Kayak, Snowboard Kaskı

11 Adet Adet

Sıralama:

Kayak ve Snowboard Kaskları

Kayak ve Snowboard kaskları, performans esnasında kafa yaralanmalarını önleyen ve hayat kurtaran en önemli ekipmanlar arasında yer alıyor. Kayak ve Snowboard kaskı özellikleri genellikle mevsim ve ihtiyaçlara göre kategorize ediliyor. Soğuk hava için tasarlanana özel snowboard ve Kayak ve Snowboard kaskları, başınızı sıcak ve konforlu tutuyor. Ayrıca çıkarılabilir bölümleri de olan kasklar, kıştan yaza da kolayca uyarlanabiliyor. Kask satın almadan önce doğru tercihleri yapmanız için bazı teknik ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız Kayak ve Snowboard kaskı seçim rehberimize göz atarak Decathlon'un onlarca farklı alternatifi arasından doğru tercihlerde bulunabilirsiniz.

Kayak ve Snowboard Kaskı Türleri

Kayak ve snowboard kaskları söz konusu olunca üç farklı tipte model karşınıza çıkıyor. Yarı korumalı kasklar, tüm kafa için koruma sağlarken yumuşak kulak yastıklarıyla sunuluyor. Bu özellik, düşme ihtimalinde kulaklarınızın da korunmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda konforlu ve rahat kullanım sağlayan bu modeller, işitme duyunuzu engellemeyecek şekilde sunuluyor. Rahatlık ve koruma arasında mükemmel denge oluşturan yarı korumalı Kayak ve Snowboard kaskları, pek çok amatör ve profesyonel tarafından tercih ediliyor. Tam koruma sunan Kayak ve Snowboard kaskları ise başınızı tamamen kaplayarak kulaklar için de sert bir koruma sağlıyor. Bu tip tam korumalı modeller, özellikle ilk defa Kayak ve Snowboard yapmayı düşünenler ve çocuklar için öneriliyor. Yarışçılar ve yüksek hız yapmak isteyenler için ideal koruma sağlayan tam kask modelleri, yarım kasklar kadar tercih edilmese de güvenlik açısından benzersiz sonuçlar sunuyor. Bunun yanı sıra tam yüz korumalı Kayak ve Snowboard kaskı alternatifleri de bulunuyor. Bu kasklar, bisiklet ve motosiklet kullanıcıları tarafından yaygın olarak tercih edilse Kayak ve Snowboard yaparken de kullanılabiliyor. Decathlon'un geniş koleksiyonunda farklı ihtiyaç ve tercihlere uygun pek çok Kayak ve Snowboard kaskı modeli yer alıyor.

Kayak ve Snowboard Kaskı Yapıları

Kayak ve Snowboard kaskları söz konusu olunca modellerin yanı sıra yapı itibariyle de farklılıklar söz konusu oluyor. Kask yapıları hakkında bilgi sahibi olmadan önce bu ekipmanların tekli etkiye sahip olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Diğer bir deyişle kaskınız herhangi bir darbe alması durumunda çatlama veya kırılma gibi sonuçlar doğabiliyor. Bu nedenle darbe alan kaskınızı değiştirmeniz gerekiyor. Kalıp iç yapıya sahip kasklar, köpük astar üzerine kalıplanmış polikarbonat dış kabuğa sahip modellerden oluşuyor. İki tabakalı bu yapı, şoku emerek içerisinde güvenle kalmanızı sağlıyor. Sert kabuklu kask yapıları ise sert plastikten üretildiği için daha ağır yapıda olabiliyor. Ancak darbelere karşı önemli ölçüde koruma sunuyor. Yumuşak kabuğa sahip kasklar ise farklı yoğunluklarda iki köpük tabakasından oluşuyor. Yumuşak yapı, rahat kullanım sağlaması bakımından tercih ediliyor. Siz de Decathlon'un onlarca farklı seçenekleri arasından rahat ve güvenli kask modelini keşfedebilirsiniz.

Kafanıza Uygun Ölçüyü Bulun

Kayak ve Snowboard kasklarından en iyi performansı alabilmeniz için kafanıza rahatça sığması ve doğru şekilde oturması gerekiyor. Bu nedenle kask satın almadan önce kafanızın ölçüsünü doğru şekilde almanız öneriliyor. Kulakların hemen yukarısından ve kaşlarınızın üstünden başlayarak alacağınız ölçü, beden tablosuna göre tercih yapmanıza yardımcı oluyor. İyi bir kaskın sıkışık ve sağlam yapıda durması gerekiyor. Kask başınızda ileri geri sallanıyorsa doğru uyumu yakalamadığınız anlamına geliyor. Bu nedenle daha küçük boyutlarda kask seçmeniz ya da kalın boyutlandırma pedlerinden yararlanarak sıkıştırmanız önem arz ediyor. Gözlüklerinizin üstü ile kaskınızın arasında boşluk kalmaması da dikkat etmeniz gereken diğer faktörler arasında yer alıyor. Kaskın gözlüklerin üst kısmına sıkıca oturduğundan ve görüşü engelleyemeyecek pozisyonda olduğundan emin şekilde takmalısınız. Siz de hemen şimdi dilediğiniz Kayak ve Snowboard kaskı modelini Decathlon kalitesi ve ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz.