Snowboard

11 Adet Adet

Sıralama:

Snowboard

Mükemmel bir snowboard seçmek, sürüş deneyiminizi tamamen değiştirebiliyor. Bu nedenle snowboard satın alırken ne aradığınızı bilmek, doğru ve etkili performanslar elde etmenize yardımcı olabiliyor. Ancak söz konusu snowboard seçimi olunca en deneyimli ve profesyonel sporcuların veya uzmanların bile tıkandığı noktalar olabiliyor. Doğru snowboard alışverişi yapabilmeniz için göz önünde bulundurmanız gereken önemli teknik detayların yer aldığı rehberimiz sayesinde aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. Decathlon'un onlarca farklı seçenekleri arasından doğru snowboard tahtası ve bağlamalarını satın alabilmek için hemen rehberimize göz atın.

Snowboard Fiyatları

Snowboard ile kara hakim olmaya başladıktan sonra vazgeçilmez hobiniz olmaya aday olacak en keyifli ve en büyük kış sporu; snowboard kabul edilir. “Türkiye’de en iyi snowboard nerede yapılır”, “snowboard nerede yapılır?”, “snowboard için hangi ekipmanlara ihtiyacınız olur?” gibi sorularınıza cevap bulmak için snowboard rehberi detaylarını inceleyebilirsiniz. Snowboard için ihtiyacınız olacak en kritik snowboard malzemesi; snowboard tahtasıdır.

Snowboard Tahtası

Snowboard kıyafetleri ve gerekli snowboard malzemeleriniz hazırsa ilk yapmanız gereken size öncülük edecek ayağınızı belirlemeniz olacaktır. Kendinizi hazır hissettiğiniz anda snowboard tahtası üzerine çıkarak ilk denemenizi yapabilirsiniz. Eğer snowboard yapmak sizi korkutuyorsa ve tek başınıza yapamayacağınızı düşünüyorsanız; o zaman mutlaka tecrübeli birinden snowboard eğitimi alabilirsiniz. Snowboard’a ayak bağlama işlemi oldukça önemli ve kritiktir. Ayaklarınızın gevşek kalması durumunda ayaklarınız board üzerinden ayrılarak kötü bir düşüş yaşayabilir ya da ani dönüş sırasında ayak bileğinin burkulması riskini yaşayabilirsiniz. Siz de Kayak & Snowboard kategorisini inceleyerek, kış sporları ve snowboard hakkında pek çok seçeneğe erişebilirsiniz.

Doğru Snowboard Uzunluğunu Seçin

Doğru snowboard uzunluğu, vücut ağırlığına ve yapmayı planladığınız sürüş türüne bağlı olarak değişim gösteriyor. Geleneksel snowboard uzunluğu başlangıç seviyesindekiler için önerilse de yetenek seviyesi, ağırlık ve tahtanın yapısı gibi teknik ayrıntılar, snowboard uzunluğunu belirlemede önemli rol üstleniyor. Serbest sürüş tarzında kullanılacak snowboard tahtalarının daha fazla denge ve hız için biraz daha uzun olması öneriliyor. Burnun yukarı kalkmasına ve yorgunluğun azalmasına yardımcı olan uzun ve daha geniş freeride snowboard modelleri, derin karda daha iyi sürüş sağlıyor. Freestyle sporcuları ise daha kısa ve kalın snowboard modelleri tercih ediyorlar. Bu tip snowboard, raylar üzerinde kontrol sağlamaya yardımcı olduğu için freestyle sürüşlerde daha iyi dönüş sağlıyor. All-mountain tarzı sürüşler için ise daha dar bir bel yapısına sahip snowboard modelleri uygun bulunuyor. Bu tip modeller, uçtan uca daha hızlı geçmeyi sağlayarak kontrolü artırıyor. Decathlon'un snowboard ölçü tablosuna bakarak doğru modeli tercih edebilirsiniz.

Snowboard Esnekliği ve Sürüş Tarzları

Decathlon'un geniş koleksiyonunda yer alan snowboard modelleri her yıl yenilense de seçmeyi düşündüğünüz tarz, tamamen sizin kişisel tercihlerinize göre şekilleniyor. Yumuşak esnek snowboard tipleri, düşük hızda döndürmesi kolay olduğu için daha çok jibbing ve iç mekan sürüşleri için öneriliyor. Ancak yumuşak esneklikteki snowboard'lar, yüksek hızlarda dengesiz hissetmenize neden olabiliyor. Orta esneklik tipindeki snowboard'lar, park, pist veya parkur gibi pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen çok yönlü modeller arasında yer alıyor. Bu nedenle orta esneklikteki snowboard modelleri özellikle yeni başlayanlara öneriliyor. Sert esneklik seviyesi ise daha çok freeride veya backcountry kullanımı için üretiliyor. Daha iyi kenar tutuşu sağlayan bu modeller, yüksek hızlarda daha stabil sonuçlar sunuyor. Sert esnek snowboard'lar, yüksek hızlı dönüşler sağlayan sürücüler için uygun olurken daha hafif kullanım düzeyi için yeterli esnekliği sağlayamayabiliyor.

Snowboard Bağlama Özellikleri

Snowboard seçiminde tahta kadar bağlama donanımının da seçimine dikkat etmek gerekiyor. Snowboard bağlamaları da tıpkı tahtalar gibi çeşitli esneklik düzeylerinde sunuluyor. Yumuşak, orta ve sert esnekliği sahip bağlamalar, 1 ila 10 arasında derecelendiriliyor. Daha yumuşak esnekliğe sahip bağlamalar, yeni başlayanlar için mükemmel sonuçlar sunuyor. Esnek bağlamalarla heelside tarzı dönüşler yapmak da kolaylaşıyor. Freestyle ve jib sürücüleri de esnek pres ve kavramalar için bu tip bağlamaları tercih edebiliyorlar. Orta esneklikteki bağlamalar, pek çok sürücü için en doğru sonucu verenler arasında yer alıyor. Orta esneklikteki bağlamalar, ilave destek ve kontrol sunduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Daha zor sürüş deneyimleri arayışında olanlar için ise sert esneklikteki bağlamalar öneriliyor. Özellikle büyük dağlık arazilerde serbest sürüş yapanlar için bu tip sert esnekliğe sahip bağlamalar daha iyi sonuçlar veriyor. Siz de hemen şimdi kişisel tercihlerinize ve sürüş şeklinize göre en uygun snowboard ve bağlama setlerini satın alabilmek için Decathlon mağazalarına veya online alışveriş sitesine göz atabilirsiniz.