Trambolin

3 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Trambolin

Daha sağlıklı bir yaşam için egzersiz yapmak ya da vücudunu şekle sokmak isteyenlerin ilgisini çeken egzersiz aletleri arasında yer alan trambolin, çok yönlü bir antrenman sunar. Zıplama aleti olarak da bilinen trambolin modelleri arasından seçim yaparken kişisel beklentilerinizi ve fiziksel özelliklerinizi göz önünde tutabilirsiniz.

Trambolin Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanların en eğlenceli spor aletlerinden birisi olarak kabul edilen trambolin, yay kullanılarak tasarlanan bir zıplama aleti. 1900’lü yılların başında keşfedilen alet, yirminci yüzyıl ile beraber bir egzersiz aleti olarak kabul edilmeye başlandı ve hem sağlıklı yaşamak hem de kilo vermek isteyenler tarafından sıklıkla kullanılır hale geldi. Çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanılabilen trambolin, nabız hızını önemli miktarda artırarak yüksek miktarda kalori ve yağ yakımı sağlar. Ayrıca günün stresini atmanıza yardımcı olur ve beyni disiplin etme özelliği sayesinde dikkati artırır. Çocukların boylarının uzamasına da destek olan aletin kasları ve eklemleri güçlendirme etkisi bulunur. Trambolin ile yapılan egzersizler sonrasında serotonin hormonu da artar. Böylece gün içerisinde kendinizi daha enerjik ve mutlu hissedersiniz.

Trambolin ile Nasıl Spor Yapılır?

Trambolin ile spor yaparken uygulayacağınız farklı egzersizler bulunur. Egzersiz seçiminde kilonuzu ve fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Trambolin ile spor yapmaya yeni başlıyorsanız hafif sıçrama hareketini uygulayabilirsiniz. Önemli olan ne kadar yukarı zıpladığınız değil sürekliliktir. Yalnızca 3-4 cm zıplamanız ve hareketi yavaş bir şekilde uygulamanız yeterli olur.

Trambolin kullanmaya alışmaya başladıktan sonra koşu hareketine geçebilirsiniz. Koşu hareketini zıplama aleti üzerinde yavaşça zıplarken dizlerinizi karnınıza kadar çekerek uygulayabilirsiniz. Yağ yakım hızını artıran bu hareket aynı zamanda dengenizin gelişmesi için de son derece faydalıdır.

Trambolin ile spor yapmaya tamamen alıştığınızda zıplarken vücudunuzu sırayla sağa ve sola döndüreceğiniz twist hareketini uygulayabilirsiniz. Ayrıca vücudunuz denge kurma kabiliyetine güveniyorsanız trambolinde zıplarken ayaklarınızı ve kollarınızı açıp kapamayı deneyebilirsiniz.

Trambolin ile Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Trambolin, eğlenceli bir şekilde kilo vermeyi sağlayan egzersiz aletlerindendir. Trambolin ile zayıflamak için karmaşık egzersizle yapmanız gerekmez. Sadece hareketli bir müzik açarak trambolin üzerinde zıplamanın keyfini çıkarabilirsiniz. İlk etapta 15 dakika ile başlayacağınız egzersizleri, 30-60 dakikaya kadar çıkarabilirsiniz. Hareketi yumuşak bir alanda uyguladığınız için eklemlerinizin zarar görme riski azalır. Düzenli olarak kullanıldığında metabolizma hızınız artar ve gün içerisinde daha fazla kalori yakmaya başlarsınız. Ayrıca salgılanan serotonin hormonu sayesinde duygusal yeme isteği de azalır.

Çocuklar İçin Trambolin Egzersizlerinin Faydaları Nelerdir?

Çocukların severek kullandıkları trambolin, fiziksel ve zihinsel gelişimleri açısından da oldukça faydalıdır.

Trambolin, çocukların dengede durma kabiliyetini artırır ve fiziksel disiplinlerinin artmasına yardımcı olur.

Trambolin üzerinde çeşitli hareketleri uygulamaya başlayan çocuklarda, öz güven artışı görülür.

Trambolin çocukların düşünme becerilerini artırarak beynin sağ ile sol loblarını aynı anda kullanmalarına yardımcı olur.

Esneklikleri artar ve kas ile eklemleri gelişir. Ayrıca duruş bozukluklarının önüne geçerek postürlerinin daha düzgün olmasını sağlar.

Çocuklara sporu sevdirir ve düzenli egzersiz yapma alışkanlığı kazandırır.

Trambolin Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trambolin satın alırken bütçenizi, kullanım amacınızı ve zıplama aletini kullanacağınız mekânı göz önünde bulundurabilirsiniz. Ergonomik tasarımı ve fazla yer kaplamaması sayesinde ön plana çıkan bireysel kullanıma uygun trambolinlerin dengesinin güvenli egzersiz için uygun olması, rahat olması yeterlidir. Daha profesyonel ürünlerde darbeleri hafifletme özelliğinin bulunmasına ve aşınmaya karşı dayanıklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Özelikle çocuklar için koruma fileli modelleri tercih ederek olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Trambolinin sağladığı faydalardan yararlanmak istiyorsanız Decathlon'un iç mekan ve dış mekan için özel olarak tasarlanmış trambolin modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.