerisinde yer alan 2’si 1 arada pantolon modelleri, tasarımında bulunan fermuar sayesinde hızlı bir şekilde şorta dönüştürülebilir.

Ayrıca elastik kumaş yapısı ile daha fazla hareket serbestisi sağlayan outdoor pantolonlar, zorlu doğa koşullarında yırtılma ve yıpranmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Outdoor pantolonlarınıza uygun outdoor ayakkabı her zaman faydalı olacaktır.

Outdoor Mont Çeşitleri Nelerdir?

Outdoor mont çeşitleri, soğuk ve yağışlı havalarda gerçekleştireceğiniz açık hava faaliyetlerinde ihtiyacınız olan korumayı sunan kıyafetlerdir. Su geçirmez özellikleri ve ısı yalıtım teknolojileri ile dikkat çeken outdoor mont modelleri, farklı tasarımlar halinde üretilir.

Kapüşonlu dizayna sahip olan ürünler, açık havada kaldığınız süre boyunca baş ve boyun bölgeniz için daha iyi koruma sağlar. Montların nefes alabilen yapısı, yoğun hareket sonucu meydana gelen ısıyı dışarı transfer ederek terlemenizi engeller. Ayrıca montlarda kullanılan cep ve fermuar tasarımları, outdoor tutkunlarına pratik kullanım olanağı sunar.

Outdoor Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Outdoor sırt çantası tasarımları arasından seçim yaparken ekipmanı kullanacağınız aktivite türünü, hava şartları ve arazi koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Kış ve bahar aylarında yapacağınız faaliyetleriniz için su geçirmez kumaştan üretilmiş sırt çantalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız sırt çantasının ergonomik bir yapıya sahip olması gerektiğini de unutmayın.

Ergonomik özelliklere sahip sırt çantaları uzun süreli doğa aktiviteleri sırasında hem konforunuzu muhafaza eder hem de daha iyi performans göstermenize yardımcı olur. Outdoor çanta alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise çantaların omuz askılarının dayanıklı ve ayarlanabilir yapıda olmasıdır. Bununla birlikte tasarımında bel ve göğüs kemerleri bulunan sırt çantaları, ağırlığın sırtınıza eşit olarak dağıtılmasını sağlar.

OUTDOOR PANTOLON ERKEK VE OUTDOOR PANTOLON KADIN MODELLERİ NELERDİR ?

Açık hava faaliyetleri için dizayn edilen Decathlon outdoor pantolonlar, kadın ve erkek kullanıcılar için farklı tasarlanır. Outdoor pantolon erkek tasarımlarının üretiminde erkek bedeninin karakteristikleri baz alınarak genellikle bol kesimler kullanılır. Kargo pantolonu gibi olan quechua pantolon modelleri ve yakın koruma yazlık kıyafetleri fiyatları hakkında aradığınız tüm bilgiye decathlon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı şekilde kadın outdoor pantolon dizaynlarında da kadınların anatomik yapısı esas alınarak kullanıcıların aktivite boyunca maksimum konfora sahip olması hedeflenir. Dar kesimli bayan outdoor pantolon modelleri, hareket ederken veya otururken rahat hissettirir.

Ayrıca paçalarında düğme bulunan kadın pantolon dizaynları da pantolonun uzunluğunun ayarlanmasına imkân verir.

OUTDOOR MONT ERKEK VE OUTDOOR KADIN MONT ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Decathlon outdoor mont erkek kategorisinde yer alan ürünler koyu renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Outdoor mont bayan kategorisinde yer alan kıyafetler ise canlı renkleri ile ön plana çıkar. Bazı kadın mont modellerinde kullanılan suni kürk, ekstra koruma ve şık bir görünüm sağlar. Ayrıca Decathlon ürün gamı içerisinde yer alan outdoor mont kadın doğa yürüyüşü kıyafetleri sahip oldukları modern tasarımları ile günlük kullanım için de tercih edilir.

İhtiyacınız olan tüm doğa yürüyüşü kıyafetlerine Decathlon aracılığı ile sahip olabilir ve keyifli bir outdoor faaliyet deneyimi yaşayabilirsiniz.

OUTDOOR GİYİM VE TREKKİNG GİYİM

Outdoor kavramını bire bir Türkçe'ye çevirsek, 'kapı dışı' gibi bir terim elde ederiz. Günümüzde güvenli evlerimizin 'kapılarının dışında', yani doğada yapılan spor türlerine 'outdoor sporları' denmektedir. Dağcılık, kaya tırmanışı, yürüyüş, kampçılık, mağara dalışı, serbest dalış, kanyon geçişi, yamaç paraşütü, yelken kanat, kamp, nehir kanosu, doğa fotoğrafçılığı, buzul tırmanışı, donmuş şelale tırmanışı, dağ bisikleti, yelken, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü gibi faaliyetler, yaygın doğa sporları arasında sayılabilir.

