Mayo

30 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Yüzmeyi yalnızca yazlık bir aktivite olarak değil, bir yaşam biçimi ve bir spor olarak görenlerin tercih ettiği havuz mayoları; rahat kesimleri, yüzücüye kazandırdıkları hareket kabiliyetleri ve esnek yapılarıyla dikkat çekiyor. Başlangıç seviyesinden alanında uzmanlaşmış yüzücülere kadar uzanan geniş bir sporcu yelpazesine hitap eden havuz mayosu modelleri, ergonomileri kadar şık tasarımları ve canlı renkleriyle de dikkat çekiyor.
Bayan Mayo Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Mayo seçiminde dikkate alınması gereken en önemli ölçüt, alacağınız mayoyu nerede ve ne için kullanacağınızdır. Amacına uygun olarak tercih edeceğiniz mayo ile çok daha rahat yüzebilirsiniz. Kullanım amacı kadar önemli olan bir diğer nokta ise mayonuzun fiziğinize uygunluğudur. Uygun bedende kıyafet tercihi, her spor dalında olduğu kadar yüzme sporunda da önemlidir. Çünkü küçük beden bir mayo, omuz ve göğüs kısmınızı sıkarak size rahat vermeyecek, büyük beden bir mayoda ise askılarınız sürekli kayarak sizi rahatsız edecektir. Dolayısı ile seçeceğiniz mayo mutlaka uzmanlığınıza ve bedeninize uygun olmalıdır.İyi bir yüzücü mayosu ne dar ne bol olmalı, vücudu tam kavramalı ve rahat ettirmelidir. Kavrayışı düzgün, kumaşı esnek ve dayanıklı mayolar ile çok daha rahat ve konforlu yüzebilirsiniz. Mayo seçiminde özellikle elastan ve fiber dokulu kumaşlar tercih edilmelidir. Havuzda ıslandığında mayonuz mutlaka yarım beden büyüyeceğinden, mayoda beden seçimi dikkatli yapılmalı ve mümkünse kıyafet drop'larının yarım ya da bir beden küçüğü tercih edilebilir.
Havuz Mayosu ile Deniz Mayosu Arasında Farklar Nelerdir?
Deniz mayoları, sörf başta olmak üzere deniz sporları için tasarlanmıştır. Yüksek dalga boyuna karşı büyük kulaçlar atmanızı kolaylaştırmak için kol oyuntuları havuz mayolarından daha geniştir. Sörf ve yüzme farklı fizik aktivite gerektiren sporlar olduğu için sert darbelerle başa çıkmak için tasarlanan deniz mayolarının kumaş seçimleri havuz mayolarına göre daha kalın ve dayanıklıdır. Havuz mayosu, yüzme antrenmanlarında ve yarışlarında kullanılacağı için rahat olduğu kadar pratik de olmalıdır. Dolayısıyla mayo tercih ederken giyip çıkarma kolaylığına da dikkat edilmelidir. Özellikle sırt oyuntusu, göğüs bölgesini iyi tutacak kadar kapalı ancak kolay giyip çıkarılacak kadar da geniş olmalıdır. Havuz mayoları, sürekli klorlu suya maruz kalacağından daha dayanıklı kumaşlar tercih edilmeli. Deniz mayoları ise rüzgâra ve güneşe karşı da dayanıklı olmalı ve bedeni ideal şekilde korumalıdır.
Antrenmana Göre Mayo seçimi Nasıl Olmalıdır?
Antrenmana göre mayo seçimi yapmak performansınızı olumlu yönde etkiler ve spor yaparken rahat etmenizi sağlayarak konsantrasyonunuzu arttırır. Başlangıç seviyesindeki bir yüzücü, antrenman sırasında hareket kabiliyetini kısıtlamayacak ve bedenini özgür bırakacak bir mayo ile çok daha rahat eder. Bu rahatlığı verebilmek için yüzücü mayolarının sırt kısımları ayrıca önem taşır. Oval ya da H kesimli sırtlar ve entegre sutyen, kavrama ve rahatlığı bir arada sunar.Su jimnastiği için tasarlanan mayolarda ise genellikle göğüs kısmı daha sıkı ve kapalıdır. Bu korunaklı kesim, jimnastik hareketleri sırasında ekstra rahatlık sağlar. Karın bölgesini toparlayan ve düz gösteren jimnastik mayoları, spor esnasında vücudun şekillendirilmesine ve estetik görünmesine yardımcı olur. Su fitness'ı için tasarlanan mayolar ise fitness'ın dinamik yapısı dikkate alınarak tasarlanmıştır. Geniş askı aralıkları ile sırt ve kol bölgesine ekstra hareket alanı tanıyan bu mayolar, havuz bisikleti ve havuz boksu için de idealdir. Göğüs kısmında kullanılan ekstra kalıplı pedler, göğüsleri ön plana çıkararak daha kadınsı ve daha dikkat çekici bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.