Stepper ve Step Tahtası

4 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Fiyat

  • Beden

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Step Tahtası Modelleri & Stepper

Hareketsiz bir yaşamı olan ve gün içerisinde bulduğu kısa aralarda egzersiz yapmak isteyen ya da evinde fazla yer kaplamayacak spor aletleri kullanmayı tercih edenlerin dikkatini çeken step aleti modelleri, son derece kullanışlıdır. Küçük boyutlarından beklenenden çok daha fazlasını sunan stepper aleti, vücudunuzu harekete geçirir ve yüksek miktarda kalori yakmanızı sağlar. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı ile beraber kullanıldığında kısa süre içerisinde kilo vermeye ve vücudun gözle görülür şekilde biçimlenmesine yardımcı olur.

Stepper Nedir?

En eğlenceli egzersizlerden birisi olan step yapmak için kullanılan aletlere stepper adı verilir. Daha çok vücudun alt kısmındaki kasların çalışması için tasarlanan stepperların pek çok farklı özellikteki modeli bulunur. Başlangıç seviye olarak tercih edilebilecek step tahtası modelleri, müzik eşliğinde step yapmak için kullanılabilir. Çekme iplerinin dahil olduğu twist stepper modellerinde vücudun üst kaslarının da çalışması amaçlanır. Keyifli egzersizler yaparak günün stresini atmak ve vücudunuzun yağ yakmasını, kaslarını güçlendirmesini sağlayan step aletlerini Decathlon’da bulabilirsiniz.

Stepper Hangi Kasları Çalıştırır?

Kalp atış hızınızı artıran ve metabolizmanızın daha fazla çalışmasını sağlayarak yağ yakımını kolaylaştıran stepper aletleri vücudunuzun tüm kaslarını çalıştırır. Ancak bazı kasları diğerlerinden daha fazla çalıştırır. Stepper egzersizlerinde en çok çalışan kaslar, bacak ve kalça kaslarıdır. Daha biçimli kalçalara sahip olmanızı sağlayan alet ön ve arka bacak kaslarınızın gelişmesini ve sıkılaşmasını sağlar. Stepper aletini doğru şekilde kullanırsanız kollarınızın da çalıştığını hissedebilirsiniz. Düzenli kullandığınız takdirde triceps ile biceps kaslarınız gelişir. Böylece kollarınızdaki sarkmalar toparlanır ve kollarınız sıkılaşır. Yan hareket özellikleri bulunan stepperlar ise en zor eriyen ve sıkılaşan belin incelmesine ve simit bölgesi olarak bilinen yan yağların erimesine yardımcı olur.

Stepper Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Stepper seçiminde aleti kullanma sıklığınızı ve kullanım amacınızı göz önünde bulundurabilirsiniz. Üründe kullanılan malzemenin dayanıklı olması uzun süre rahatça kullanabilmenize imkân verir. Ayrıca ürünün kaldırabileceği maksimum ağırlığın üzerinde olmamanız önemlidir.

Açılır kapanır özellikteki modelleri tercih ederek spor aletinizin evinizde fazla yer kaplamamasını sağlayabilir, kullanmadığınız zaman ortadan kaldırabilirsiniz. Kaydırmaz tabanlı ürünler sayesinde egzersizlerinizi çok daha güvenli şekilde yapabilir ve sakatlanma riskini en aza indirebilirsiniz. Antrenman esnasında motivasyonunuzu artırmak için koçluk özelliği bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Adımlarınızın sıklığını, ürünü ne kadar süre kullandığınızı, kaç tekrar yaptığınızı ve yaktığınız kalori miktarını gösteren step aletleri sayesinde düzenli egzersiz alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Twister özelliği bulunan ürünlerin zorluğunun ayarlanabilir olmasında fayda vardır. Başlangıçta hafif seviyede başladığınız egzersizlere kaslarınız güçlendikçe daha ileri seviyelerde devam edebilirsiniz.

Step Tahtası ile Yapılan Hareketler Nelerdir?

Başlangıç seviyesi için en kolay step hareketlerinin başında temel adımdır. Her iki ayağınızda yerdeyken başlayacağınız harekette iki ayağınızı da sırayla step tahtasının üzerine koyup geri indirin.

Step tahtasında yüksek miktarda kalori harcatan hareketlerden birisi step up hareketidir. Step tahtasının önüne geçerek ayaklarınızı birbirine paralel olacak şekilde açın. Tek ayağınızı tahtanın üzerine çıkarırken diğer ayağınızı yerde bırakarak hareketi tamamlayın. Hareket esnasında elinizde ağırlık bulundurmak alacağınız verimi artırır.

Stepper aleti ile yapabileceğiniz hareketlerden bir diğeri yana doğru atlama hareketidir. Ayaklarınızın birisi yerde birisi step tahtasının üzerindeyken harekete başlayabilirsiniz. Yerdeki ayakla da tahtanın üzerine çıkıp ardından her iki ayakla yere inin. Belli bir sayıda tekrar sonrasında step aletinin diğer tarafına geçerek harekete devam edin.

Üst bacakların yoğun şekilde çalışmasına imkân veren turn step hareketine iki ayak da yerdeyken başlayın. Ayaklarınızı sırayla yana doğru atarak step tahtasına çıkın. Aynı şekilde arkaya dönerek ve tahtanın karşı tarafına geçerek hareketi tamamlayın.