Kayak, Snowboard Montu

26 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak ve Snowboard Montları

Kayak ve snowboard gibi kış sporları yaparken doğanın zorlu koşullarıyla karşı karşı kalıyorsunuz. Karların içerisinde yuvarlanıyor, düşüyor, ıslanıyor ve saatlerce sıfırın altında derecelerde vakit harcıyorsunuz. Tercih ettiğiniz montun sizi hem soğuk havadan ve yağıştan hem de çarpma ve sürtünme gibi darbelerden koruması şart. Yaptığınız aktivitelerden keyif almanız için sizi bunaltmaması ve hareketlerinizi kısıtlamaması, taşıması gereken özellikler arasında.

İhtiyaçlarınıza Cevap Veren Yetenekler

Üreticiler, pek çok spor dalında olduğu gibi kayak ve snowboard gibi doğa sporları için birçok yetenekle donatılmış özel kumaşlar geliştiriyor. Kayak ve snowboard montları, çoğunlukla kabuk olarak isimlendirilen zırh özelliği taşıyan özel dış katmanlara sahip. Profesyonellik seviyeniz, konfor ihtiyaçlarınız ve aktiviteyi gerçekleştireceğiniz parkur doğrultusunda kayak ya da snowboard montunuz kumaşına karar verebilir, yaptığınız aktiviteden çok daha keyif alabilirsiniz.

Kayak ve snowboard montları, çoğunlukla Soft Shell, Hard Shell ve polar kumaştan üretiliyor. Oldukça esnek, yumuşak ve dayanıklı bir kumaş olan Soft Shell, su ve rüzgâr geçirmezliği konusunda sınıfta kalabiliyor. Rahatlığı, günlük yaşamda da keyifle kullanabilmenize olanak veriyor. Farklı özellikte katmanlardan oluşan Hard Shell kayak ve snowboard montları, daha profesyonel seçimler barındırıyor. Su ve rüzgâr geçirmezliği konusunda Soft Shell montlara kıyasla daha iyi olan Hard Shell modeller, sürtünme ve çarpma gibi darbelere karşı çok daha koruyucu. Fakat Hard Shell montlar, Soft Shell modeller kadar esnek, yumuşak ve rahat değil. Polar montlarsa, suyu emmeleri, rüzgâr geçirgenlikleri ve darbe sönümleme konusunda yetersiz olmaları sebebiyle genellikle pek tercih edilmiyor.

Kullanım Konforunu Arttıran Detaylar

Kayak ve Snowboard montları, çoğunlukla terlemenizin ve üşümenizin önüne geçecek, aktivite esnasında rahat etmenizi ve manevralarınıza odaklanmanızı sağlayan pek çok detay barındırıyor. Su ve rüzgâr geçirmez özelliği yüksek bir mont arıyorsanız, kumaşı kadar fermuarının da su ve rüzgâr geçirmez olduğuna emin olmalısınız. Kaskın üstüne takabileceğiniz bir kapüşona sahip olması, yoğun kar yağışında işinizi düşündüğünüzden daha fazla kolaylaştırabiliyor.

Genellikle koltuk altı ve göğüs gibi bölgelere konumlandırılan havalandırma bölgeleri, aktivite sırasında oluşan fazla ısı ve nemi kolayca dışarıya atmanızı sağlıyor. Eldiven seçiminizle uyumlu manşet tasarımı, üşümenizin önüne geçiyor. Karda yuvarlandığında sırtınıza kar yapışmaması için montunuzda bir toz etek sistemi olup olmadığını kontrol edebilir, herhangi bir çığ tehlikesiyle karşı karşıya kaldığınızda size daha kolay ulaşılması için Recco reflektörü olmasına özen gösterebilirsiniz.

Farklı Stillerde Kayak ve Snowboard Montları

Su iticilik, nefes alma, hafiflik, yalıtım ve koruma, kayak ve snowboard montu seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar. Çoğunlukla astar, yalıtım ve kabuk katmanından üretilen montlar, su geçirmez ekstra bir kılıf ve çıkartılabilir yalıtım katmanı bulunan 3'ü 1 arada modelleri de barındırıyor. Bol, slim fit ve medium fit alternatifleri bulunan modeller, stratejik olarak yerleştirilen cepler ya da gözlüklerinizi hızla silebileceğiniz parçalar gibi detaylara sahip olabiliyor.

Yalıtım, su geçirmezlik, rüzgâr geçirmezlik ve nefes alabilirlik gibi özelliklerin seviyesine, kayak ya da snowboard montunun etiketinden göz atabilirsiniz. Bele direkt oturan ya da diz kapaklarına dek uzanan farklı boylardaki montlar arasından konfor beklentiniz doğrultusunda seçim yapabilir, boyun kısmı çıkartılabilen ya da toz etek kısmı ayarlanabilen modeller arasından tercih ederek vücudunuza tam uyum sağlayacak şekilde kullanabilirsiniz. Ellerinizi daha sıcak tutabilmesi için ince bir eldiven detayına sahip modellere yönelebilir, kayak yapıyorsanız daha esnek ve vücudunuza oturan modellere göz atabilir, snowboard yaparken rahat hareket edebilmek için bol kesim montları değerlendirebilirsiniz. Aradığınız herşey Decathlon'da.

Bebek Kar Tulumu

Bebek kar tulumu; çocuğunuzun vücudunu yumuşak ve sıcak tutar. İster şehirde isterseniz kar tatiline çıkmış olun kışın en keyifli ve en güzel zamanını çocuklarınızla birlikte çıkarabilirsiniz. Kolay giyilebilir olması ve su geçirmez yapısı ile siz ebeveynler için de oldukça kullanışlı olacaktır. Bebek kar tulumu, kar kıyafetleri, montları ve kar aksesuarlarını Decathlon’da bulabilirsiniz.