Bisiklet Aksesuarları

78 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bisiklet Aksesuarları Hakkında Tüm Merak Edilenler

Tüm spor dallarında olduğu gibi bisiklette de geçerli olan temel bir kural var ki o da uygun aksesuar kullanımına özen göstermek. Bunun en önemli nedeni, söz konusu sporu ister amatör isterseniz de profesyonel olarak icra edin, güvenlik ve konfor açısından işinizi sağlama almak. Bisiklet, önemli bir outdoor spor olarak farklı ekipmanlar gerektiriyor. Bu aksesuarların varlığı uzun süre keyifle ve herhangi bir sorun yaşamadan bisiklet sürebilmek açısından oldukça kritik. Eğer bisiklet sporuna daha profesyonel olarak yaklaşmak ve güvenlik açısından tüm önlemleri almak istiyorsanız, bisiklet aksesuarları hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızda fayda var.

Bisikletçiler İçin Önemli Bisiklet Aksesuarları

Bisikletçilerin hayatında önemli bir yer kaplayan bisiklet aksesuarları oldukça çeşitli. Bunların başında, tüm aksesuarları içine alacak kapasitede, kullanışlı bir sele çantası geliyor. Bu çanta içinde bisiklet tamiratı için gerekli malzemeleri ya da kişisel eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Çantanın çok büyük olmaması, farklı selelerde taşınabilir olması ve kolayca açılıp kapanması da oldukça önemli. Çantada ilk olarak yerini alacak malzeme ise bisiklet kilidi. Bisikletinizin çalınmasını önlemek amacıyla mutlaka yanınızda taşımanız gereken bisiklet kilidini park durumunda kolaylıkla takabilirsiniz. Bisiklet kilidini hem bisiklet parçalarını hem de kişisel eşyaları korumak amacıyla kullanmak mümkün. Bisikletiyle uzun yolculuk yapacakların ufak bir ilk yardım seti taşıması da oldukça önemli. Basit kazalara bu şekilde hızlıca müdahale edebilir, kolaylıkla hijyen ve koruma sağlayabilirsiniz. Bir diğer önemli bisiklet aksesuarı ise el pompası. Bisikletinizin lastiklerinin aniden inmesi durumunda yanınızda taşıdığınız el pompası ile duruma hızlıca müdahale edebilirsiniz. Biraz daha profesyonel bisikletçiler için üretilen ve farklı kilometrelerde olabilen kablosuz saatler ise hızı, mesafe ve saati hızlıca öğrenebileceğiniz son derece pratik aksesuarlar. Bisikletiyle uzun yola çıkanların mutlaka edinmesi gereken bir başka aksesuar ise katlanabilir portbagaj . Bisiklet portbagajı ile eşyalarınızı bisikletin arkasında rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Bisiklet Güvenliğini Arttıracak Bisiklet Aksesuarları

Güvenli bir sürüş için yanınızda bir bisiklet tamir çantası bulundurmanız şart. Ufak sorunlara rahatlıkla müdahale edebileceğiniz, şişirme adaptörü ya da fren balatası gibi farklı aletleri içeren bu tamir kitiyle çok daha güvenli seyahat edebilirsiniz. Bisiklet sürerken güvenlik adına mutlaka sahip olmanız gerekenler arasında ise bisiklet kornası ya da bisiklet zili geliyor. Ani durumlarda hem yayalara hem de araçlara karşı kullanabileceğiniz bu aksesuarla olası kazaların önüne geçebilirsiniz. Bisiklet güvenliği denince akla gelen bir başka önemli aksesuar ise LED aydınlatmalar. Eğer karanlıkta bisiklet kullanmaktan hoşlanıyorsanız, yanınızda mutlaka taşınabilir ve şarj edilebilir bir LED aydınlatma bulundurmayı unutmayın. Bisikletinize takabileceğiniz reflektör de benzer şekilde sürüş güvenliğinizi artıran bir aksesuar. Bisikletinizin güvenliği adına yanınızda bisiklet kilidi bulundurmayı da unutmamalısınız. Şifreli ya da anahtarlı olabilen, spiral ya da U şeklindeki bisiklet kilitleri hem bisikletinizin hem de taşıdığınız eşyaların güvenliği açısından oldukça kritik bir aksesuar. Bisiklet güvenliği adına hızlı müdahale ekipmanlarından bir diğeri de yama setidir. Bisikletin lastiklerinde oluşan patlaklarda ya da darbe kaynaklı ufak çatlaklarda yama setini kullanabilir ve bisiklet tamircisine ulaşana kadar bisikletinizi güvenle kullanabilirsiniz. Eğer bisiklet lastiği değiştirmeyi biliyorsanız yine selenizdeki çantada taşıyabileceğiniz tornavida, lastik çıkarma levyesi, ingiliz anahtarı, pense gibi farklı aletlerle bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bu bisiklet aksesuarları uzun soluklu, keyifli ve her şeyden önce güvenli bir yolculuk için oldukça önemli. Bu nedenle söz konusu bisiklet aksesuarlarını iyi tanımayı, yolculuklarınızda yanınızda bulundurmayı unutmayın.