Trambolin Fiyatları ve Çeşitleri

3 Adet Adet

Sıralama:

  • Seçiminiz: (0) Filtreleri kaldır
  • Spora Göre

  • Fiyat

  • Kullanıcı Yorumu

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Trambolin

Trambolin, pek çok jimnastik faaliyetinde ve eğlence aktivitelerinde kullanılan bir alettir. Genellikle daire şeklinde bir çerçeveye sıçrama yüzeyinin çeşitli yöntemlerle gerdirilmesi ile üretilir. Genellikle akrobasi alanında tanınan trambolin, sıçrama ve çeşitli takla teknikleri içeren bir olimpiyat sporu olarak da görülür.

Trambolin Nedir? Ne İşe Yarar?

Trambolinler çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Spor aktivitelerinde kullanılabildiği gibi eğlence amaçlı da kullanılır. Trambolin nedir gibi bir soruya kısaca şöyle bir açıklama getirilebilir: Çeşitli eğlence ve spor aktivitelerine eşlik eden trambolinler, esnek bir sıçrama yüzeyine sahiptir. Bu yüzey sayesinde yer çekimine kısa süreliğine bir karşı koyuş gerçekleştirilerek havada birkaç saniye boyunca yükselip aşağı inmenizi sağlar. Sıçrama anında gerçekleştirilen akrobatik ve artistik hareketler ile kullanımı gerçekleştirilir. Bu süreç içerisinde gerçekleştireceğiniz ritmik jimnastik hareketleri ile güçlü bir egzersiz yapmış olacağınız gibi eğitimlerini aldığınız takdirde birçok takla çeşidini de öğrenebilirsiniz. Öğreneceğiniz bu takla çeşitleri sizler için sağlıklı bir spor egzersizi olarak değerlendirilebilir. Özellikle yaz aylarında bahçenize kuracağınız bir trambolin ile çocuğunuzun ve sizlerin eğlenmesini sağlayabilir, fileli modelleri sayesinde de güvenli bir kullanım sağlamış olursunuz.

Trambolin Özellikleri Nelerdir?

Trambolinler, ihtiyaca ve talebe yönelik çeşitli ebatlarda ve gerektiğinde ekstra aparatlar içerecek şekilde üretilir. Örneğin Decathlon trambolin çeşitleri içerisinde 80 cm ile 380 cm arası sıçrama yüzeyine sahip ürünler bulmanız mümkün. Bu ürünler içerisinde çelik iskelet içerisine gerilen sıçrama yüzeyinin esnekliğini sağlayan yayların miktarı ve kalitesi, trambolinlerin dikkat edilmesi gereken özelliklerindendir. Büyük trambolinlerde, trambolini çevreleyen büyük fileler bulunur. Bu fileler doğabilecek kazaları önlemek adına bir koruma duvarı olarak düşünülebilir. Eğimli bir sıçrama veya denge kaybı sırasında trambolinin dışındaki sert yüzeye düşmenizi engelleyerek trambolin içerisindeki esnek zeminde kalmanızı sağlar. Özellikle çocuklar için tercih edilen trambolinlerde fileli modellerin tercihi daha uygun olabilir. Geniş sıçrama yüzeyine sahip trambolinler daha yüksek sıçrama imkânını sizlere sunar. Trambolinin zemine denk gelen kısmındaki ayakların kaymaz özellikte olması da önemli bir ayrıntıdır. Çoğunlukla açık havada kullanımı tercih edilen trambolinlerin aşınmaya karşı dayanıklı bir yapıda olması da uzun ömürlü ve güvenli kullanım için önemli bir özelliktir. Küçük bir çocuk trambolin arayışınız var ise 80 cm boyutundaki trambolinleri de tercih edebilirsiniz.

Trambolin Nereden Alınır?

Çeşitli boyut ve malzeme seçenekleriyle Decathlon'da her talebe uygun bir trambolin bulmak mümkün. Decathlon'dan satın alacağınız eğlence amaçlı veya spor faaliyetleri için kullanabileceğiniz trambolinler özenli bir şekilde üretilirler. Denge, dayanıklılık ve malzeme kalitesi gibi konularda çeşitli standartlara sahip ürünler bulunur. Ayrıca garantili olmaları sayesinde yaşayacağınız herhangi bir sorunda iadesi, değişimi veya tamiri gerçekleştirilir. Örneğin büyük boyutlu trambolinlerin yedek parçalarının iyi kullanımında 10 yıla kadar garanti süresi vadedilir. Tüm bu ayrıcalıklı seçenekleri sizlere sunan Decathlon, bünyesinde barındırdığı çeşitli kullanım deneyi testleriyle de sizlerin ürün hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamaya gayret gösterir. Bir tramboline ihtiyacınız olduğunda ve kendinize "Hemen bir trambolin al!" dediğiniz zaman Decathlon bünyesinde bulunan alanında uzman satış danışmanları her zaman hizmetinizdedir.

Trambolin Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Trambolin seçerken, teknik pek çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekir. Akrobasi ve yoğun hareketlilik içeren bir etkinlik olması açısından, trambolin kullanımında dayanıklılık ve uzun ömürlülük ilk başta odaklanmanız gereken noktalardır. Trambolin üretiminde kullanılan çerçevenin hangi malzemeden imâl edildiği bu noktada önemlidir. Gerili sıçrama yüzeyinin esnekliğini sağlayan yayların dayanıklı bir çelikten üretilmesi gerekir. Yayların ise esnekliğini uzun süre koruyabilmesi, kopma veya aşırı gevşeme gibi durumlar yaşamaması önemlidir. Decathlon'dan satın alacağınız trambolinler bu konuların tamamında standartlara uygun malzemelerden üretildiği gibi ftalat içermeyen koruma süngerleriyle de sağlığınıza dikkat eder. Satın alacağınız trambolin Decathlon bünyesinde bulunan kalite ve standart arayışı çerçevesinde, UV korumalı sıçrama yüzeyine sahip olur. Fermuarlı fileler ile sizlere maksimum güvenlikte kullanım fırsatını da vadeder.

Trambolin Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Trambolin fiyatları; trambolinlerin üretildiği malzemenin kalitesi, dayanıklılığı ve miktarı gibi ayrıntılarla belirlenir. Örneğin 80 cm sıçrama yüzeyine sahip bir trambolinde 36 adet yay bulunurken 380 cm sıçrama yüzeyine sahip bir trambolinde 90 adet yay bulunur. Büyük trambolinlerde yüksek sıçrama özelliğine sahip olduğunuz için ürünün çevresi ekstra koruma fileleri ve direkler ile çevrilidir. Bu gibi etkenlerle trambolin fiyat belirlemesi yapıldığı, malzemeler ve kullanım imkânları bakımından çeşitli standartlara sahip olması da etkenler arasındadır.