Bisiklet Pompası

16 Adet Adet

Sıralama:

Bisiklet Pompaları

Bisiklet Pompası Nedir? Ne İşe Yarar?

Btwin bisiklet pompası, üzerindeki pistonun hareket ettirilmesi sayesinde elde edilen basınçlı hava ile farklı valf türlerine sahip bisiklet tekerlerini şişirmek için kullanılan bir hava pompası türüdür. Güvenli ve konforlu sürüşler için yeterli güçte hava basıncı verebilen bir bisiklet lastik pompası ile bisiklet tekerlerinin uygun basınç oranlarında şişirilmesi oldukça önem taşır. Herhangi bir ayak desteğine ihtiyaç duymayan bisiklet el pompası modellerinin yanı sıra BAR ve PSI cinsinden daha yüksek hava basıncı verebilen ayak destekli bisiklet pompası türleri de vardır. Bisiklet pompaları, lastiklerinizde yaşadığınız hava basıncı problemlerinizden dolayı yolda kalmanızı ve tamirci aramanızı engelleyen en önemli bisiklet aksesuarları arasında gelir. Elektrik enerjisi ile çalışan elektrikli bisiklet pompası modellerinden, bisiklet gövdesine kolayca sabitlenebilen oldukça hafif ve küçük mini Btwin bisiklet pompası modellerine kadar birçok bisiklet pompası çeşidi vardır. Bisiklet tekerlerinde Schrader, Presta ya da Dunlop olmak üzere üç valf türünden biri kullanılır ve birçok bisiklet pompasında farklı valf türlerine uyum gösteren şişirme uçları yer alır. Decathlon pompa modellerine decathlon.com.tr adresinden ve mağazalarından ulaşabilirsiniz. Btwin pompa piyasada bir çok bisikletçinin tercihi.

Bisiklet Pompası Tamiri Nasıl Yapılır?

Elle çalıştırılan bisiklet hava pompası modelleri; bir silindir içinde havanın sıkıştırılmasını sağlayan piston, sıkıştırılan havayı tekerlere aktaran hortum ve şişirme iğnelerinden oluşur. Pistonların uç kısmında hava sızdırmazlığını sağlayan bir conta bulunur. Arızalı bisiklet pompanızı tamir ederken problemin piston contası, aktarma hortumu veya valf bağlantısını sağlayan bisiklet pompası ucu gibi hangi parçadan kaynaklandığını tespit etmelisiniz. Arızalı parçayı tespit ettikten sonra yenisi ile değiştirmek suretiyle yaşadığınız problemi kolayca giderebilirsiniz. Dilerseniz birçok bisiklet türü için kullanılabilen ve içerisinde bisiklet pompası, anahtar takımı, lastik levyesi gibi bisiklet ekipmanları yer alan bisiklet tamir setlerini de satın alabilirsiniz. Decathlon ayrıcalığı ile kolayca sahip olabileceğiniz bisiklet tamir setleri dağ bisikleti, hibrit bisiklet ve çocuk bisikleti gibi farklı bisiklet türleri için oldukça etkili çözümler sunar.

Bisiklet Pompası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

MTB (dağ bisikleti), BMX bisiklet, şehir bisikleti, hibrit bisiklet ve çocuk bisikleti gibi farklı bisiklet türleri vardır. Bisiklet pompası satın alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında, satın alınan pompanın bisiklet tekerinin ihtiyaç duyduğu hava basıncını verebilecek güçte olması gelir. Güvenli, konforlu ve problemlerden uzak bir sürüş keyfi yaşamak için bisikletinizin türüne bağlı olarak tekerlerinizi mutlaka uygun BAR veya PSI değerlerindeki hava ile şişirmelisiniz. Bazı bisiklet pompası modellerinde ise teker içerisinde bulunan hava basıncının değerini gösteren basınç göstergesi de bulunur. Pompanın verebileceği maksimum hava basıncından sonra dikkat etmeniz gereken ikinci önemli nokta Presta, Schrader veya Dunlop gibi tekerlerinizdeki valf sistemine uyumlu olan pompaları tercih etmenizdir. Decathlon bisiklet pompası ürün açıklamalarında maksimum hava basıncı, pompanın uyum gösterdiği bisiklet ve valf türleri, ağırlık ve uzunluk gibi bilgileri bulabilirsiniz. Ayak destekli bisiklet pompaları, el pompalarına göre daha yüksek hava basıncı verebilme ve daha kısa sürede tekerleri şişirebilme kapasitesine sahiptir. Bisikletinizin türüne ve taşıma tercihlerinize göre size en uygun boyut ve ağırlıktaki bisiklet pompalarını tercih edebilir ve dilerseniz İnternet üzerindeki bisiklet pompası tavsiye bilgilerinden de faydalanabilirsiniz.

Bisiklet Pompası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bisiklet pompa fiyatları el tipi, ayak destekli, elektrikli, mini gibi tasarım özelliklerinin yanı sıra pompanın üretiminde kullanılan malzemelere, maksimum hava basıncına ve pompanın uyumlu olduğu bisiklet türlerine göre değişiklik gösterir. Decathlon'da bisiklet pompalarının dışında bisiklet pompası bisiklet tamir setleri, valf rakorları ve adaptörleri, pompa sabitleyiciler gibi birçok bisiklet aksesuarını da bulabilirsiniz. Farklı bisiklet modelleri için özelleştirilen ve zorlu testlerden başarıyla geçen üstün performanslı birçok bisiklet pompası Decathlon ayrıcalığı ile sizleri bekliyor.