Vücut Koruma Ekipmanı

6 Adet Adet

Sıralama:

Vücut Koruma Ekipmanları

Kayak ve snowboard, en keyifli kış sporları arasında ilk sıralarda bulunuyor. Kayak ve snowboard sporlarıyla uğraşırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında ise vücudunuzu korumak geliyor. Bileklik, dizlik ve koruyucu kayak şortu gibi çok sayıda ürün, sizi soğuk havadan ve zorlu iklim şartlarından korurken spor etkinliğiniz esnasında güvende kalmanıza da yardımcı oluyor.

Snowboard Bileklikleriyle Tanışın

Snowboard bileklikleri, snowboard etkinliği esnasında yüksek hızdayken yaşayabileceğiniz olumsuz durumları güvenli hale getirme amacıyla tasarlanıyor. EN 14120 6.7 ve 6.8 standardına uygun şekilde üretilen bileklik modelleri, her türlü düşme ve darbeye karşı yüksek dayanıklılık göstererek el bileklerinizin zedelenmesini önlüyor. Dokuması %100 polyesterden, ana astarı %100 polipropilenden ve dolgu kısmı %100 EVA'dan üretilen bileklik seçenekleri, her bileğe uygun şekilde ayarlanabilen iki kayış avantajı sunuyor. Esnek yapısı sayesinde bileğinize geniş bir hareket alanı tanıyan bileklikler, aynı zamanda snowboard ya da kayak eldivenlerinin altında da kullanılabiliyor. Avuç bölümünde bulunan Nitrex köpükten oluşan poliamit katman sayesinde bilekleri güçlü bir şekilde destekleyen bileklik modelleri, en yüksek hızdayken bile el hakimiyetinizi koruyabilmenize olanak tanıyor. Small, Medium, Large ve X Large olmak üzere dört farklı boyda üretilen ürünler, her yaşa ve her fiziğe kolayca uyum sağlarken çamaşır makinesinde yıkanabilme özellikleriyle de bakım kolaylığı sağlıyor.

Diz Koruyucularla Güvende Kalın

Kayak ve snowboard etkinlikleri esnasında yaşanabilen aksiliklerin büyük bir bölümü, sporcu dizinin zedelenmesine yol açıyor. Zedelenme riskini ortadan kaldırmanız için ise çok sayıda diz koruyucu modelleri üretiliyor. Sarı, siyah, mavi ve kırmızı gibi farklı renk seçenekleriyle üretilen diz koruyucular, spor kıyafetinizle kusursuz bir uyum yakalayarak dış görünüşünüze katkı sağlıyor. EN1621-1 standardına uygun olarak üretilmeleri sayesinde diz darbelerine karşı büyük bir direnç gösteren ürünler, spor etkinliği esnasında karşılaşabileceğiniz düşme, vurma, çarpma gibi çok sayıda aksiliğin dizlerinize zarar vermesini önlüyor. Likralı elastik kumaştan üretilmiş çevre bölümleri sayesinde bacağınıza tamamen oturan koruyucu modelleri, diz kapağı bölümünün kavisli olması sayesinde de darbeleri süspanse edebiliyor. Diz kapağı koruyucuları, nefes alabilen kumaş yapıları sayesinde uzun süreli etkinliklerde bile cildiniz üzerinde hava dolaşımı olmasını sağlıyor ve bu sayede terleme kaynaklı cilt problemlerinin oluşumunu engelliyor. Çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilen ürünler, bakım ve temizlik kolaylığıyla da dikkat çekiyor.

Kayak Şortlarıyla Sağlığınızı Koruyun

Kayak ve snowboard sporlarıyla ilgilenenler için üretilen vücut koruma ekipmanları arasında son derece etkili şort modelleri de bulunuyor. Siyah, gri, kırmızı gibi renk tonlarında üretilen kayak şortları, etkili görünümleriyle sportif tarzınıza katkıda bulunurken kadın ve erkek fizyolojisine göre ayrı ayrı hazırlanmış tasarımlarıyla da güvenliğinizi sağlıyor. Medium, Large ve X Large olmak üzere üç farklı beden halinde tasarlanan kayak şortları, likralı kumaşları sayesinde vücudunuzu kusursuz bir şekilde sarıyor ve kas gruplarınızı destekliyor. (AB) 2016/425 yönetmeliğine uygun kuyruk sokumu destekleriyle kayak esnasında kusursuz bir postür sergilemenize yardımcı olan kayak şortları, nefes alabilen dokuları ile de cildiniz etrafındaki havayı düzenli olarak tazeliyor. Kayak şortları ve pantolonları altına rahatlıkla giyebileceğiniz kayak şortları, bel ve kalça bölümlerindeki desteklerle darbelere karşı koruma sağlıyor. Gövde kısımları %100 polyesterden üretilen kayak şortları, destekleyici köpük bölümlerinde ise %65 oranında neoprene ve %35 oranında PVC'ye yer veriyor. Bu sayede uzun yıllar boyunca esneme ve gevşeme sorunu olmadan güvenle kullanılabilen kadın ve erkek kayak şortları, çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilmeleri sayesinde de pratik bir kullanım şansı sunuyor.