Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
Arama yapmadan önce bir kelimeyi giriniz
5
Adet Adet

Kondisyon Bisikleti

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Kondisyon Spor Bisikleti

Spor yapmak için spor salonuna gitmeye zaman bulamıyorsanız evinizde spor yapabilirsiniz. Evde düzenli olarak spor yapmak için uygun ortam oluşturarak sporu hayat tarzınız haline getirebilirsiniz. Kondisyon bisikleti de evde kullanabileceğiniz en faydalı spor aletlerinden biridir. Kondisyon bisikleti egzersizleri ile hem kaslarınızı güçlendirebilir hem de kilo verebilir ve formda kalabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kondisyon bisikletleri kapalı ve kısıtlı alanlarda kullanılabilecek en verimli spor aletleri arasında yer alır. Farklı boyutlara ve özelliklere sahip kondisyon bisikletleri arasından sizin için en uygun olanı seçerek evde spor yapmanın rahatlığını keşfedebilirsiniz. Kondisyon bisikleti seçerken öncelikle hangi kaslarınızı çalıştırmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Kondisyon bisikletlerinin yatay, dikey ve eliptik olmak üzere üç farklı modeli bulunur. Bu modeller farklı kasları çalıştırır..

Dikey kondisyon bisikletlerinde hareketsiz bir tutunma alanı, oturma kısmı ve pedallar bulunur. Sadece bacak ve karın kaslarınızı çalıştırmak istiyorsanız dikey kondisyon bisikletlerini tercih edebilirsiniz. Yatay kondisyon bisikletlerinde hareketsiz tutunma alanı yaslanmayı sağlayan ve sırtınızı destekleyen oturma alanı ile tamamlanır. Yatay bisikletlerde pedallar oturma hizasından daha ileride bulunur. Yatay kondisyon bisikleti modelleri ile bacak kaslarınızı etkili bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bisiklet sürme ve yürüme egzersizlerinin yapılabildiği eliptik kondisyon bisikleti modelleri ise çalışma şekli ile diğer kondisyon bisikletlerinden farklıdır. Eliptik bisiklet egzersizleri kolların ve bacakların birlikte hareketi sonucu tüm vücuda etki eder. Ters pedal çevirme olanağı da sunan eliptik bisikletler farklı kasların çalışmasını sağlar. Oturma kısmı olmayan eliptik bisiklet modellerinde kaslar daha yoğun çalışır.

Kondisyon aleti seçerken harcamak istediğiniz eforu da göz önüne almalısınız. Kondisyon bisikletleri mekanik ve manyetik olmak üzere iki farklı prensiple çalışır. Mekanik çalışma prensibine sahip aletlerde pedallar uygulanan güce göre ritim kazanır. Bu tür bisikletler üst düzey efor sarf etmenizi sağlar ancak zorluk derecesini ayarlamanıza izin vermez. Manyetik kondisyon bisikletlerinde ise zorluk ayarı değiştirilebilir. Böylece kondisyonunuz arttıkça zorluk seviyesini artırarak daha verimli çalışabilirsiniz.

Kondisyon Bisikleti Hangi Kasları Çalıştırır?

Kondisyon bisikletleri modellerine göre farklı kasları çalıştırır. Dikey bisiklet modellerinde üst bacak kasları ve karın kasları aktiftir. Dolayısıyla dikey kondisyon bisikleti egzersizleri yoğun olarak bacak kaslarınıza etki eder. Oturma esnasında yaslanma desteği bulunan yatay kondisyon bisikletlerinde üst bacak kasları çalışır. Dikey ve yatay bisiklet modelleri bölgesel etki alanına sahipken, eliptik kondisyon bisikletlerinin çalıştırdığı bölge daha geniştir. Elle tutunma kısmının da hareketli olduğu eliptik bisiklet ile yapacağınız egzersizler kol kasları, omuzlar, üst vücut kasları, dolaylı olarak karın kasları, kalçalar ve uyluklar, diz arkası ve alt bacak kaslarının çalışmasını sağlar.

Kondisyon Bisikletinin Zayıflamaya Katkısı Nedir?

Kondisyon bisikleti egzersizlerinin vücut direncini artırmak, kan basıncını kontrol altına almak, yüksek tansiyon riskini azaltmak, vücudu şekle sokmak, eklemleri rahatlatmak, endorfin salgısını artırarak stresi azaltmak gibi birçok faydası vardır. Kilo vermeye ve zayıflamaya yardımcı olmak da en bilinen faydalardan biridir. Kondisyon bisikleti egzersizleri ile zayıflama amacınıza uygun olarak yeterli şekilde kalori yakabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız kondisyon bisikleti egzersizleri fazla kilolarınızdan kurtulmanıza ve zayıflarken forma girmenize destek olur. Kalori yakma hızı ise egzersizlerin zorluk derecesine göre değişir. Ayrıca eliptik bisiklet egzersizlerinde bacak ve kolların koordineli bir şekilde birbirini zorlaması kalori yakmayı hızlandırır. Kondisyon bisikletlerinde hafif eğim kullanmak da daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Ön kısmında fonksiyon ekranı bulunan modeller sayesinde mesafe, hız ve harcanan kalori değerlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Evde spor yapmanın keyfini yaşamanıza olanak tanıyan kondisyon bisikletleri, en uygun kondisyon bisikleti fiyatları ile Decathlon'da sizi bekliyor.