Kayak

5 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak

Kış sporlarına düşkün olanlar, kış mevsiminden ayrı bir keyif alırlar. Özellikle karlı havanın güzelliğini kayak sporuyla keşfedenler güçlü ekipmanlara ihtiyaç duyarlar. Başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar tüm gereksiniminize yönelik bulabileceğiniz kayak takımlarını pistte rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Karın Keyfini Kayakla Çıkarın

Kayak sporu doğa ile iç içe olmanız için muhteşemdir. Kusursuz denge ve teknikle kar üstünde yeteneğinizi sergileyebilirsiniz. Kayak tamamen dengenizi bulmak ve bunu sürdürmekle ilgilidir. Vücudunuz kayak ekipmanınızla, kar koşullarıyla ve zemin ile sürekli bir uyum içinde olmalıdır. Aynı zamanda bu uyum ve denge zihninizde de kayak boyunca yer edinmelidir. Kayak, doğanın en güzel manzaralarıyla karşılaşmanızı sağlar. Bir dağın tepesinden aşağılara kaymak size heyecan verirken etkileyici görüntülerle baş başa bırakır. Bu sayede kayak keyfini tam anlamıyla çıkarmış olursunuz.

Güvenli Kayak Takımları

Tırmanmada ve karlı zeminde harika performans gösteren sağlam, hafif ve duyarlı yapıdaki çok yönlü kayak ekipmanlarıyla kontrolünüzü rahatça sağlarsınız. Bu sayede yüksek eğim ortalama eğim fark etmeden huzurla kullanırsınız. Zorlu zeminlerde kayak yapmanızı etkili bir şekilde güçlendirirken; aynı zamanda kaymanızı da kolaylaştıran bir biçimde yer tutuşu gerçekleştirirsiniz. Kar ile daha iyi temas ederek ölçülü bir itiş gücü sayesinde zorlu virajlarda keskin dönüşleri düşmeden yapabilirsiniz. Böylelikle kayak ekipmanınız, ağırlıktan ödün vermeden arttırılmış güç ve denge sağlar.

Çocuklarla Kayak Eğlencesi

Çocuklarınızla birlikte kayak yapmanız için tasarlanan kayak ekipmanları, çocukların karda kaymayı eğlenceli bir şekilde keşfetmesini sağlar. Böylece en minik çocuğunuzla dahi kayak yapmanın keyfine varabilirsiniz. Kontrol kayışı ile çocuğunuzun hızının denetimini sağlayabilirsiniz. Kayak kemerinin ayarlanabilir olması, vücudunuza uygunluğu açısından kullanım kolaylığı sağlar. Kayak kemeri çocuğunuzun sizinle kayak yaparak eğlenmesini sağlarken güvenliği için de vazgeçilmez bir aksesuar olur. Bu şekilde çocuğunuz kendine güvenerek kayak üzerinde dengede durmayı hızla öğrenecektir.

Kayak Takımı Seçimi

Beceri seviyenize, boyunuza ve tarzınıza bağlı olarak en iyi kayak ekipmanını seçmede önemli noktalardır. Aynı zamanda kayak uzunluğu, genişliği, dönme yarıçapı ve rocker türü gibi kayak alanlarını seçerken dikkat edeceğiniz faktörler de vardır. Eğer başlangıç seviyesindeyseniz, yaklaşık olarak çenenizle başınızın tepesi arasında bir kayak uzunluğu seçmek idealdir. İleri seviyedeki kayakçılar için kayak uzunluğu baş yüksekliğinden biraz daha uzun olabilir. Kayak tarzınıza bağlı olarak kısa ve hızlı dönüşler yapmak istediğinizde daha kısa kayak boyunu seçmelisiniz. Eğer daha hızlı bir şekilde kayak yapmayı seviyorsanız, kayaklarınızı daha uzun, başınızın üst hizasında olması gerekir. Kayakta yeniyseniz ya da daha yumuşak dönüşlerle bağlantı kurma konusunda kayak tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız, başlangıç seviyesine uygun daha yumuşak ahşap çekirdekli, dar ve genişlikleri olan kayak yapmanın yanı sıra daha yumuşak, esnek ve kepçe yapılı kayakları tercih edebilirsiniz. Daha agresif ve ileri seviyedeki kayakçılar, hızla daha iyi performans sağlamak için titanal, karbon veya bambu gibi güçlü materyal katmanlarıyla üretilen kayak çeşitlerini seçebilirler. Size uygun en iyi kayak türünü seçerken önemli bir diğer etken, kayağın en geniş noktasıyla kayağın en dar noktasının kayak bel genişliğidir. Daha dar bel genişlikleri olan kayaklar dönüşlerde daha hızlı olurken, geniş olan kayaklar dalgalı karlarda daha iyi performans gösterir. Sizin için en iyi kayak seçimini yapmak, genellikle 120/80/110 (A / B / C) gibi görünen üç rakamlı bir ölçümü aramanız olacaktır. “A” kayakla ilgili ipucunu, “B” bel genişliğini ve “C” kuyruk genişliğini belirtir. Seçtiğiniz kayakta bulabileceğiniz bir diğer sayı ise dönüş yarıçapıdır. Bu ölçüm kayak ucu, bel ve kuyruk genişliğine bağlıdır ve metre cinsinden ifade edilir. En dar bel genişliğine sahip bir kayak, daha kısa dönüş yarıçapına sahip olacak ve en geniş bel genişliğine sahip kayaktan daha hızlı dönüş yapacaktır ancak yüksek hızlarda bu kadar sabit olmayacaktır. Kayak profili şekline göre Kamber kayak profili kayak ortasında hafif bir eğridir ve uçlara yakın temas noktalarıdır. Kayağın ortasında kavisli olan rock kayak türleri, kayakçıların karda üstün bir şekilde kayabilmeleri için dönüş kolaylığı sağlar. Arazi ve kar tipi ise kayak kategorisini belirleyen son faktörlerdir. All-Mountain kayakları, toz ve şiddetli kar yağışı, buz ve tımar gibi her türlü koşul için tasarlanmıştır. Bu kayak türleri genellikle 80-100 mm arası bel genişliğine sahiptir. Amatörden profesyonel seviyeye kadar kendinize en uygun kayak takımlarını bulmak için Decathlon sizi bekliyor.