Basketbol Ayakkabıları

18 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Basketbol Ayakkabıları

Milyonların tutkusu olan basketbol, yediden yetmişe herkese hitap etme özelliği taşır. İster profesyonel olarak basketbol oynayın isterseniz bu eşsiz oyunun keyfini sadece izleyici olarak sürün, basketbol akıl ve fiziksel yeteneğin en iyi şekilde buluştuğu ender spor dallarından biri olarak insanları büyülemeye devam ediyor.Basketboldan alınan keyfi artırmanın ve bunu yaparken sağlığınızdan ödün vermememin en iyi yollarından biri, kaliteli bir basketbol ayakkabısı seçmekten geçiyor. O halde "Basketbol ayakkabısı seçiminde nelere dikkat etmek gerekiyor, erkek ve kadın basketbol ayakkabısı modelleri arasındaki farklar neler, çocuklar için basketbol ayakkabıları nasıl olmalı?" gibi soruların yanıtının bir hayli önemli olduğunu ifade etmek gerek. Zira oyunun doğası gereği basketbol ayakkabısı seçimi en az basketbol topu kalitesi kadar önemlidir.

Basketbol Ayakkabısı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Basketbol ayakkabısı seçiminde dikkat edilmesi gereken dört ana etken vardır. Bunlar sırasıyla ayakkabı malzemesi, dış yüzey, taban yüksekliği ve dış taban türüdür. Bu dört etkene ek olarak, oyuncu türüne göre seçim faktörlerinin de basketbol ayakkabısı tercih ederken önemli olduğunu belirtmek gerek. Ayakkabı malzemesinde önemli olan, ayakkabının bileği sarması ve zemini tutmasıdır. Modele göre sert veya yumuşak malzeme tercih edilebilir. Ayrıca ayakkabıda darbe emici özellik bulunmalıdır, ki bu seçimde de orta taban özelliklerini tüm detaylarıyla ele almak olmazsa olmazdır. Dış yüzeyde ise hava dolaşımını gerçekleştiren ve terlemeyi engelleyen ergonomik kumaşlar yorgunluğu azaltıp basketbolcunun performansını artırdığı gibi, ayakkabının kullanım süresini de olumlu anlamda etkiler. Basketbol potası bulunan her yerde, betonda veya parkede oynamak fark etmeksizin, basketbol ayakkabısının tabanı kesinlikle dişli veya tırtıklı olmalıdır. Zeminle uyumlu olmayan bir ayakkabı tercihi basketbolcunun fiziksel ağrılar hissetmesine neden olur.

Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Erkek basketbol ayakkabısı dendiğinde birbirinden farklı birçok model ifade edilebilir. Bu modeller taban ve bilek özelliklerine göre değişir. Farklı markaların, basketbolcuların isimleriyle ürettiği özel modellere erişebilmek de mümkündür. Orta tabanlı, yüksek bilekli ayakkabılar farklı ihtiyaçlara hitap ederken daha düşük bilekli basketbol ayakkabıları hız ve denge gibi ani dönüşlerde daha önemli özellikteki modellerdir. Özel seri modeller arasında ise Michael Jordan, LeBron James, Kevin Durant ve Kyrie Irving isimli ürünler yer alır.

Kadın Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Kadın basketbol ayakkabısı modellerinde bilek kısmı genelde daha düşük tutulur. Bunun en büyük nedeni, kadın bileğinin daha ince olması ve bu nedenle hareket kabiliyetini artırma isteğidir. Kadın modellerinde de orta taban desteği çok önemlidir. Bu basketbol ayakkabılarında ürünün bileği sarması ve artan hareket kabiliyeti oldukça ön plana çıkar. Ayrıca kadınlara yönelik modeller erkeklere yönelik modellerden çeşit ve sayı olarak daha azdır. Kadınlar ve çocuklar için üretilen modeller arasında Barcin basketbol ayakkabısı seçeneklerine göz atmak da faydalı olabilir.

Çocuk Basketbol Ayakkabısı Nasıl Olmaldır?

Her şeyden önce çocuk basketbol ayakkabısı modellerinde güvenlik ön planda olmalı ve bileği koruyan, hareket kabiliyetini artıran modeller tercih edilmelidir. Buna ve orta taban desteğine ek olarak çocuklar için tarz yaratmak da önemli olabilir. Şöyle ki, basketbol şortu ve çoraplarıyla uyumlu olabilecek bir renk kombinasyonu her zaman ön planda olacaktır. Ayrıca çocukların oynadığı pozisyona göre ayakkabı tercihi yetişkinlere kıyasla daha önemlidir. Zira güç ve koruma gerektiren pivot pozisyonunda oynayan bir çocuğa daha yüksek bilekli bir ayakkabı, kısa pozisyonda oynayan bir çocuğa ise hareket kabiliyetini artıracak kısa bilekli ve mutlaka orta taban destekli bir ayakkabı alınmalıdır.

Tarmak Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Decathlon'un kendi ürünü olan Tarmak basketbol ayakkabısı; erkek, çocuk ve unisex kategorilerinde toplam 17 modele sahiptir. Bu modeller arasında Elevate 900, Fast 500, Spider Lace 500,S100, Shield 300 ve Shield 500 gibi modeller ön plana çıkmaktadır. Decathlon kalitesinin yarattığı farkla, en uygun basketbol ayakkabısı fiyatları ve basketbol ayakkabısı indirim seçeneklerine tek tıkla ulaşmak ve oldukça keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamak çok kolay!