Maskeler ve Şnorkeller

22 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Dalış İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

Deniz ürünleri, oldukça kapsamlıdır. Bu nedenle denize girmeyi seven kişilerin pek çok ekipmana sahip olması gerekir. Deniz paleti ve şnorkel seti, özellikle dalış yapmayı seven kişiler için olmazsa olmaz ürünlerin başında yer alır. Silikon ya da kauçuk palet çeşitleri, son zamanlarda en çok tercih edilen palet türlerinden biridir. Ayrıca deniz maskeleri de dalış için sık kullanılan ürünler arasında yer alır. Farklı model seçenekleri ile deniz tutkunlarına alternatif sunar.

Deniz Maskesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Deniz maskesi, su içerisinde aktif olmak için ihtiyaç duyulan en önemli ürünlerden biridir. Bu nedenle deniz maskesi seçiminde hem hassas hem de titiz davranmak gerekir. Deniz maskesi seçerken, kullanım amacının göz önünde bulundurulması gerekir. Öncelikle en iyi ve en kullanışlı maske, kişinin yüzüne oturan maskedir. Bunu anlamak için maskeyi yüze oturtmak gerekir. Ardından maskenin içerisindeki hava burundan çekilir. Bu işlemden sonra, maske kişinin yüzünden düşmeyip vakum yapıyorsa yüze uygun maske tipidir. Ayrıca renk olarak da şeffaf silikonlu maske, görüş açısı ve kullanım şekli açısından oldukça rahattır. Siyah silikonlu maske, güneş ışınlarının alınmasına engel olduğu için pek fazla tavsiye edilmez. Maske alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise; maskenin çift camlı ve ısıl işlemden geçmiş olmasıdır. Bu özellikler ürünlerin dayanıklılık ve kullanım süresini uzatır. Deniz maskesi seçiminde modele göre de tercih yapılabilir. Son zamanlarda su altı keşif maskesi sahip olduğu özellikler ile beğenilir. Ayrıca serbest dalış maskesi de dikkat çeken diğer türler arasında yer alır. Serbest dalış maskeleri ve serbest dalış şnorkel çeşitleri başlangıç seviyesinde dalış yapanlar için tasarlanan ürünlerdir. Aynı zamanda kullanacak kişiye göre yetişkinler ve çocuklar için özel olarak üretilen modeller arasından tercih yapılmalıdır.

İyi Bir Dalış Şnorkelinde Hangi Özellikler Olmalıdır?

Şnorkel, su altı dalış için kullanılan oldukça önemli bir üründür. Bu nedenle şnorkel seçiminde özenli davranmakta fayda vardır. Kullanım alanı olarak da pek çok alanda kullanılır. Komada eğitimi ile su altı dalış tekniklerinde sıkça kullanılan bir üründür. İyi bir dalış şnorkeli, silikon ağızlıklı olması gerekir. Bu ağızlıklardan bir ya da iki tane olması kafidir. Ayrıca plastik borulu olması kullanım açısından daha avantajlı olur. Boru ucunda deniz maskesini takmak için kullanılan tokalardan bulunmalıdır. En önemlisi de borunun üst kısmında ortalama 360 derece dönebilen dalga kıran sistemi olması gerekir. Bu sistem şnorkelin içerisine su girişini kısıtlar. Böylelikle dalış sırasında herhangi bir zorluk yaşanmaz. İyi bir dalış şnorkelinin rengi de oldukça önemlidir. Canlı ve fark edilmesi kolay renklerde seçim yapılması, özellikle şnorkel düşürüldüğü zaman daha kolay bulunmasına olanak sağlar. Şnorkeli kafaya takarken kullanılan alın bantlarının neopren kaplı olması, kullanıcının sağlığı açısından daha faydalı olur. Şnorkel boyu genelde standart ölçüdedir. Boyunu uzatmak için ekstra aparat takmak kullanıcı sağlığını tehlikeye atabilir. Bu nedenle ideal boyutlarda kullanılması tavsiye edilir. Çünkü boy uzadıkça karbondioksit oranı artar.

Easybreath’i Diğer Deniz Maskelerinden Ayıran Özellikler

Easybreath deniz maskesinin en önemli özelliği, içerisinde bulunan hava miktarının fazla olmasıdır. Bu hava miktarı, diğer deniz maskelerine oranla çok daha fazladır. Bu nedenle Easybreath Deniz Maskesi ile fazla derinlere dalış yapılması önerilmez. Ayrıca Easybreath Deniz Maskesi kullanan bir kişinin burnuna uzanma ihtimali oldukça düşüktür. Sistem olarak diğer deniz maskesi çeşitlerinden daha farklıdır. Bu nedenle Easybreath Deniz Maskesi'ni tercih ederken özelliklerine dikkat etmek gerekir. İki boy Easybreath Deniz Maskesi modeli vardır. Yüzün neredeyse tamamını kaplayan bu maskeler, S/M ve M/L şeklinde boyutlarda üretilir. Çocuklara ya da yetişkinlere göre uygun boyun tespit edilmesi önemlidir. Ayrıca Easybreath Deniz Maskesi'nde bulunan buğu önleyici sistem, kullanıcılar açısından en dikkat çeken özelliklerden biridir. Buğu oluşmaması görüş açısının bozulmasına engel olur. Bu özellik su altı dalışlarında ekstra avantaj sağlar. Havanın sürekli yenilenmesi, su altında daha uzun süre kalınmasını sağlar. Easybreath Maske'nin kumla temas etmemesine özen göstermek gerekir. Çünkü kum, maske camlarını çizebilecek yapıdadır.