Kayak & Snowboard Aksesuarları

120 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak ve Snowboard Aksesuarları

Profesyonel veya amatör anlamda kayak ve snowboard yapabilmek için doğru ekipman ve aksesuarlara sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor. Doğru kıyafet seçimi kadar kayak ve snowboard performansınızı destekleyecek aksesuarlar kullanmanız da önem arz ediyor. Satın alma maliyeti yüksek olsa da kaliteli ve doğru ekipmanlara yapılan yatırım, uzun vadede kazançlı olmanızı sağlıyor. Üstelik doğru ve kaliteli aksesuar kullanımı, profesyonel anlamda kayakla ilgilenen sporcuların performansında oldukça etkili rol oynuyor.

Başınızı Koruyan Aksesuarlar Seçin

Snowboard ve kayak esnasında dışarıdan gelen rüzgâr, kar ve yağmur gibi performansınızı olumsuz yönde etkileme potansiyeli taşıyan dış etkenlere karşı koruyucu görev üstlenecek aksesuarları tercih etmeniz gerekiyor. Kask, snowboard ve kayak sırasında zorunlu olmasa da pek çok açıdan koruyucu özellik taşıyor. Kask kullanımı, başınızı ve kulaklarınızı sıcak ve kuru tutuyor. Kask kullanmaktan hoşlanmayanlar için bere gibi alternatif aksesuarlar da bulunuyor. Kayak sırasında gözlerinizi dış etkenlerden koruyan gözlük kullanımı da önem taşıyor. Seçtiğiniz gözlüğün kaskınızla ve yüz şeklinizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aktif olarak kar yağmadığı zamanlarda güneş gözlüğü de koruyucu rol üstlenebiliyor. Kar yağışının şiddetli olduğu anlarda kar maskesi ve boyunluk gibi ekstra aksesuarlara da ihtiyaç duyuluyor. Boyunluk ve kar maskesi, yüzünüzü ve boynunuzu rüzgardan koruyor. Fular gibi seçenekler telesiyejde dolanma tehlikesi yaratması veya yamaçlarda yerinden çıkma ihtimali bulunması bakımından tehlikeli olabiliyor. Bu nedenle sporcunun rahatını sağlarken aynı zamanda soğuktan korunmasını sağlayan boyunluk ve kar maskesi alternatiflerine yönelmesi öneriliyor.

Ellerinizi ve Ayaklarınızı Soğuktan Koruyun

Snowboard veya kayak sırasında ellerinizin soğuktan korunurken aynı zamanda rahat hareket etmenizi sağlayacak yapıda olması gerekiyor. Bunun için kayak ve snowboard esnasında kullanabileceğiniz pek çok farklı eldiven alternatifi bulunuyor. Bazı eldiven türleri, sıcaklığın dağılmaması için parmakların gruplandırıldığı tasarımlardan oluşuyor. Ancak bu tasarımlarda elin hareketi nispeten kısıtlanabiliyor. Her bir parmak için farklı bölmelerin olduğu tasarımlar geleneksel anlamda da en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Çıkarılabilir eldivenler ise gerektiğinde parmaklarınızın dışarıda kalmasını sağlaması bakımından pratik kullanım sunuyor. Isı paket cepleri de avuç içerisine yerleştirilerek elinizin ısınmasına destek oluyor. Bazı eldiven modellerinin başparmaklarında yer alan lastik şeritler, gözlüğünüzdeki buğuyu dağıtma görevi de üstlenebiliyor. Ayrıca, dokunmatik ekranları kolayca çalıştıran uçlara sahip kayak ve snowboard eldiven modelleri de bulunuyor. Kayak ve snowboard esnasında elleriniz kadar ayaklarınızın konforuna ve ısısına da dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle snowboard ve kayak çorabı seçerken nefes aldıran, nem tutmayan ve sıcaklığı koruyacak yapıda modellere yönelmeniz öneriliyor.

Ekipmanlarınızı Rahatça Taşıyın

Kayak veya snowboard yaparken eşyalarınızı rahatça taşıyabilmeniz için sağlam ve ergonomik yapıda bir çantaya sahip olmanız gerekiyor. Özellikle kayak ekipmanlarınızla seyahat ederken zarar görmemesi açısından doğru çanta modeline yatırım yapmanız öneriliyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı snowboard ve kayak çantası modeli bulunuyor. Tekerlekli kayak ve snowboard çantaları genellikle uzun mesafelerde kullanımı rahat olan modeller arasında yer alıyor. Birden fazla tahtayı rahatça taşıma imkânı sunan tekerlekli modeller, rahatça çekerek dilediğiniz yere kolayca götürülebiliyor. Tekerlekli olmayan modeller ise bir veya iki kayak taşıyabilecek kapasitede üretiliyor. Bu tür modeller, her türlü teçhizatı yanınızda taşımanız gerekmeyen kısa yolculuklar için daha uygun oluyor. Kayak torbaları ise genellikle uzun yıllar dayanma kapasitesine sahip özel bir plastikten üretiliyor. Bu tip çantalar, hemen her türlü kayak boyutuna uygun şekilde tasarlanıyor. Siz de kayak veya snowboard esnasında performansınızı maksimize ederken aynı zamanda rahatlığınızı ve konforunuzu da garanti altına alabilmek için Decathlon'un birbirinden farklı aksesuar modellerine göz atmayı unutmayın!