Outdoor Kıyafet

218 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Outdoor Giyim - Doğa Yürüşü Kıyafetleri l Decathlon

Doğa ile iç içe yaptığınız yürüyüşler sırasında hem doğanın benzersiz güzelliklerini keşfetme şansı yakalarsınız hem de sağlıklı bir egzersiz yaparsınız. Ayrıca açık havadaki tertemiz oksijeni doyasıya solurken harika manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm bunları gerçekleştirmek için planladığınız doğa yürüyüşü faaliyetlerinizde kullanacağınız outdoor kıyafetlere Decathlon aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Outdoor Giyim - Doğa Yürüyüşü Kıyafetleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Outdoor yürüyüş kıyafetlerinin doğru seçimi açık hava aktiviteniz sırasında konforunuzu ve performansınızı olumlu yönde etkiler. Doğa faaliyetleriniz sırasında gereksinim duyduğunuz outdoor giyim ürünlerini seçerken göz önünde bulundurmanız ilk konu mevsim koşullarıdır. Kış aylarında gerçekleştirdiğiniz yürüyüşlerinizde su geçirmez ve termal özelliklere sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Yaz aylarında kullanmak üzere ise hızlı kuruyan yapıdaki outdoor giysileri seçmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız kıyafetler, hava koşullarının yanı sıra arazi şartlarına da uygun olmadır. Doğa yürüyüşü kıyafeti alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer konu ise seçtiğiniz kıyafetlerin beden ölçülerinize uygun olmasıdır. Böylece daha rahat hareket ederek keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz..

Outdoor Pantolon Modelleri Nelerdir?

Outdoor pantolon modelleri yürüyüş tutkunlarının bacaklarını faaliyet boyunca meydana gelebilecek olumsuzluklardan korumak için tasarlanır. Bununla birlikte nefes alabilen kumaşlar kullanılarak üretilen outdoor pantolonlar hafiflikleri ile de öne çıkar. Terletmeyen tasarımları sayesinde kullanıcılara ihtiyaçları olan konforu sağlayan outdoor pantolonlar, farklı renk seçenekleri ile doğaseverlere beğenisine sunulur. Su kaydırmaz niteliğe sahip outdoor pantolon modelleri, cep dizaynları ile de fonksiyonel kullanım imkânı sağlar. Decathlon ürün yelpazesi içerisinde yer alan 2’si 1 arada pantolon modelleri, tasarımında bulunan fermuar sayesinde hızlı bir şekilde şorta dönüştürülebilir. Ayrıca elastik kumaş yapısı ile daha fazla hareket serbestisi sağlayan outdoor pantolonlar, zorlu doğa koşullarında yırtılma ve yıpranmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Outdoor pantolonlarınıza uygun outdoor ayakkabı her zaman faydalı olacaktır.

Outdoor Mont Çeşitleri Nelerdir?

Outdoor mont çeşitleri, soğuk ve yağışlı havalarda gerçekleştireceğiniz açık hava faaliyetlerinde ihtiyacınız olan korumayı sunan kıyafetlerdir. Su geçirmez özellikleri ve ısı yalıtım teknolojileri ile dikkat çeken outdoor mont modelleri, farklı tasarımlar halinde üretilir. Kapüşonlu dizayna sahip olan ürünler, açık havada kaldığınız süre boyunca baş ve boyun bölgeniz için daha iyi koruma sağlar. Montların nefes alabilen yapısı, yoğun hareket sonucu meydana gelen ısıyı dışarı transfer ederek terlemenizi engeller. Ayrıca montlarda kullanılan cep ve fermuar tasarımları, outdoor tutkunlarına pratik kullanım olanağı sunar.

Outdoor Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Outdoor sırt çantası tasarımları arasından seçim yaparken ekipmanı kullanacağınız aktivite türünü, hava şartları ve arazi koşullarını göz önünde bulundurmalısınız. Kış ve bahar aylarında yapacağınız faaliyetleriniz için su geçirmez kumaştan üretilmiş sırt çantalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca satın alacağınız sırt çantasının ergonomik bir yapıya sahip olması gerektiğini de unutmayın. Ergonomik özelliklere sahip sırt çantaları uzun süreli doğa aktiviteleri sırasında hem konforunuzu muhafaza eder hem de daha iyi performans göstermenize yardımcı olur. Outdoor çanta alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise çantaların omuz askılarının dayanıklı ve ayarlanabilir yapıda olmasıdır. Bununla birlikte tasarımında bel ve göğüs kemerleri bulunan sırt çantaları, ağırlığın sırtınıza eşit olarak dağıtılmasını sağlar.

Outdoor Pantolon Erkek ve Kadın Modelleri Nelerdir?

