Kayak & Snowboard Kıyafetleri

251 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kayak Snowboard Kıyafet ve Giyim

Snowboard veya kayak yaparken eğlenceli vakit geçirmeniz ve performansınızın üst düzeye çıkması için doğru kıyafet ve giyim ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor. Performans esnasında esnekliğinizi kısıtlamayan ve aynı zamanda güvende kalmanıza yardımcı kıyafetler seçmeniz önem arz ediyor. Nitekim, mükemmel bir snowboard veya kayak performansı için şartlara uygun kıyafetler seçmeniz, sıcak ve kuru kalırken aynı zamanda rahatça hareket etmenize yardımcı oluyor. Bu nedenle karda ne giyeceğinizi merak ediyorsanız ve en doğru kıyafetler hakkında bilgi almak istiyorsanız işte aradığınız cevaplar;

Üç Kat Giyinme

Snowboard ve kayak yaparken giyimin ilk kuralı, katlı şekilde giyinmekten geçiyor. Katlı giyim, performans esnasındaki hava koşullarına ve etkinlik düzeyine bağlı olarak değişebiliyor. Hava soğuk olmasına rağmen snowboard ve kayak yapan sporcular da yüksek efor dolayısıyla terleyebiliyor. Termal yapıdaki iç çamaşırlar; sporcuların sıcak, kuru ve rahat olmalarına destek sağlıyor. Bu nedenle uzun iç çamaşırlarından oluşan ilk katmanı doğru şekilde seçmeniz önem arz ediyor. Esnek yapıda olması gereken iç çamaşırlarının genellikle termal özelliklere sahip olması öneriliyor. Yalıtım adı verilen ikinci katta ise kazak, tişört, yelek ve sweatshirt gibi kıyafetler kullanılıyor. Bu noktada yalıtım sağlamanın amacı, ısıyı içeride tutmaktan geçiyor. Yalıtım sağlaması için ikinci katta tercih ettiğiniz kıyafetlerin nemi uzaklaştıran ve çabuk kuruyan yapıda olması gerekiyor. Koruma katmanı ise en üstte görülen ve kışın unsurlarına karşı korunmanızı sağlayan mont ve pantolon gibi kıyafetlerden oluşuyor. Burada tercih ettiğiniz kıyafetlerin kar, rüzgâr ve yağmur gibi sert hava koşullarına karşı dayanıklı yapıda olması gerekiyor. Çoğu snowboard ve kayak kıyafeti sporculara hareket özgürlüğü sağlayacak şekilde tasarlanıyor.

Doğru Kıyafetleri Seçme

Snowboard veya kayak yaparken vücudunuzun her parçası, genel güvenliğinize ve rahatınıza katkıda bulunan özel bir giysi türüne ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle vücudunuzun farklı bölümleri için doğru kıyafetleri giymeniz önem arz ediyor. Genel olarak üst beden kıyafetleri, kolayca nefes almanızı sağlarken aynı zamanda rüzgâr, yağmur ve kar gibi karşılaşabileceğiniz dış etkenlerden korunmanıza yardımcı oluyor. Snowboard montları, en çok tercih edilen üst beden kıyafetleri arasında yer alıyor. Bu noktada üç katman kuralını göz önünde bulundurarak kıyafet seçinizi tamamlamanız gerekiyor. Alt bedeninizde ise üst bedenle aynı koruma türüne sahip yapıda kıyafetleri seçmeniz gerekiyor. Bu nedenle snowboard pantolonlarının kolay nefes alabilen ve dış koşullara karşı koruma sağlayan yapılarda seçilmesi öneriliyor. Snowboard pantolonlarının üstüne botlarınızı giymeniz kar veya diğer dış etkenlerin içeriye girmesine engel oluyor. Bu amaçla botların üstünden geçebilen yapıda fermuarlı pantolonları tercih edebilirsiniz.

Tüm Vücudu Koruma

Snowboard veya kayak yaparken başınızın güvenliğini sağlamak önem arz ediyor. Bu noktada kasklar, sporcunun başını koruyan en önemli aksesuarlar arasında yer alıyor. İdeal bir snowboard kaskının gözlüklerinize iyi oturması ve normal şekilde nefes almanıza izin vermesi gerekiyor. Bazı kask modellerinde kulakları soğuktan korumak için çıkarılabilir kulak pedleri de bulunuyor. Kayak veya snowboard esnasında güneşin görüşünü etkilememesi için gözlük kullanımına da dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca gözlüklerin kaskınıza tam oturacak yapıda olmasına dikkat etmeniz öneriliyor. Böylece rüzgâr, kar, yağmur veya güneşten yansıyan UV ışınlarına karşı tam koruma sağlanabiliyor. Çok sert ve soğuk şartlarda performans gösterilmesi durumunda yüz maskesi ve boyun ısıtıcı gibi ekstra aksesuarlarla vücut ısısını dengelemek de gerekebiliyor. Son olarak vücudunuzda açıktan kalan diğer bir bölge olan ellerinizi de su geçirmez yapıdaki eldivenlerle soğuktan korumanız öneriliyor. Siz de hemen şimdi maksimum performans sağlarken esnek ve güvenli hissedebilmek için Decathlon'un snowbaord ve kayak giyim koleksiyonuna hemen şimdi göz atın!