Su Altı Keşif - Snorkelling

35 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Deniz maskesi dalış yaparken güvenliğinizi sağlayan en önemli ekipmanların başında gelir. Dalış yapmak heyecanlı bir spor dalı olsa da aslında en çok disiplin gerektiren alanlardan biridir. Dalış sırasında tüm güvenliğiniz kullandığınız ekipmanlara bağlıdır. Dolayısıyla denizaltının eşsiz dünyasını keşfetmek için kullandığınız tüm ekipmanları doğru bir şekilde seçmeniz gerekir. Dalış maskesi bu özel ekipmanlardan biridir. Dalış maskesi, basınç sebebiyle meydana gelen hacmi azaltarak daha konforlu bir su altı deneyimi yaşamanızı sağlar. Dalarken tercih edeceğiniz ve dalma seviyenize uygun dalış maskeleri sayesinde su altının eşsiz dünyasını rahatlıkla görebilir, panoramik görüş alanıyla farklı dünyaları keşfedebilirsiniz. Su geçirmezlik, vücuda uygunluk, suyu dışarı atma özelliğine mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Kaliteli dalış maskeleri özellikle serbest dalış sırasında basıncı azaltmayı sağlayarak serbest dalış stili uygulayan kişilerin daha rahat bir şekilde dalmasına olanak tanır. Dalış maskeleri buğu oluşumunu engelleyen özel bir teknolojiyle üretilir. Özellikle Dry Top sistemine sahip olan Subea dalış maskesi sayesinde şnorkele de su girmesini engeller. Şnorkel modelleri ve dalış maskesi seçerken dalış stilinizi göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Özellikle serbest yüzme stili için şnorkel modelleri farklı çeşitlerde üretilir. Şnorkel ile deniz altında yapacağınız solunum, normal solunumdan oldukça farklıdır. Öncelikli olarak şnorkeli güçlü bir nefes vererek püskürterek temizlemeniz gerekir. ‘’Temizle, nefes al, nefes tut ve tüm adımları tekrarla’’ sıralamasını takip ederek şnorkelden maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Suyun altına girerken şnorkelin de suyun altına gireceğini unutmayın. Bu noktada şnorkele su girebilir. Bu sebeple seçtiğiniz dalış maskesinin kaliteli ve uygun mühendislik çözümlerle tasarlanması, şnorkele su girmesini engelleyeceği için önemlidir. Şnorkel modellerine göz atarken kendinden tahliyeli olan modelleri tercih edebilirsiniz. Subea’nın Easy Breath Şnorkel modelleri tüm bu kriterleri karşılayarak su altının eşsiz dünyasını keşfetmeniz ve denizdeki dostlarımızla farklı bir deneyim yaşamanız için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar.

Dalış Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dalış yaparken kullandığınız tüm ekipmanların güvenliğinizi sağlaması için rolü büyüktür. Dalış giysisinden kullanacağınız palet modellerine kadar her bir malzeme ve ekipmanı titiz bir şekilde seçmeniz gerekir. Su altında yaşanabilecek olaylara karşı dalgıcı koruyan ve performansı destekleyen ürünleri seçme gerekliliği, dalış kıyafetleri için de geçerlidir. Dalış giysileri, vücut ısınızı korumayı sağlamanın yanında denizdeki zehirli canlıların temasında ya da kaya, taş gibi cisimlere sürtme durumunda vücudu koruyan özel bir ekipmandır. Dalış kıyafeti seçerken dikkat etmeniz gerekenler:
Dalış kıyafetinin hangi kumaşlarla üretildiği ve hangi teknoloji ile tasarlandığına dikkat etmeniz gerekir. Kalın olmamasına rağmen dayanıklı kumaşlar en ideal dalış kıyafeti çeşitleridir.
Dalış kıyafetinin kolay giyilip çıkarılabilir olması önemli özellikler arasındadır.
Dalış kıyafetleri farklı sıcaklık derecelerine uygun olarak üretilir. Dalış yapacağınız mevsim ve suyun özelliklerine göre uygun sıcaklık aralığına karar verebilirsiniz.
Özellikle soğuk sularda, su altı avcılığı yapacaksanız, Poseidon dalış üstünü tercih edebilirsiniz. Soğuk hava ve soğuk sularda kullanılmak için özel olarak tasarlanmış olan bu model sayesinde maksimum performans elde edebilirsiniz.

Deniz Ayakkabısının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Dalgıçlar için konforu ve güveni bir arada sunan vazgeçilmez ekipmanların başında palet modellerinden sonra deniz ayakkabıları gelir. Deniz ayakkabıları sayesinde deniz yüzeyine korkmadan basabilir, ayağınızı midye, kestane ya da kayalardan koruyabilirsiniz. Deniz ayakkabıları genellikle kauçuk ya da thermoplastik malzemelerle üretilir. Kısa ya da daha uzun konçlu deniz ayakkabıları arasından dalış stilinize uygun olanı seçebilirsiniz. Özellikle dalış yapmaya yeni başlamışsanız neopren ile birleştirilmiş olan SCD500 neopren kaplamalı tüplü dalış ayakkabısını kullanabilirsiniz. Soğuk sularda tüplü dalışlarda kullanabileceğiniz bu ekipmanlar sayesinde palet kullanırken ayaklarınız üşümeden,su altının mükemmel dünyasında spor yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle topuk kısmında yer alan kanca sistemi sayesinde palet kayışından deniz ayakkabısını tutturarak dalış yaparken kaybolma riskinden de endişe etmeden keyifle dalabilirsiniz.