Açık hava faaliyetleri için dizayn edilen Decathlon outdoor pantolonlar, kadın ve erkek kullanıcılar için farklı tasarlanır. Outdoor pantolon erkek tasarımlarının üretiminde erkek bedeninin karakteristikleri baz alınarak genellikle bol kesimler kullanılır. Aynı şekilde kadın outdoor pantolon dizaynlarında da kadınların anatomik yapısı esas alınarak kullanıcıların aktivite boyunca maksimum konfora sahip olması hedeflenir. Dar kesimli bayan outdoor pantolon modelleri, hareket ederken veya otururken rahat hissettirir. Ayrıca paçalarında düğme bulunan kadın pantolon dizaynları da pantolonun uzunluğunun ayarlanmasına imkân verir.

Outdoor Mont Erkek ve Outdoor Kadın Çeşitleri Nelerdir?

Decathlon outdoor mont erkek kategorisinde yer alan ürünler koyu renk seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Outdoor mont bayan kategorisinde yer alan kıyafetler ise canlı renkleri ile ön plana çıkar. Bazı kadın mont modellerinde kullanılan suni kürk, ekstra koruma ve şık bir görünüm sağlar. Ayrıca Decathlon ürün gamı içerisinde yer alan outdoor mont kadın doğa yürüyüşü kıyafetleri sahip oldukları modern tasarımları ile günlük kullanım için de tercih edilir.

İhtiyacınız olan tüm doğa yürüyüşü kıyafetlerine Decathlon aracılığı ile sahip olabilir ve keyifli bir outdoor faaliyet deneyimi yaşayabilirsiniz.

Doğa Sporları ve Outdoor Giyim

Outdoor kavramını bire bir Türkçe'ye çevirsek, 'kapı dışı' gibi bir terim elde ederiz. Günümüzde güvenli evlerimizin 'kapılarının dışında', yani doğada yapılan spor türlerine 'outdoor sporları' denmektedir. Dağcılık, kaya tırmanışı, yürüyüş, kampçılık, mağara dalışı, serbest dalış, kanyon geçişi, yamaç paraşütü, yelken kanat, kamp, nehir kanosu, doğa fotoğrafçılığı, buzul tırmanışı, donmuş şelale tırmanışı, dağ bisikleti, yelken, rüzgar sörfü, uçurtma sörfü gibi faaliyetler, yaygın doğa sporları arasında sayılabilir. Güvenli evlerimizin kapılarının dışında dedik ya, doğada yapılabilecek faaliyetlerin bu örneklerine ilk bakışta bile, bu sporlar için doğru malzeme ve kıyafetlerin seçilmesinin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Mesela doğa yürüyüşü kıyafetleri arasından doğru bir tercih yapmazsanız, deneyiminizin tadını çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Outdoor giyim, dağa tırmanırken sizi soğuktan koruyacak, bisiklet binerken can güvenliğinizi sağlayacak temel unsurlardan biridir. Yürüyüş yapmaktan hoşlanıyor ve bunu amatör ya da profesyonel şekilde deneyimlemek istiyorsanız, gündelik kıyafetleriniz yerine trekking kıyafetleri arasından bir seçim yapmanız, deneyiminizi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Yani, fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak insana büyük katkısı olan doğa sporlarını deneyimlerken, outdoor giyim ve outdoor malzemeleri prensiplerini de keşfetmeniz gerekecek.

Outdoor Giyim Prensipleri

Outdoor giyim seçeneklerini değerlendirirken, tercih ettiğiniz faaliyet türünün gerektirdiklerini bilmenizde fayda vardır. Temelde hem can güvenliğiniz hem sağlığınız için elzem olan korumayı sağlayacak kıyafetleri seçerken, işlevine, dayanıklılığına, esnekliğine, üretildiği malzemeye bakmak iyi bir fikir olabilir. Mesela kampçılık ya da dağ tırmanışı gibi özellikle soğuk hava şartlarıyla karşılaşabileceğiniz faaliyetler içindeyseniz, dağcılık kıyafetleri için genel geçer kuralları gözden geçirebilirsiniz. Çoğu doğa sporu türünde olduğu gibi dağcılıkta da doğru kıyafet katmanlara ayrılır. İç katman, cildinize temas eden temel katmandır. Dolayısıyla cildinizin nefes alıp vermesini engellemeyecek, aynı zamanda ısı yalıtımını da sağlayacak bir malzemeden üretilmiş içlik giymeniz önemlidir. Eskiden, başka seçenek olmadığından temel katman için yün içlikler kullanılırmış. Günümüzde daha yüksek teknolojiyle üretilmiş, sağlıklı ve esnek seçenekler mevcuttur. Orta katmanı esas işlevi yalıtımdır. Genelde yelek ya da ceket / mont şeklinde tasarlanan orta katman kıyafetleri için, fermuarlı bir model tercih etmek havalandırmayı kolaylaştırmak açısından mantıklı olacaktır. Son olarak dış katman, orta katmanı yağmur, rüzgar ve kar gibi dış etmenlerden korumak için tasarlanmıştır.