Kayak & Kar Eldivenleri

24 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak ve Snowboard Eldiveni

Kar sporları için doğru kar eldiveni veya mitten çiftini seçmek, soğuğa karşı korunurken aynı zamanda performansınızın da yükselmenizi sağlayabiliyor. Yalnızca profesyonel kış sporcuları için değil soğuk kış günlerinde veya dağda kullanım amaçlı olarak da satın alabileceğiniz pek çok farklı eldiven alternatifi bulunuyor. Nefes alabilen kumaşa sahip, yalıtımlı ve su geçirmeyen yapıdaki Decathlon snowboard ve kayak eldivenleri, parmak eklemlerindeki ve avuçlardaki aşınmaya dayanıklı yapıları sayesinde her türlü aktivitede rahatlıkla kullanılabiliyor. Sizin için en uygun kar eldiven çiftini seçmeden önce hazırladığımız rehbere göz atarak teknik ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İhtiyaçlarına Uygun Modelleri Seçin

Eldivenler her ne kadar basitçe satın alınabilecek aksesuarlar olarak bilinse de kış sporlarında rahat kullanım ve maksimum performans elde etmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Klasik eldiven modelleri, daha iyi el becerisi sunması ve ayarlanabilir fermuar ayrıntıları bakımından avantaj sağlıyor. Hafif kumaş yapısındaki eldivenler ise kros kayağı gibi vücudun çok fazla ısı ürettiği aktiviteler için öneriliyor. Mitten tarzı eldivenler, parmakların kumaşla ayrılmadığı yapı dolayısıyla daha sıcak tutma eğiliminde oluyor. Mitten tarzı eldivenler, kadar rahat kullanım sağlamasa da batonu tutarken veya soğukta yürüyüş yaparken ideal sonuçlar sunuyor. Istakoz tipi eldiven modelleri ise eldiven ve mitten adı verilen modellerin karışımından oluşuyor. İşaret ve orta parmakları, yüzük ve serçe parmakları gruplandırarak kullanım sağlayan eldiven çeşitleri, ellerini daha sıcak tutmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra üçü bir arada eldiven sistemleri de bulunuyor. Çok yönlü bu sistemler, sıcak havalarda dış yüzeyin ve astarın çıkarılabilmesini sağlarken soğuk havalarda daha katmanlı kullanım sunuyor.

Sıcaklık Miktarını Belirleyin

Snowboard veya kayak sporları gibi kış sporları için üretilen eldivenlerin sağladıkları sıcaklık miktarları yapılarına göre farklılık gösteriyor. Bu noktada kişisel ihtiyaçlara ve söz konusu aktiviteye uygun bir çift eldiveni satın almak önem arz ediyor. Daha sıcak koşullarda kullanmak üzere satın alınması planlanan eldivenin çok fazla sıcak tutmayan ancak iyi su geçirmezlik özelliğine sahip materyallerden seçilmesi öneriliyor. Öte yandan daha soğuk ortamlara seyahat etmeniz durumunda dış malzemesi, yalıtımı ve kumaşının sıcak tutması da önem arz ediyor. Tüm bunlara karşın eldivenin sıcaklık miktarı, tamamen kişisel tercihler doğrultusunda da şekillenebiliyor. Decathlon; kadın, erkek ve çocuklar için sunduğu eldiven çeşitleriyle her farklı ihtiyaç ve tercihe hitap ediyor. En sağlam ve dayanıklı materyallere sahip Decathlon eldiven modelleriyle performansınızdan ve en soğuk alanlarda vakit geçirmekten dahi keyif alabilirsiniz.

Boyut ve Uyuma Dikkat Edin

Seçtiğiniz eldiven modelinin elinize tam olarak uyum sağlaması önem vermeniz gereken kriterler arasında yer alıyor. Doğru boyutta tercih edilen eldivenler; el becerisi, sıcaklık ve rahatlık sağlayacağı için satın alırken dikkat etmeniz önem arz ediyor. Doğru manşet uzunluğu, kişisel tercihler doğrultusunda değişse de montunuzun stili seçim yaparken size yardımcı olabiliyor. Manşetin asıl görevi, karı ve soğuk havayı ellerinizden ve kollarınızdan uzak tutmak olduğu için doğru boyutta seçim yapmak gerekiyor. En iyi performans için eldivenin rahatça oturması ve avucunuzu tamamen sararak parmakları germeden hareket etme kabiliyeti yaratmasına dikkat etmelisiniz. Bunun için yumruk yaptığınızda parmaklarınızın bükülmesine engel olan eldiven modellerini tercih etmemelisiniz. Rahatça hareket kabiliyeti yaratan eldivenlerle aktivite esnasında batonlarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Decathlon'un kadın, erkek ve çocuklar için özel olarak ürettiği birbirinden farklı materyal ve tasarımlara sahip snowboard ve kayak eldivenleri arasından ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun modelleri hemen keşfedin!