Güvenli evlerimizin kapılarının dışında dedik ya, doğada yapılabilecek faaliyetlerin bu örneklerine ilk bakışta bile, bu sporlar için doğru malzeme ve kıyafetlerin seçilmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Mesela doğa yürüyüşü kıyafetleri arasından doğru bir tercih yapmazsanız, deneyiminizin tadını çıkarmakta zorlanabilirsiniz.

Outdoor giyim, dağa tırmanırken sizi soğuktan koruyacak, kampa giderken güvenliğinizi sağlayacak temel unsurlardan biridir. Yürüyüş yapmaktan hoşlanıyor ve bunu amatör ya da profesyonel şekilde deneyimlemek istiyorsanız, gündelik kıyafetleriniz yerine kamp kıyafetleri, kamp elbiseleri ve trekking kıyafetleri arasından bir seçim yapmanız, deneyiminizi bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Yani, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak insana büyük katkısı olan doğa sporlarını deneyimlerken, outdoor giyim ve outdoor malzemeleri prensiplerini de keşfetmeniz gerekecek.

KAMP KIYAFETLERİ NASIL OLMALI ? DECATHLON KAMP KIYAFETLERİ NELERDİR ?

Kullanıcılarımızdan özellikle kampçılığa yeni başlayanlar her sene artmakta. Kamp sporunu yapanlar her ne kadar çadıra gereksinim duysalar da uyku tulumu gibi bazı kamp ekipmanlarına da ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle soğuk havalarda yapılacak bir kamp gezisinde kampın olmazsa olmazları arasında başlarda bulunan uyku tulumunda gideceğiniz bölgenin hava durumuna göre derecesi uygun bir uyku tulumu almanız çok önemlidir. Gece düşen sıcaklıkla vücut ısınızı korumak için yanınızda yeterli kış kamp kıyafetleri olmasına dikkat etmek de oldukça önemli.

Bu sayfada bulunan tüm giyim ürünleri outdoor giyim ürünleridir ve kamp kıyafetleri veya kamp giysileri olarak da geçmektedirler. Decathlon kamp kıyafetleri, kamp kıyafetleri bayan, kamp kıyafetleri erkek ve kamp kıyafetleri çocuk modellerini keşfedeceğimiz kategori sayfasını beraber keşfedelim !

Outdoor Giyim Prensipleri

Outdoor giyim seçeneklerini değerlendirirken, tercih ettiğiniz faaliyet türünün gerektirdiklerini bilmenizde fayda vardır. Temelde hem can güvenliğiniz hem sağlığınız için elzem olan korumayı sağlayacak kıyafetleri seçerken, işlevine, dayanıklılığına, esnekliğine, üretildiği malzemeye bakmak iyi bir fikir olabilir. Mesela kampçılık ya da dağ tırmanışı gibi özellikle soğuk hava şartlarıyla karşılaşabileceğiniz faaliyetler içindeyseniz, dağcılık kıyafetleri için genel geçer kuralları gözden geçirebilirsiniz.

Çoğu doğa sporu türünde olduğu gibi dağcılıkta da doğru kıyafet katmanlara ayrılır. Dağ kıyafetleri içindeki iç katman, cildinize temas eden temel katmandır. Dolayısıyla cildinizin nefes alıp vermesini engellemeyecek, aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlayacak bir malzemeden üretilmiş içlik giymeniz önemlidir.

Eskiden, dağ kıyafetleri için başka seçenek olmadığından temel katman olarak yün içlikler kullanılırmış. Günümüzde daha yüksek teknolojiyle üretilmiş, sağlıklı ve esnek seçenekler mevcuttur.

Orta katmanı esas işlevi yalıtımdır. Artık spor kıyafeti ve günlük kıyafet seçiminde seçeceğiniz parçaların nefes alabilen kumaştan üretilmiş olduğuna dikkat edin. Kumaşın nefes almasını önemini spor etkinliğiniz esnasında kolaylıkla fark edeceksiniz.

Genelde yelek ya da ceket / mont şeklinde tasarlanan orta katman kıyafetleri için, fermuarlı bir model tercih etmek havalandırmayı kolaylaştırmak açısından mantıklı olacaktır. Son olarak dış katman, orta katmanı yağmur, rüzgar ve kar gibi dış etmenlerden korumak için tasarlanmıştır.

kamp kıyafetleri, decathlon kamp kıyafetleri modelleri nelerdir gibi sorularınız var ise Decathlon mağazaları ve online mağazasına bekleriz.