Boks Eldiveni ve Bandajı

21 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Boks Eldiveni ve Bandajı

Boks eldiveni ve bandaj, antrenmanlar ve maçlar sırasında kullanılması gereken ekipmanlar arasında yer alır. Kullanım alanlarına göre farklı modeller halinde tasarlanan boks eldiveni ve el bandajı, boks yaparken sporcunun ellerinin korunmasına yardımcı olur. İster amatör bir sporcu ister profesyonel bir boksör olun daha iyi performans gösterebilmek için doğru boks eldiveni ve bandajı ile ringe çıkmanız gerekir.

Boks Eldiveni Nasıl Takılır?

İlk olarak tercih ettiğiniz boks eldiveni modellinin kullanım sırasında rahat etmenizi sağlayan nefes alabilir yapıya sahip olması gerekir. Ayrıca satın aldığınız boks eldiveni, ellerinizi koruyabilecek tasarıma ve uzun süre performans gösterebilecek dayanıklılığa sahip olmalıdır. Boks eldiveni, bandaj veya iç eldiven ile birlikte kullanılır. Bu nedenle satın aldığınız boks eldivenini takmadan önce ellerinize bandaj sarmalı veya iç eldiven kullanmalısınız. Ardından elinizi boks eldiveninin içerisine iyice sokmalı ve elinizin doğal bir şekilde eldivenin şeklini aldığından emin olmalısınız. Eğer eldiveni taktığınızda doğal bir rahatlık hissetmiyorsanız eldiven bedenini doğru belirlememiş olabilirsiniz. Daha sonra herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde bilek bandını sıkıca sarmalısınız. Eldivenlerin bileklerini gevşek sardığınız takdirde yumruk atarken elinizin doğru bir şekilde pozisyon alması zorlaşır.

Boks Eldiveni Bedenleri Nasıl Hesaplanır?

El büyüklüğüne göre farklı boyut ve ağırlıklarda tasarlanan boks eldiveni bedenleri, İngiliz ölçü birimi "ons"un kısaltması olan "oz" ile belirlenir. Oz değeri eldivenin büyüklüğünü değil ağırlığını ifade eder. Boksörler, kendilerine uygun eldiven modelini seçerken yaptıkları antrenmanın türünü ve vücut ağırlıklarını göz önünde bulundurur. Profesyonel boksörler, antrenmanlar ve maçlar için farklı eldivenler kullanır. 8 oz eldivenler 40-50 kilo, 10 oz boks eldivenleri 50-59 kilo, 12 oz eldivenler 59-74 kilo, 14 oz eldivenler 74-86 kilo, 16 oz eldivenler ise 86-92 kilo arası vücut ağırlığına sahip boksörlerin kullanımı için tasarlanır.

Boks Eldiveni Fiyatları Nelerdir?

Boks eldiveni fiyatları, aksesuarın üretildiği malzeme, marka ve kullanım alanına göre değişir. Profesyoneller için imal edilen eldiven modelleri, yeni başlayanlar için tasarlanan eldivenlere göre daha yüksek bir fiyat seviyesine sahiptir. Antrenmanlarda kullanmak üzere dizayn edilen boks antrenman eldiveni modelleri ise maç için tasarlanan ürünlere göre daha uygun fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Ayrıca Decathlon ürün gamı içerisinde yer alan çocuk spor ürünleri de her bütçeye uygun fiyatları ile dikkat çeker. Siz de boks antrenmanları sırasında ihtiyacınız olan spor ekipmanları ve spor aksesuarları için Decathlon’u ziyaret edebilir, beğendiğiniz ürünleri hemen temin ederek evde spor yapmanın keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Boks Eldiveni Bandajı Nasıl Sarılır?

Boks el bandajı, her boksörün mutlaka kullanması gereken aksesuarlar arasında yer alır. Antrenman veya maç esnasında ellerde oluşan teri tamamen emen boks bandajı, boksörlerin ellerinin tahriş olmasını engellerken el tarağı ve bilek kemiklerini de destekleyerek sakatlanmaların önüne geçer. Boks eldiveni bandajı tasarımlarından söz konusu faydaların elde edilebilmesi için doğru ekipmanın kullanılması gerekir. Bu kapsamda sparring olarak adlandırılan hafif antrenman maçlarında düşük yoğunluklu bandajlar kullanılmalıdır. Daha yoğun idmanlar ve maç sırasında kullanmak üzere de daha uzun ve kalın bandajlar tercih edilmelidir. Uygun el bandajını temin ettikten sonra aksesuarın doğru bir şekilde sarılması da oldukça önemlidir. Sarma işlemine bandajın biye kısmı baş parmağa takılarak başlanır. Ardından bileğe doğru ilk sarma işlemi yapılır ve bilek birkaç kez sarılır. Daha sonra baş parmak ve el tarağı kısımları sarılarak işleme devam edilir. Bandaj bilek ve başparmağa uygun şekilde yerleştirmeli ve hassas bölgelerde bandajın kat sayısı artırılmalı. Bandajı sarmaya bilekten başlayıp yine bilekte bitirmelisiniz. Sarım sırasında bandajın ne çok sıkı ne de çok gevşek olmamasına dikkat ediniz.