Hiking - Trekking - Outdoor

585 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Doğa Yürüyüşü & Outdoor Kıyafet Fiyatları ve Modelleri | Decathlon

Doğa yürüyüşleri yoğun iş ve okul temposu içerisinde kendisine zaman ayırmak, doğa ile iç içe olarak stresini atmak isteyenlerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında yer alır. Son derece eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivite olan ‌‌hiking, ‌trekking ve diğer ‌outdoor sporlar esnasında sakatlanmamak ve daha çok keyif almak için uygun kıyafet seçimine dikkat etmek gerekir.Outdoor kıyafetlerin ‌ engebeli alanlarda güvenle kullanmaya uygun olması, yoğun efor nedeni ile değişen vücut ısısı ve terlemeye karşı dayanıklılığı önemlidir.

Doğa yürüyüşleri için kıyafet seçiminde öncelikle ‌trekking ya da ‌hiking yapacağınız mevsimi göz önünde bulunmakta fayda var. Kış ayları için seçeceğiniz ürünlerin termal özellikte olması, vücut sıcaklığınızı koruması ve aynı zamanda da cildinize nefes alma imkânı tanıması çok önemli. Yaz aylarında kullanılacak kıyafetlerin ise güneş ışınlarını yansıtması gerekir. ‌Hiking ve ‌trekking için en önemli kıyafetlerin başında dış giyim ürünleri gelir. Doğa yürüyüşü esnasında sorun yaşamamak ve konforunuzdan ödün vermemek için her mevsim yanınızda yağmurluk taşımanızda önemlidir. ‌‌Hiking, ‌trekking ve tırmanış için farklı özelliklerdeki ‌Decathlon mont ve yağmurluk modellerini inceleyebilirsiniz.

‌Outdoor spor deneyiminizin daha güvenli geçmesi için pantolon, atlet, rüzgarlık, tişört gibi kıyafetlerinizin de eksiksiz olması gerekir. Yelek, tozluk, şapka, eldiven, kemer gibi ürünler de aktivite esnasında daha konforlu olmanızı sağlar. Ayrıca yaz aylarında bermuda, kısa kollu gömlek, şort, şort etek gibi kıyafetler ile yaz aylarında doğa yürüyüşlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Kış ayları için ise kazak, polar, uzun kollu tişört, yağmura ve rüzgâra dayanıklı mont ve yelek gibi ürünler sayesinde soğuğa ve zorlu mevsim şartlarına karşı daha hazırlıklı olabilirsiniz.

Doğada daha fazla zaman geçirmek isteyenlerin tercih ettiği outdoor aktiviteler arasında yer alan kampçılık malzemelerini alırken ekstra olarak dikkat etmek gerekir. Kampçılıktaki en önemli ekipman çadırlardır. Kamp kuracağınız bölgenin iklimini ve çadırda kaç kişi kalacağınızı göz önünde bulundurarak kullanacağınız kamp çadırına karar verebilirsiniz. Fresh&Black çadırlar, güneşi kamufle ettiğinden dolayı sıcak yaz günlerinde son derece kullanışlı olur. Decathlon tulumları arasından kullanacağınız sıcaklık değerlerine uygun uyku tulumlarını inceleyebilir ve kendiniz için ürünü seçebilirsiniz. Kampınızın daha rahat geçmesi için kamp sandalyesi ve masası kullanabilirsiniz. Açılır kapanır olarak tasarlanan kamp masası ve sandalyesi, mümkün oldukça hafif ancak dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. sırt çantanızı asarak taşıyabileceğiniz ürünler, kamp konforunuzu ciddi anlamda artırır. Ayrıca doğada yemek yapma deneyimini yaşamak için ocak, bardak, tabak, yanınızda soğuk ya da sıcak içeceklerinizi taşımak için ise suluk, matara ve soğutucuları inceleyebilirsiniz.

‌Hiking ve ‌Trekking Malzemeleri

En çok deneyimlenen ‌outdoor sporlarından olan ‌hiking ve ‌trekking doğada zaman geçirmenin en keyifli yollarının başında yer alıyor. Ancak doğru ekipmanlar kullanılmadığında tehlikeli de olabilir. Güvenli bir doğa yürüyüşü deneyimi için ayakkabı seçimi çok önemli. Doğa şartlarına uygun ayakkabılar tercih edilmediğinde ayak ve bileklerinizde sakatlık yaşanma riski doğar. Klasik spor ayakkabılarla ‌trekking ya da ‌hiking yapmak yerine ‌outdoor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Başlangıç seviyesi için darbeleri ‌absorbe eden, özel teknolojisi ile kaymayı önleyen hafif ayakkabı modellerini tercih etmek yeterli olur. İleri seviye ‌trekking ve tırmanış deneyimleri için ‌outdoor ayakkabı seçerken daha dikkat olmak gerekir. Dört mevsim kullanılabilen, yüksek yer tutuş özelliği bulunan, darbe azaltıcı ve ayağa uyum sağlama kabiliyeti olan ürünleri tercih etmekte fayda var. Günübirlik doğa yürüyüşleri, ‌trekking ya da tırmanış için farklı model ve özelliklerde ‌outdoor ayakkabılarını ‌Decathlon ‌online alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü kıyafetleri seçerken kişisel tercihler, fiziksel özellikler ve ürünün kullanılacağı mevsim önem taşır. Polar ürünler kış aylarında en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Farklı mekân ve zorluk seviyesindeki parkurlara uyumlu olarak üretilen polarların mont, pantolon ve içlik çeşitleri bulunur. ‌Decathlon polar kategorisinde başlangıç seviyesi ürünlerin yanı sıra yağmur ve rüzgâr geçirmeyen, su tutmaz, yüksek esneklikte, ısı yalıtım özelliği ve havalandırma bölümleri olan profesyonel modeller de bulunur.

Rüzgarlık ve yağmurluk gibi dış giyim ürünleri kategorisinde her alana uygun oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Kıyafetlerin kullanılacağı zorluk seviyesine uygun farklı özelliklerdeki modeller arasında beklentiniz ve bütçenize uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Her yaş, cinsiyet ve beklentiye uygun ‌‌trekking, ‌hiking ile diğer ‌outdoor spor kıyafetlerini ‌Decathlon doğa yürüyüşü & ‌outdoor kıyafetleri kategorisinde bulabilirsiniz.