Bisiklet Modelleri ve Bisiklet Aksesuarları

4 Adet Adet

Sıralama:

Ürününüz eklendi
Seçilen Ürünleri Karşılaştır (0/5)
Karşılaştırılacak hiçbir ürün yok
Karşılaştırıcınız dolu Lütfen bir ürün silin
Sil

Bisikletleri Yakından Tanıyalım

Bisiklet, özgürlüğüne düşkün sporseverlerin özellikle de doğada vakit geçirmek için tercih ettiği en eğlenceli aktivitelerden biri. Ancak bu sporda yeniyseniz ve sürdürmeye kararlıysanız bazı temel malzemeleri edinmenizde yarar var. Bunlar hem can güvenliğinizi sağlamanız için hem de bisiklet üzerindeyken konforlu bir sürüş için önemli olan malzemeler. Şimdi bisikletseverlerin olmazsa olmazı bu malzemeleri daha yakından inceleyelim.

Olmazsa Olmaz Bisiklet Ekipmanları

Bisiklet tutkunları için gerekli olan en önemli ve hayati ekipman kasktır. Kazalar sırasında kaliteli ve sağlam bir kask, yaralanmaları en aza indirir ve size güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Kazalar sonucunda önemli yaralanmalar genellikle baş bölgesinde gözlemlendiğinden doğru bir kask sizi bu tip kötü durumlara karşı korur ve can kaybını engeller. Mutlaka sahip olmanız gereken bir diğer bisiklet ekipmanı ise gözlüktür. Göz gibi hassas bir organı, bisiklet sürerken böcek ve sinek gibi haşerelerden korumak için son derece faydalıdır. Aşırı güneşli veya rüzgarlı havalarda görüş netliğini kaybetmemek ve gözleri korumak için kullanılan gözlük olmazsa olmaz bir üründür. Bisikletçiler için tasarlanan gözlükler genellikle oval yapılıdır. Gece ve gündüz için farklı camlar takarak kullanabilirsiniz. Bir başka önemli bisiklet malzemesi de eldivendir. Bisiklet üzerinde geçireceğiniz uzun saatlerin sonunda elleriniz terleyebilir ve gidondan kayabilir. İşte bu durumun yaşanmaması için eldiven kullanmanız oldukça faydalı olur.

Bisiklet Tutkunlarının Konforunu Arttıracak Bisiklet Aksesuarları

Bisikletseverlerin konforunu arttıracak bisiklet aksesuarlarından bir tanesi paça bandıdır. Paça bandı paçalarınızın zincir ve ayna kol arasına sıkışması sonucu kirlenmesini veya yırtılmasını engeller. Bu aksesuarlardan bir diğeri de bisikletçi taytıdır. Bu tayt, bisiklet üzerinde pedal çevirirken rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Ayrıca, bisiklet zili de bisikletseverlerin konforunu arttıracak aksesuarlar arasında yer alır. Bisiklet zili sayesinde çevrenizdeki araç veya yayaları hızlıca uyarabilirsiniz. Isı yalıtımlı matara da bisiklet kullanırken konfor sağlayacak ürünler arasında bulunur. Mataranıza istediğiniz içeceği koyarak bisiklet sürme esnasında ergonomik yapısı sayesinde rahatlıkla içebilirsiniz. Ayrıca mataranın contalı kapağı sıvı sızdırmalarını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Mutlaka Almanız Gereken Bisiklet Malzemeleri

Öncelikle sele çantasından bahsetmeliyiz. Sele çantası, bisiklet ile seyahat esnasında başınıza gelmesi muhtemel kazalarda ve bu kazaların sonrasında işinize yarayacak olan tentürdiyot, sargı bezi ve makas gibi ilk yardım malzemelerini ya da bisiklet sürerken açık havada baş ağrısı çekmemeniz için ağrı kesici haplarınızı yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz son derece gerekli bir eşyadır. Sele çantasının içine telefon, anahtar ve cüzdan gibi ufak eşyalarınızı da koyabilirsiniz. Olmazsa olmaz bisiklet malzemelerinden bir diğeri ise bisiklet tekeri şişirme pompasıdır. Bisiklet tekeri şişirme pompası tekerleklerinizin havasının inmesi durumunda başvuracağınız en önemli malzemedir. İç lastik bulundurmanız da iyi olur çünkü bu malzeme patlamış olan bisiklet lastiklerini onarmanıza gerek kalmadan, değiştirmek amacı ile kullanılabileceğiniz pratik bir üründür. Mutlaka almanız gereken bisiklet malzemelerinden bir diğeri ise bisiklet kilididir. Eğer özel garajınız ya da evinizin bunun için ayrılmış bir bölümü yoksa; bisiklet kilidi bisikletinizi meydana gelmesi muhtemel hırsızlık olaylarına karşı güvenli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlar. Bisiklet kilidi, apartmanınızın girişine bisikletinizi koymak için veya dışarıda herhangi bir yere bisikletinizi bırakırken gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir üründür. Özellikle yağmurlu havalarda bisiklet sürerken korunmanız için tasarlanan seyahat yağmurluğunu da es geçmeyelim. Ani bastıran yaz yağmurları ya da bitmek bilmeyen sağanakların sizi durdurmasını engelleyecek bu hafif ama fonksiyonel yağmurluk çok işinizi görecektir.