Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
101
Adet Adet

Kayak ve Snowboard Kıyafeti

Sıralama:

 • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
 • Cinsiyet

 • Ürün Türü

  Daha Fazlası
  Daha Azı
 • Beden

  Daha Fazlası
  Daha Azı
 • Renk

 • Fiyat

 • Spora Göre

 • Kullanıcı Yorumu

 • Kayak Kıyafeti Seçim Rehberi
  Kayak, snowboard ya da başka bir kış sporu yaparken özel kıyafetlere sadece soğuktan korunmak için ihtiyaç duyulduğu düşünüyor. Oysa ki kayak, snowboard ve benzer kış sporlarında güvenlik çok önemli. Bu nedenle kayak kıyafetleri, sadece soğuğun getirdiği olumsuz koşullardan koruyacak şekilde tasarlanmıyor, güvenliğinizi düşünen detaylar da barındırıyor. Belki kaymak için aldığınız montu günlük hayatınızda kullanabilirsiniz ama sizi sıcak tutan yumuşacık günlük montunuz kayak sporu için uygun olmayabilir. Kayak ve snowboard kıyafetleri, genel olarak benzer özelliklerde üretiliyor. Her iki spor için kıyafet seçimi yaparken birkaç temel hususu dikkate almanız tavsiye ediliyor. Seçeceğiniz bir takım, kayak pantolonu,ceket, montu ya da benzer bir dış giyim parçasıysa, vücut sıcaklığınızı eksi derecelerde bile koruyacak pek çok detay içermesi gerekiyor. PrimaLoft ve Thinsulate gibi termal yalıtım malzemeleri, kıyafetler ağırlaşmadan ya da kalınlaşmadan vücut ısınızı korumanıza yardım ediyor. Kıyafetlerin üst kısmında yer verilen koruyucu kılıf, soğuk havanın dışarıda kalmasını sağlıyor. Koruyucu kılıfın nefes alması, vücut sıcaklığınızın dengede kalmasına yardımcı oluyor, aktivite esnasında terlemenizi engelliyor. Üst kısımda yer verilen kabuğun, su geçirmez özellikte olması büyük önem taşıyor. Su geçirmez özellik, karın kıyafetinizi ıslatma ihtimalini ortadan kaldırıyor, ıslanma sebebiyle ani ısı kayıplarının önüne geçiyor. Kıyafetlerin dikiş kısımlarının mühürlü olması, dikişlerden içeri su girmesini engelliyor. Vücut ısınızı muhafaza etmek adına montunuzun içine birkaç kat ince kıyafet giyebilir, termal içlik gibi ürünlerden destek alabilirsiniz. Seçeceğiniz kıyafetin, tam vücut ölçülerinize göre üretilmesi büyük önem taşıyor. İçinde rahat hareket edebilmeniz ve güvenle kayabilmeniz için kayak kıyafetinin slimfit olarak tabir edilen kalıpta üretilmesi ve esneyebilir özellikte olması öneriliyor. Yalıtım için kullanılan kat kat tasarım, sizi düşmelere, çarpmalara ve darbelere karşı bir miktar da olsa koruyor. Ceket ya da montta yer verilen kar eteği, yuvarlanma gibi durumlarda içinize kar girmesini engelliyor. Diğer taraftan, alt ve üst kıyafetinizde yer alan çok sayıda cep, yanınıza almak istediğiniz eşyalar için size alan kazandırıyor.
Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak Kıyafetleri Nelerdir

Kış sporları, bildiğiniz gibi çoğu zaman zor hava şartları altında yapılmak zorunda. Ancak bu spora gerçekten gönül vermiş insanların hava şartlarını önemsemeden, sporu en güzel şekilde yapabilmek için canla başla çalıştıklarını biliyoruz. Zor hava şartlarına dayanmak için sporcular da herkes gibi özel kıyafetlere ihtiyaç duyarlar. Kayak pantolonu, kayak montu, kayak ayakkabısı gibi kayak kıyafetleri tercih eden sporcular böylelikle kendilerini çetin hava şartlarından koruyarak hem sağlıklarına hem de performanslarına dikkat ederler. Çünkü iyi spor için her zaman sağlıklı bir beden gereklidir.

Snowboard Kıyafetleri ve Özellikleri

Kayak kıyafetlerini normal kıyafetlerden ayıran özellik ise bir kıyafet olmaktan öte bir sporcu kıyafeti olarak tasarlanmış olmaları. Esnek, rahat ve kullanışlı olan bu kayak kıyafetleri çoğu zaman sporcuların öncelikli tercihleri arasında yer alıyorlar. Çünkü, spor için tasarlanmış bu kıyafetler, diğer kıyafetlere göre sporcu için daha kullanışlıdır. Bu da sporcunun performansı iyi yönde etkileyen çok önemli etkendir. Uygun fiyatlarla kaliteli kayak kıyafeti edinmek için sporcunun konforunu her zaman ön planda tutan Decathlon mağazalarına uğramayı ihmal etmeyin.